Polecane posty

MarcinJanas    0

Czesc. A jak z ta cena w Łukowie? Skad info o obnizceprawie 20 groszowej?
Np w Korczew tez mlekovita cena od kilku miesięcy stoi w miejscu srednio przy 10 tys litrow to 1.2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

Cena za styczeń z Mlekowity 1,36netto przy ilości ponad 15tyś i białku 3,5 tłuszcz4,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJanas    0


Cena za styczeń z Mlekowity 1,36netto przy ilości ponad 15tyś i białku 3,5 tłuszcz4,3[/quote


Mlekovita? Mowisz chyba o oddawaniu prosto do niej... A mi chodzi o odbiorce Korczew..u nich taka cena jest nierealna, pozatym zadnych premii nie bylo z ich strony jak pisaliscie ze Mlekovita daje swoim dostawcom, a ze strony korczewa ktory oddaje moje mleko tam nie dal premii wrecz niebylo nawet groszowej podwyzki mleka.. Wiec jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

Czyli czytając komentarze co niektórych winni upadku Łowicza są widać sami rolnicy. Dobre. Może to ze płacą tak słabo nie wynika z tego ze ledwo zipią ale odkładają do skarpety bo szykują się na przejęcie Fonterry albo może Campiny? :D

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@komizmo ... forterra to może być zetor. Mleczarnia w Nowej Zelandii to Frontera :D Jeśli o to Ci chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

OSM Konskie tluszcz 4'10,bialko 3,10 ilosc 5700l cena za styczen 1'11zl w porownaniu do Grudnia 2016 spadek o 0,10zl_zabrana premia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Radek, w Twojej wsi kiedyś kwotę kupiłem

 



Cena za styczeń z Mlekowity 1,36netto przy ilości ponad 15tyś i białku 3,5 tłuszcz4,3[/quote


Mlekovita? Mowisz chyba o oddawaniu prosto do niej... A mi chodzi o odbiorce Korczew..u nich taka cena jest nierealna, pozatym zadnych premii nie bylo z ich strony jak pisaliscie ze Mlekovita daje swoim dostawcom, a ze strony korczewa ktory oddaje moje mleko tam nie dal premii wrecz niebylo nawet groszowej podwyzki mleka.. Wiec jak to jest?

 

Ale Korczew sprzedaje do Mlekovity, a nie jest jej oddziałem, więc premie się nie wiążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJanas    0

Radek, w Twojej wsi kiedyś kwotę kupiłem

 

 

Ale Korczew sprzedaje do Mlekovity, a nie jest jej oddziałem, więc premie się nie wiążą

Jak sprzedaje to dostawal premie za kazy litr sprzedany , Tak? A nam dostawcom nawet grosza nie plodniosl za grudzien i styczen. A jak podniosl we wrzesniu 5gr to "azkierowcy krzyczeli" o marne 5gr. I od tamtej porycena stoi w miejscu przy dostawach 10 a 15 tys litrow i to 1.24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak sprzedaje to dostawal premie za kazy litr sprzedany , Tak? A nam dostawcom nawet grosza nie plodniosl za grudzien i styczen. A jak podniosl we wrzesniu 5gr to "azkierowcy krzyczeli" o marne 5gr. I od tamtej porycena stoi w miejscu przy dostawach 10 a 15 tys litrow i to 1.24

Też oddaję do Korczewa i podejrzewam że premia była ale dla Korczewa a nie dla dostawców. Strasznie mało Ci płacą, mi przy 4-5 tys wychodziło 1,19 zł/litr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agot23    0
Napisano (edytowany)

OSM WŁoszczowa

 

oddane 15040 litrów, białko 3,5 tłuszcz 3,8 cena 1,4907 netto

Edytowano przez agot23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

OSM WŁoszczowa

 

oddane 15040 litrów, białko 3,5 tłuszcz 3,8 cena 1,4907 netto

Nie wiesz może czy przyjmują nowych dostawców? Ja mam 25 km do wloszczowy i w Radomsku cena 1,25 zł brutto porażka... i jak u was z kontrolami? I jak pobierają mleko na próby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

włoszczowa super cena !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co Włoszczowa produkuje? Bo jeśli ser to cena może szybko spaść. Czytałem artykuł że pośrednicy zaczynają sprowadzać ser z Niemiec bo kg sera kosztuje tam 12 zł a u nas 16 zł. Między innymi Ryki tak dobrze płacą bo ich produkcja opiera się na produkcji sera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agot23    0
Napisano (edytowany)

OSM WŁoszczowa

 

oddane 15040 litrów, białko 3,5 tłuszcz 3,8 cena 1,4907 netto

Nie wiesz może czy przyjmują nowych dostawców? Ja mam 25 km do wloszczowy i w Radomsku cena 1,25 zł brutto porażka... i jak u was z kontrolami? I jak pobierają mleko na próby? 

 

 

 

 

Przyjmują nowych dostawców, wystarczy jechać i pogadać z prezesem skupu - Pan Gacek. Sami baliśmy się przejść - nie będę ukrywać w poprzedniej mleczarni przyjmowali wszystko co białe - nie przywiązywaliśmy wagi do jakości mleka, nawet nie informowali jakie mamy wyniki co miesiąc, a we Włoszczowej wiedzieliśmy, że będą bardziej restrykcyjni. Przeszliśmy trzy lata temu właściwie nie wiem czemu tak późno, u nas cała wieś już była dawno w tym punkcie skupowym.

 

Co do prób mleka - są pobierane zawsze przez kierowców. Jakość mleka - spełnienie norm 100 tys. bakterie, 400 tys. somaty - jeśli masz problem masz trzy miesiące na ustabilizowanie wyników, w tym czasie jeśli chcesz przyjeżdża prezes i pomaga w tym. My mamy krowy w pod kontrolą więc mniej więcej wiemy jakie wyniki mają i albo byczki odpajane są gorszym mlekiem, albo krowy są leczone. Jeśli chodzi o kary za przekroczenie kwoty - każdy miał mozliwość rozłożenia na raty, my rozłożyliśmy sobie na 10 rat czyli odbijają nam po jakieś tysiąc złoty (było do zapłaty 12 tys.). Dają kredyty na poczet kolejnej wypłaty jeśli potrzebujesz, tak samo na zakup jałówek. Gdy masz krowe po antybiotyku może ci kierowca próbę zabrać do labolatorium, albo możesz sam jechać i zrobią ci na miejscu oczywiście bezpłatnie. Podkreślam, antybiotyków należy bardzo pilnować i przed puszczenie tego mleka do ogółu warto przebadać czy na pewno nie ma. Ci którzy mieli ponad 20 tys. otrzymali ponad 1,60 (cena normalna, nie było premii oprócz grudniowej). 

 

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Kasa zawsze jest 7 każdego miesiąca. :) w razie pytań chętnie odpowiem . :)

 

 

 

 

Żałuje, że dawno nie przeszliśmy. Poprzednio byliśmy w OSM Szczekociny Rokitnianka - porażka i proszenie się o każde dodatkowe 5 gr, zero infromacji jakie wyniki mleka itd. Przyjmują nowych - u nas ostatnio sąsiad przeszedł w grudniu. 

 

We Włoszczowie dostajesz kartkę co miesiąc - wyniki z pierwsze połowy i z drugiej, somaty, białko, tłuszcz itd.

 

 

Edytowano przez agot23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekowita oddział Trzebownisko coś słabo im masło i ser chyba schodzi bo dziś był gość z nabiałem i tak: ser z 18zł na 14.70 masło z 5.60 na 3.99zł twaróg 5.90 za 500g a wcześniej nie wiem po ile było więc z podwyżkami koniec za mleko i albo stabilizacja ceny albo korekta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agot23    0
mk9422

 

 

Włoszczowa produkuje ser, serki, masło, mleko - ogólnie mają różny asortyment. Ostatnio prezes mówił, że uruchamiają kolejny rynek odbiorców. 

 

Co ma być to będzie, spadnie cóż - co ja mogę zrobić, doić muszę, kredyty mam ale cena mnie cieszy. Jestem już kilka lat i jak narazie wszystko czarne na białym mam. Jesli mam dobre parametry dostaje dobrą cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To najważniejsze że jest dobra cena i przejrzyste warunki a nie krętactwo. Aby  utrzymała się jak najdłużej bo coraz częściej słychać o spadkach. Jakby oscylowała w granicach 1.35-1.4 zł to można by było żyć na dobrym poziomie i inwestycje przeprowadzać.

Xawier 

Gość coś mówił że to stała obniżka czy wyprzedaż bo termin przydatności się kończy?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agot23    0
mk9422

 

Dokładnie, chociaż wiem za co i ile dostaje. Sama mam zamiar zacząć doić (dotychczas w gospodarstwie taty, ale niedawno wyszłam zamąż i zakupiłam swoje jałówki) i też chce być we Włoszczowie. Ale co będzie za dwa lata jak młodzież dorośnie.... eh, produkcja mleka jest praco - i czasochłonna ale chce mieć poczucie, że robię to co lubię! Mam nadzieję, że cena będzie czynnikiem motywacyjnym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Końskie -18 gr

z jakiej ceny te - 18 groszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Mlekovita Baranowo
ilosc: 14000
bialko: 3,30
tluszcz 4,20
cena 1,44 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

Rolmlecz Wegrow

Ilosc: ponad 25 000 litrow
Bialko:3,55
Tłuszcz:4,50
Cena: 1,48 brutto bez zmian w tym miesiacu chociaz widze ze zaczynają mącic w parametrach moga miec podstawe aby za luty obciac za to kilka groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0

Witam. Ktoś wie może do jakich parametrów mleka płaci Wloszczowa? Białko tłuszcz? I jakie są progi od 10 tys w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj