Zaloguj się, aby obserwować  
mackov

Zetor forterra 11441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mackov    6

Czy ktoś z posiadaczy też ma problem z tym że wałek odbioru mocy włancza sie całym swym impetem i mocą zaraz po wciśnięciu włącznika. Bo mi od tego popsuła sie niejedna maszyna a co dzieje sie z kosiarką rotacyjną to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

podałeś mi jakiegoś linka o zamkniętym temacie jeszcze bardziej nie na temat moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomyliły mi się linki.

 

Tu jest temat o 11441

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-11441-F...ml&hl=11441

 

A przeszło Ci przez myśl, że nie każdy zna odpowiedź na Twoje pytanie?

Jak każdy zacznie zakładać nowy temat o tym ciągniku o sprzegle, kołach , WOM, układzie kierowniczym, itp itd to się zrobi jeden wielki burdel na forum. Można zapytać w temacie ogólnym o tym ciągniku.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

no teraz nie podałes linka ja szukałem sam ale o WOM-ie w tym ciągniku nie znalazłem to jak sie upierasz to każ zamknąć komuś mój temat gdzie indziej zapytam to dlamnie ważne chociaż tak chętnie mi wszyscy pomogli że szok, ja jak cos wiem to zaraz odpowiadam. pozdro i narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

tak zawsze tak rusza to jest tak jak z zapaleniem światła naciskasz na włącznik i zapala sie od razu pełnym światłem tak samo ten wałek czy to na wolnych czy szybkich obrotach na szybkich to potrafi pozrywac zabezpieczenia w maszynie albo popsuc ją te ciągniki słyszałem tak mają i chcialem wiedzieć jak użytkownicy sobie z tym radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

niby powinien ruszać z przyśpiezeniem ale u mnie też wmiare agresywnie rusza nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

To chyba normalne jest. U mnie tez tak nagle sie załącza. Ale spokojnie. Pare razy ruszy z jakąś cieższa maszynka, sprężyna dociskowa osłabnie i bedzie tak jak byś chciał. A przy załaczaniu np tak jak u mnie jednorzędówka Claasa Jaguara normalnie jest, załączam dodając delikatnie gazu bo prawie traktor gaśnie, i po chwili mam pełne obroty. Nic nie wali ani nie stuka. I jak piszezs że od tego Ci maszyny siadają to znaczy ze albo masz słabe mszyny albo za małe do takiego ciągnika... U mnie jakoś z tym nie ma problemów a mam ponad 600 mth...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

nie no0 maszyny do niego mam optymalne np rozrzutnik 8t cynkomet jak musiałem zatrzymać go na chwile w czasie rozzrucania to jak włączyłem wałek zpowrotem to mi rozwalił skrzynie przekładniową od napędu podłogi i adaptera w kosiarce rotac samasz 2,10m ze spulchniaczem podczas uruchamiania ukręcił mi rure w orginalnym od niej przekaźniku. w prasie jak mi sie zapcha podbieracz w czasie formowania balota to juz nauczyłem sie podczas pracującej maszyny ją odpychac bo jak bym zatrzymał to napewno z pełnąkomorą pozrywał by mi zabezpieczenia wiem ze taka partyzantka to na raz sztuka czas coś z tyn zrobić. nawet w tej chwili mam w garażu 2 przekaźniki z rozwalonymi przez niego krzyżakami ito wałki LFMR frezowe a dodam jeszcze że ciągnik mam od 2005r 2000mth więc troche z nim przeszedłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

mackov co do zetora to nic ci niedoradzę ale może pomogło by zastosowanie jakiegoś wałka napendowego ze sprzęgłem ciernym które by chociaż trochę zamortyzowało nagłe włączanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

może jakiś zawór jest podparty, albo zle wyregulowany ,luknij przy mikro pompce czy tam nie ma ,bo kiedy załączasz to olej idzie całą parą odrazu nic go nie chamuje,jakbys miał książke z częsciami to mógłbyś zobaczyć czy coś takiego tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na gwarancji zwracałeś uwagę serwisu na takie działanie WOM?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Uderzaj do serwisu bo to nie jest normalne, na pusto też mi szybko rusza ale z obciążeniem to takiego skoku nie ma i jeszcze zabezpieczenia tak nie urwało w prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

dzięki koledzy za rady widze że dobry pomysł z tym sprzęgłem ciernym. Serwis jeszcze na gwarancji upierał sie że tak ma być że ten typ tak ma jedemn z mechaników mówił coś o zamontowaniu jakiegoś dławika ale to miał być spory koszt i dużo rozbierania. A takie sprzęgło na wałek ile może kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Musisz zakupić cały wałek z orginalnym sprzęgłem. U nas też forterra dość agresywnie rozrusza wom, ale prasa i rozsiewacz jak na razie dobrze chodzą, jedynie przy kosiarce muszę dodać gazu, bo potrafi ona przydusić ciągnik.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

no fakt przy dużej kosiarce to cągnik mi gasł a nie miałem sumienia dodawać gazu bo szkoda mi było kosiarki więc używam jej tylko z proximą 8441 tu na szczęście rozwiązanie jest w miarę lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Podejrzewam że kosiarce raczej nie powinno nic być, bo jak coś to przeciążenie przejmą paski klinowe, Ja żeby nie zadusić ciągnika ruszam z obrotów tak mniej więcej 1100-1200, chociaż dawno to było i mogę przestrzelić tą wartość.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj