Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tay29    184

no wlasnie jego cena w piatnicy napewno z udzialem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mlekowita lubawa - obnizka o 2 grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

a skad te info ze za 5 lat i przez 5 lat(a wiec razem 10lat...) dopiero maja zamiar wyplacac udzialy ? w statucie nigdy takiego czegos nie bylo...

Byc może jestes lepiej poinformowanym ode mnie, rok czy dwa lata temu jak tata byl na zebraniu to taką informację usłyszał z ust prezesa, ale moze tylko straszył tak, bo nie wiem, jak jest to zapisane w statucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A za grudzień jak płacił ?

było 7gr podwyżki 1.44 brutto ryczałt ponad 10tys litrów 3,5białko 4tłuszcz ocena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Obniżka cen w Łukowie wywołała w okolicy wypowiedzenia

 

i co z wypowiedzeń jak większość z okolicznych spółdzielni nie przyjmuje nowych dostawców, to ile teraz po obniżce w Łukowie wyjdzie powiedzmy przy 15.000 l , wyjdzie ze 1,10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Orientuje się ktoś z was czy przy krowach mlecznych można mieć inne zwierzęta? Np kozy ale w innym (oddzielnym budynku). Czy w Mlekowicie dostawca nie udziałowiec może wykupić udział czy dalej nie ma takiej możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Xawier raczej można, zresztą niedaleko Ciebie w Chorzelowie całe zoo masz :) setki krów, konie, kury czy nawet zwierzęta futerkowe :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Tak myślałem ale babka przedstawiciel handlowy od Stokłosy mega się zdziwiła że w gosp mlecznym kozy mamy i jeszcze zaakcentowała że w Mlekovicie to niemożliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Czyli w d.. była i g.. widziała .Udziału nie wykupisz bo nie chcą już udziałowców tylko zwykłego dostawcę żeby go mozna było kopać w cztery litery .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Handlowcy ogólnie mają to do siebie że dużo mówią i zazwyczaj co im tylko ślina na język przyniesie, taki element wszysto też wie i to najlepiej, nikt inny nie ma racji tylko on :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Czyli w d.. była i g.. widziała .Udziału nie wykupisz bo nie chcą już udziałowców tylko zwykłego dostawcę żeby go mozna było kopać w cztery litery .

A udziałowca to nie można kopać w cztery litery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

koledzy , jak to jest z tymi udziałami w mlekpolu?minęło mi 5 lat od zaprzestania produkcji mleka , rezygnacja pisana 09 11,więc liczyłem że do 01 01 2017 będę miał zwrot na koncie.po telefonie do mleczarni dowiedziałem się że jestem na  liście a wypłata w marcu. coś mi tu nie gra.może być że znowu coś kręcą ? bo miałem z nimi już kiedyś problemy.potem się okaże że może znowu za pół roku.miał ktoś podobną sytuację? może nie w tym dziale ale myślę że nie tylko mnie to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A udziałowca to nie można kopać w cztery litery?

 

 

Czyli w d.. była i g.. widziała .Udziału nie wykupisz bo nie chcą już udziałowców tylko zwykłego dostawcę żeby go mozna było kopać w cztery litery .

Dokładnie, udziałowców tak samo tną na parametrach jak każdego innego, głupi argument podałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A jak w radzyniu po radzie ?

Słyszałem że mają wprowadzić zakaz pasz GMO- może jednak to plota  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
Napisano (edytowany)

Z Łowiczem to jest tak że zmiana prezesów rady nadzorczej nic nie zmieni. Podmiot ten po prostu wypadł z runku poprzez zaciśniętą na szyji pętlę. Słabej jakości mleko - niskiej jakości produkty, tabor który jest mega stary wymaga wymiany mleczarni na to nie stać, uciekający duzi rolnicy, mega rozdrobnienie i rozproszenie rolników, infrastruktura która wymaga remontu tj budynki magazyny nowe linie, struktura zatrudniania która wymaga reorganizacji. Jak dla mnie to OSM Łowicz najbardziej potrzebuje stabilnego inwestora zewnętrznego. Podmiot ten jest za duży aby wyjść z tego o własnych siłach bo każda zmiana w założeniu na lepsze może wyjść negatywnie. Prawda jest taka że przy dobrej stabilnej mleczarni rolnicy się rozwijają. Można to bardzo pięknie zaobserwować w powiatach Łomżyńskim ( OSM Piątnica), (Mlekovita Wysokie Mazowieckie), (SM Mlekpol w każdym oddziale nie mówiąc już o tym jak mega dobrze wyglądają zakłady Mlekpolu). Co do tłumaczenia Prezesa Dąbrowskiego że rok 2016r zakończył na plusie to przypomina mi się wydarzenie z przeszłości :D a później szybka konsolidacja bo nie było na wypłaty dla pracowników i rolników.  

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

Kurczę panowie tylko gdzie tu teraz uciekać z tej łajby tonącej? Jakieś mleczarnie rozglądają się za dostawcami w powiecie toruńskim? Ja mam właściwie jednakową drogę do Torunia - zakład Łowicza jak i Bydgoszczy. Ale kto będzie chciał wziąć mnie samego jak chłopy tu durne będą na Łowicz ryć za darmo. Bo za komuny oddawali to teraz też muszą

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita w Bydgoszczy nie ma oddziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matgo    0

Kurczę panowie tylko gdzie tu teraz uciekać z tej łajby tonącej? Jakieś mleczarnie rozglądają się za dostawcami w powiecie toruńskim? Ja mam właściwie jednakową drogę do Torunia - zakład Łowicza jak i Bydgoszczy. Ale kto będzie chciał wziąć mnie samego jak chłopy tu durne będą na Łowicz ryć za darmo. Bo za komuny oddawali to teraz też muszą

 Zadzwoń do Chojnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj