sosek xu li

co myślicie o ciągnikach serii (k) 90, 100, 110,120

Polecane posty

Marcinuzz90    0

Myślę że problemem jest to że źle porównujecie ich moce. Ja patrze na moce mierzone według normy ECE R24 i dalej upieram się za tym że mam rację ;)

 

Aby nie być gołosłownym udostępniam 2 katalogi gdzie możecie porównać sobie moce tych ciągników według tych samych norm (ECE R24)

 

http://www.speedyshare.com/194577908.html


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Gdyby k410 miał 90 km to by nie ciągał u @Marcinuzz'a 4 obrotowej (Kuhn master 104T) ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Myślę że problemem jest to że źle porównujecie ich moce. Ja patrze na moce mierzone według normy ECE R24 i dalej upieram się za tym że mam rację ;)

 

Aby nie być gołosłownym udostępniam 2 katalogi gdzie możecie porównać sobie moce tych ciągników według tych samych norm (ECE R24)

 

http://www.speedyshare.com/194577908.html

Prostu kręcisz-wmodelach K-1xx i K-4xx moc jest mierzona według tej samej normy.

410-k90 (jest dostępny w polsce)

420-k100

610-k110

430-k120

POgódż sie z tym i nie cuduj więcej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dlaczego miałby sobie nie poradzić?? sam go posiadam i wiem że to jest lekki pług oraz lekko orze. K410 ma 100km ale mocy maksymalnej a nominalnej 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Fakt, przez pewien czas na oficjalnej polskiej stronie DFa był katalog DF Agrotron K z błednymi danymi.

 

jest tak jak napisał KAROL4

 

@Marcinuzz90 - jaką moc masz podaną (i w jakiej normie) na świadectwie homologacji i w dow. rejestracyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

K410 moc maksymalna wg producenta 90km-nominalna jeszcze mniej ,wg TOP TECHNIKA 66,4 km na WOM-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0
wmodelach K-1xx i K-4xx moc jest mierzona według tej samej normy.

 

Sory ale dane które podaje @brzozak2 pokazują moc według normy 2000/25EC i DPC

 

No ale jeśli twierdzicie tak jak @ktos ,że dane na stronie DF były błędne to może i nie mam racji.


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Podpowiem Tobie taką rzecz, że te silniki są sterowane elektronicznie i po gwarancji nie ma klopotu z 90 km zrobić 120 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Heh akurat o tym wiedziałem ale mocy mi i tak w nim nie brakuje.

 

@ktos specjalnie dla tej sprawy dokopałem się do homologacji i podaje ona że maksymalna moc netto silnika to 73,0 kW czyli 99.252344 [KM] ( [hpm] ) - koń mechaniczny ( horsepower, metric )


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Podpowiem Tobie taką rzecz, że te silniki są sterowane elektronicznie i po gwarancji nie ma klopotu z 90 km zrobić 120 km.

Heheh u mnie już jest dawno po gwarancji i wcale nie tak łatwo jest sobie zrobić tych 120 km bo mało kto chciałby się podjąć takiej fuchy. Bynajmniej w mojej okolicy nie znalazłem serwisu który bi mi to poprzestawiał.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Jeśli to co piszesz to prawda to naprawdę wychodzi na to, że dane na stronie DF były błędne... ;)


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Szkoda tylko, że kupowałeś u niedoinformowanego dealera (lub nie chcącego podzielić sie swoją wiedzą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Naprawdę patrzyłem na te dane ze strony DF i to one mnie zmyliły.

 

PS: Przepraszam za te całe zamieszanie na forum.


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgoral    0

witam posiadam ciągnik agrotron k 110 i może wie ktoś gdzie wlewa się olej do skrzyni biegów ponieważ przestudiowałem cala instrukcje i nie znalazłem tam tej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie ma osobnego obiegu olej w skrzyni, jest to ten sam co w calej hydraulice, hamulcach - takie cuda tylko w fendt :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A właśnie, że nie :lol: Kolega @Marcinuzz90 ma DF k410 i tam jest osobny zbiornik do hydrauliki zewnętrznej :lol:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

w starej serii K były "jeden" olej i jeden zbiornik, tj. wanna skrzynii biegów, ale wersje PL miały dodatkowy zbiornik do hydrauliki zewnętrznej, wtedy można z takiej inst. pobrać więcej oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgoral    0

nio ale ja się chcę tylko dowiedzieć gdzie znajduje się ten wlew ponieważ muszę uzupełnić brak oleju ponieważ nie mam stanu tam jest ogólnie od hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

są u ciebie pokrętła do regulacji przepływu oleju z tyłu na wyjściach? bo umnie za tymi pokretłami jest taka rurka z korkiem ale ja mamdf 130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgoral    0

ale na wyjściach przy szybko złączach ?? u mnie nie ma tam nic są jakieś śrubki nakrętki i pierdoły ale żadna nie wygląda na korek wlewu oleju do skrzyni już obszukałem do o koła każda dziurkę i nigdzie nie mogę znaleźć pewnie jest to gdzieś na wierzchu tylko nawet nie wiem ze to do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
nio ale ja się chcę tylko dowiedzieć gdzie znajduje się ten wlew ponieważ muszę uzupełnić brak oleju ponieważ nie mam stanu tam jest ogólnie od hydrauliki
w starej serii K były "jeden" olej i jeden zbiornik, tj. wanna skrzynii biegów, ale wersje PL miały dodatkowy zbiornik do hydrauliki zewnętrznej, wtedy można z takiej inst. pobrać więcej oleju.

czytanie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

U mnie olej hydrauliczny wlewa się z tyłu ciągnika tak jakby za wyjściami hydraulicznymi i na korku jest 4 kątna śruba :lol: A jeśli masz oddzielnie hydraulikę zewnętrzną, oddzielnie skrzynię to wlewa się z tyłu, też za wyjściami hydraulicznymi w taki duży czerwony korek B)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj