sosek xu li

co myślicie o ciągnikach serii (k) 90, 100, 110,120

Polecane posty

Gumis32    1

130km to troche zaduży do tura i wogóle... ja tak myśle góra 120km a jak się rozkręce to może taki NHT7550 albo T7050=> ale to w przyszłości. Narazie myśle nad DF :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale juz taki temat istniał.... długo mnie nie było więc nie zamykam a łacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

To tak...mam DF k100. ogólnie ciągnik to średnio głośny ale w środku jak sie zamkniesz to normalnie jak w kosciele na mszy przy panie badz miłosciw mnie grzesznemu(bardzo cichy)...tak obrabiam nim 60 ha mam w nim ładowacz quicke q55 super sobie radzi ciągnik jest wykrętny a w środku jest b.dobrze. Kupując go rozważałem wiele marek lecz DF mi najbardziej podpasował wygrał nawet z Fendtem 309 Ci. Ciągam nim pługi Unia Grudziądz 3x 52 i daje sobie rade chodź na ciężkich ziemiach ma co robic a tam sie przydaja biegi pod obciązeniem bo jak coś to zrucam i w pedał...pali w cięzkiej orce średnio 11, 12 litrów a przy ładowaniu obornika czy ujezdzaniu pryzmy z kukurydzy spalił mi średnio 5 litrów, przy 1500 obrotów najmniej pali a przy 1800 ma najwiekszą moc czyli 105 km. leci 45 na godzinke i bardzo fajnie sie zbiera, jak mu przycisne na 3 poprostu gazu to rwie a ma 4 biegi + na kazdym po 3 półbiegi...Pozdrawiam jak coś to pytać chętnie odpowiem bo naprawde mogę duzo o nim powiedzieć :P Aha ze wszystkim mnie wyniósł 240 tysięcy + wytargowałem jeszcze 3 przeglądy gratis...kupowałem go w Sniadowie k. Łomży:)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Długo masz ten ciągnik ile ma Mth były jakies awarie? Też się interesuje agrotronem serii K tylko K110. Jak składałem wniosek na "Loterię SPO" to właśnie na ten ciągnik teraz nie wiem czy to był dobry wybór. Miałby pracować z pługiem 4 skibowym i agregatem upr-siewnym 3m. Co sądzisz o tym ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
To tak...mam DF k100. ogólnie ciągnik to średnio głośny ale w środku jak sie zamkniesz to normalnie jak w kosciele na mszy przy panie badz miłosciw mnie grzesznemu(bardzo cichy)...tak obrabiam nim 60 ha mam w nim ładowacz quicke q55 super sobie radzi ciągnik jest wykrętny a w środku jest b.dobrze. Kupując go rozważałem wiele marek lecz DF mi najbardziej podpasował wygrał nawet z Fendtem 309 Ci. Ciągam nim pługi Unia Grudziądz 3x 52 i daje sobie rade chodź na ciężkich ziemiach ma co robic a tam sie przydaja biegi pod obciązeniem bo jak coś to zrucam i w pedał...pali w cięzkiej orce średnio 11, 12 litrów a przy ładowaniu obornika czy ujezdzaniu pryzmy z kukurydzy spalił mi średnio 5 litrów, przy 1500 obrotów najmniej pali a przy 1800 ma najwiekszą moc czyli 105 km. leci 45 na godzinke i bardzo fajnie sie zbiera, jak mu przycisne na 3 poprostu gazu to rwie a ma 4 biegi + na kazdym po 3 półbiegi...Pozdrawiam jak coś to pytać chętnie odpowiem bo naprawde mogę duzo o nim powiedzieć :P Aha ze wszystkim mnie wyniósł 240 tysięcy + wytargowałem jeszcze 3 przeglądy gratis...kupowałem go w Sniadowie k. Łomży:)

Te pługi to obrotowe?-pytam bo o pługach gó..no wiem.Wybrałeś 100- a nie zastanawiałeś się nad k120?, mi teraz ten model zaczął chodzić po głowie i ...znowu dylemat,ale nie popuszczę jak ruszy prow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Te pługi to obrotowe?-pytam bo o pługach gó..no wiem.Wybrałeś 100- a nie zastanawiałeś się nad k120?, mi teraz ten model zaczął chodzić po głowie i ...znowu dylemat,ale nie popuszczę jak ruszy prow!

 

Tak te pługi są obrotowe ich nazwa to ibis 3+...myślałem nad k110 to już jest silnik 6 garowy ale słyszałem ze więcej pali:/ ale nie przetestowałem to nie bede sie wypowiadał. Chciałem ciągnik przede wszystkim do tur-a a k110 to juz za duzy ciagnik do tego typu spraw w sumie to i ten jest za duzy do ladowacza i już sobie zamówiłem agrofarma 75 z quickiem Q 45;)) + full opcję(nie myślałem że będzie taki tani) Pozdrawiam


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak te pługi są obrotowe ich nazwa to ibis 3+...myślałem nad k110 to już jest silnik 6 garowy ale słyszałem ze więcej pali:/ ale nie przetestowałem to nie bede sie wypowiadał. Chciałem ciągnik przede wszystkim do tur-a a k110 to juz za duzy ciagnik do tego typu spraw w sumie to i ten jest za duzy do ladowacza i już sobie zamówiłem agrofarma 75 z quickiem Q 45;)) + full opcję(nie myślałem że będzie taki tani) Pozdrawiam

Tzn ile za tego agrofarma :P) może sie mylę ale chyba najmniejszy agrofarm to 85 podaj cenę pls tez chce na niego zlozyc wniosek tylko nie wiem czy na 15ha go dostane ;/ PS. Sorka ze w tym temacie o tym pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Tak te pługi są obrotowe ich nazwa to ibis 3+...myślałem nad k110 to już jest silnik 6 garowy ale słyszałem ze więcej pali:/ ale nie przetestowałem to nie bede sie wypowiadał. Chciałem ciągnik przede wszystkim do tur-a a k110 to juz za duzy ciagnik do tego typu spraw w sumie to i ten jest za duzy do ladowacza i już sobie zamówiłem agrofarma 75 z quickiem Q 45;)) + full opcję(nie myślałem że będzie taki tani) Pozdrawiam

o ile sie nie myle to w agrofarmie nie mozna nawet ehr zamowic, wiec powiedz co jest w tej full opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Tak te pługi są obrotowe ich nazwa to ibis 3+...myślałem nad k110 to już jest silnik 6 garowy ale słyszałem ze więcej pali:/ ale nie przetestowałem to nie bede sie wypowiadał. Chciałem ciągnik przede wszystkim do tur-a a k110 to juz za duzy ciagnik do tego typu spraw w sumie to i ten jest za duzy do ladowacza i już sobie zamówiłem agrofarma 75 z quickiem Q 45;)) + full opcję(nie myślałem że będzie taki tani) Pozdrawiam

Po co Ci 2 quicki!?porównywałeś twój z 120-ką?co cię skłoniło do 100,przecież 120 jest o wiele mocniejsza,przy tych samych gabarytach?wiem ,ze więcej spali- ale więcej zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
o ile sie nie myle to w agrofarmie nie mozna nawet ehr zamowic, wiec powiedz co jest w tej full opcji

 

EHR jest hehe ale dopłata jest duża nie pamiętam i nie moge nigdzie znaleźć prospektu to wam nie napisze ile dokładnie...to tak Kabina z klimą, :P przeszkolny szyberdach podobno ma wyglądać kabina jak w agrotronie k ale nie wiem na 100% bedzie 6 biegów i na kazdym 3 albo 4 półbiegi rewers przy kierownicy bez sprzęgłowy fotel grammera w full opcji tak jak w agrotronie k zaczep górny, tylny podnoszony jak w k guziki od podnośnika z tyłu a nie taka dziwna wajcha, guzik od przekaźnika też na błotniku a V-max na tej skrzyni ma wynieść 45 a nie jak na manualnej 40, aha no właśnie w tej najlepszej kabinie ma być miejsce dla pasażera:D i jeszcze jest tam tego duuuużo. Poszukam prospektu to dokładniej opisze...Aha właśnie pamiętam że przy wyborze skrzyni biegów strasznie się zdziwiłem bo chyba jest 4 biegi pod obciązeniem ale nie bede narazie was wprowadzał w błąd dopóki nie znajde ulotki...Pozdrawiam

 

Po co Ci 2 quicki!?porównywałeś twój z 120-ką?co cię skłoniło do 100,przecież 120 jest o wiele mocniejsza,przy tych samych gabarytach?wiem ,ze więcej spali- ale więcej zrobi.

 

He pytasz po co m ładowacze...proste ponieważ k 100 bedzie przy rozżutniku obornika Unia Grudziądz Tytan 10 a agrofarm bedzie sobie latał z oborniczkiem a tak to musze ciągać ten rozrzutnik jak gdzieś blisko to MTZ 82 Pronar Narew :D a jak gdzieś dalej to naładuje DF i go podczepiam...a tak przy okazji to mam w rozrzutniku posów hydrauliczny i mogę powiedzieć że jak kupować to z żadnym innym mechanicznym posuwem...w prospekcie było napisanie dla rozrzutnika że ma zapotrzebowanie mocy 100 km ale MTZ lata jak głupi:D... (dla Mod-a sorki że robie troche off-topic ale to tak przy okazji napisałem dla wiadomośći koleżków rolników) :D

 

Po co Ci 2 quicki!?porównywałeś twój z 120-ką?co cię skłoniło do 100,przecież 120 jest o wiele mocniejsza,przy tych samych gabarytach?wiem ,ze więcej spali- ale więcej zrobi.

 

Aha apropo tego czemu 100 a nie 120?? Tu się mylisz... nie te same gabaryty lekko się różnią chciałem ciągnik do obory a 120 by się nie zmieściła, i tak 100 na styk sie wbija...(Paszo-wóz) PZDR 4 All


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Olik ale kręcisz, poszukaj tej ulotki :P jak skrzynia szybsza niż 40 km/h to napewno z "overspeed" czyli 40km/h przy 1800 rpm i 3 biegi powershift a max 50 tylko ze podobno zablokowana....czyli to nie jest Agrofarm a Agroplus :D i w nim jest EHR i dość spora lista dodatków...jaką cenę Ci wystawili????

 

 

PS.moderatorzy bardziej nie lubią jak się nie edytuje wypowiedzi niż OT :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Widział ktoś już ta stronę?

http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/Deutzfahr.htm#header

Firma z Holandii tuninguje ciągniki poprzez modyfikacje oprogramowania K100 można podkręcić do 120KM a K110 do 130KM

Tylko ciekawe czy to bezpieczne jest

 

Kurde Przemo85 zainteresowałeś mnie tym:)) muszę się wywiedzieć o te chipy kogoś zaufanego bo czasami w moim k100 przydało by się pare km więcej no np: podczas podjezdzania na pryzmę z kukurydzy. PZDR:D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@Olik - czy Twój DF ma automatyczne sterowanie WOM (zależnie od położenia podnośnika)? Jakie masz w nim opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Aha apropo tego czemu 100 a nie 120?? Tu się mylisz... nie te same gabaryty lekko się różnią chciałem ciągnik do obory a 120 by się nie zmieściła, i tak 100 na styk sie wbija...(Paszo-wóz) PZDR 4 All

To ty się bardzo mylisz- gabaryty są identyczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@olik szukaj szukaj tej ulotki tez chce sobie na wiosnę sprezentować ten ciagniczek napisz cenę jaka ci wyniósł a i jeszcze 1 pytanko jesteś pewien ze w najlepszej kabinie bd miejsce dla pasażera ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
@olik szukaj szukaj tej ulotki tez chce sobie na wiosnę sprezentować ten ciagniczek napisz cenę jaka ci wyniósł a i jeszcze 1 pytanko jesteś pewien ze w najlepszej kabinie bd miejsce dla pasażera ? :D

Z tym siedzieniem dla pasazera to mój dealer mówił ze jest ale w 100 % nie był przekonany:/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
@Olik - czy Twój DF ma automatyczne sterowanie WOM (zależnie od położenia podnośnika)? Jakie masz w nim opony?

Tak podnosnik jest na pokrętełka jednym głównym ustawia się głębokość i później tylko guzik do góry i sie podniesie na maxa i guzik w dół i sie opusci zawsze do tej samej wysokości to się nazywa Radar...na całym polu masz tę samą głębokość np: podczas orki;)) PZDR


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
To ty się bardzo mylisz- gabaryty są identyczne!

A ja i tak stoje na swoim bo k120 jest za dużym ciągnikiem do tur-a :D PZDR :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0
Tak podnosnik jest na pokrętełka jednym głównym ustawia się głębokość i później tylko guzik do góry i sie podniesie na maxa i guzik w dół i sie opusci zawsze do tej samej wysokości to się nazywa Radar...na całym polu masz tę samą głębokość np: podczas orki;)) PZDR

Nie zrozumieliśmy się. Wiem co to jest i jak działa EHR. A czy ma automatykę to już za miesiąc sam się przekonam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Nie zrozumieliśmy się. Wiem co to jest i jak działa EHR. A czy ma automatykę to już za miesiąc sam się przekonam :D

Aha no to szkoda że Ci nie mogłem pomóc...Pozdrawiam


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj