DeutzDX110

Deutz Fahr 35.80-Opinie i informacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DeutzDX110    0

Witam wszystkich użytkowników!!! Chce zkupić kombajn Deutz Fahr 35.80 prosze o informacje na temat jaka jest wydajność, moc silnika wielkość zbiornika, jak jest z czyszczeniem i stratami a także jeśli ktoś wie jak jest z awaryjnością i dostepem części zamiennych. Ma on pracować na ok 120ha czy da sobie rade??? PROSZE O ODPOWIEDZI UŻYTKOWNIKÓW KTÓRZY MAJĄ TAKI SPRZĘT LUB GO ZNAJĄ. Z GÓRY DZIĘKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batex    0

Cześć

Zbiornik paliwa w tym modelu mieści 300 litrów paliwa i o ile się nie myle 345 w wersji HYDROMAT. Co do zbiornika ziarna to dokładnie Ci nie powiem ile to jest m3, musiałbym poszukać w książce ale jest to ok 3,5 tony czyli dość spory :) W tej serii modelów silniki miały dwie moce: zwykły 150KM i turbo 170KM, ogólnie to rozwiązanie z chłodzeniem sinika powietrzem to jak sie dowiadywaliśmy to jest bardzo dobra sprawa tylko trzeba uważać i dbać o jego czystość i na bieżąco czyścić z plew i kurzu.

Jak jest z jego awaryjnością i wydajnością to tego Ci nie powiem bo dopiero niedawno kupiliśmy taki model i sam nie wiem :)

Ogólnie z tego co mówili nam użytkownicy to chwalą sobie ten kombajn za prostote rozwiązań, funkcjonalność i sporą wydajność. A i jeśli moge jeszcze coś podpowiedzieć to radze wam przy kupnie szukać maszyny z oryginalnym wózkiem do hederu, bo w tym modelu aby spiąć heder to musi on być odchylony w strone kombajnu i jak go na płask na ziemi zostawisz to potem są problemy.

Hehe mały wywiad się z tego zrobił no ale w jednym zdaniu bym się nie zmieścił

Ps: Jak byś miał jakieś pytanie na temat budowy to moge u siebie zerknąć i zapodać na forum. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batex    0

A i zapomniałbym gdyby nie posiadał tabliczki z datą produkcji to sprawdz na felgach oraz z prawej strony na hederze, bo tam też biją date :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Jest to kombajn godny polecenia, 3 sąsiadów posiada takie maszyny i w tym sezonie sprawowały się praktycznie bezawaryjnie poza jakimiś małymi usterkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamusjx95    0

Witam. Także posiadam ten model kombajnu kupiony w tamtym roku zastąpił dominatora. Natomiast mam pytanie do posiadaczy tego modelu odnośnie umiejscowienia włącznika lampy ostrzegawczej. Czy on jest u was umiejscowiony siedząc w kabinie po prawej stronie na skrzynce razem z innymi włącznikami czy jest w innym miejscu oddzielnie?? Pytam bo właśnie u siebie nie mogę go zlokalizować na tej skrzynce co są wszystkie włączniki tzn prędkość motowideł, prędkość bębna, włącznik świateł , włącznik sieczkarni itp, mam jeden włącznik bez tego górnego żółtego oznaczenia z symbolem od czego jest. Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie ze swojego deutz gdzie znajduje się ten włącznik.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie wiem czy ci się to przyda bo przecież te przyciski mogą być w różnych miejscach, wciskaj po kolei i znajdziesz ;)

IMG_20180704_180325.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamusjx95    0

O dzięki Panie wielkie :) Z tego co widzę to na pierwszy rzut oka właśnie w tym miejscu co u Ciebie jest ten włącznik to u mnie jest też tylko że bez tego żółtego kapturka z symbolem. Będę musiał spróbować go jakoś wcisnąć a jak nie to go wyjmę i na krótko spróbuję czy łapnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Witam wszystkich. Mam pytanie do kolegi Deutz DX110, czy na taki areał nie lepiej kupić coś ciut nowszego?

A co do kombajnów deutza to mam toplinera, a to jest ta sama konstrukcja i nie mogę powiedzieć złego słowa na jakość omłotu, jest na dużo wyższym poziomie niż w classach. Ziarno jest czyste i nie robi połówek. Jeśli chodzi o części zamienne to moza powiedzieć że ich nie ma, łożyska, pasy łańcuchy dostaniesz w każdej agromie, ale inne podzespoły jedynie w serwisie, albo dobry tokarz.

Edytowano przez Bzyk333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Witam 

Potrzebuje się dostać do przycisków w dżojstiku jak na zdjęciu i za chiny nie potrafię tego rozebrać. Na dole były wkręty, a na górze nie ma nic chyba tylko jakies zatrzaski, ale nawet użycie dużej siły nie pomaga. Kto to już może robierał czy trzeba kupowac nowy dżojstik ? xD

IMG_20190105_144701.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A jeden czasem nie łapie, poza tym chce mu dodać parę nowych funkcji ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 8.07.2018 o 20:03, Bzyk333 napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie do kolegi Deutz DX110, czy na taki areał nie lepiej kupić coś ciut nowszego?

A co do kombajnów deutza to mam toplinera, a to jest ta sama konstrukcja i nie mogę powiedzieć złego słowa na jakość omłotu, jest na dużo wyższym poziomie niż w classach. Ziarno jest czyste i nie robi połówek. Jeśli chodzi o części zamienne to moza powiedzieć że ich nie ma, łożyska, pasy łańcuchy dostaniesz w każdej agromie, ale inne podzespoły jedynie w serwisie, albo dobry tokarz.

Jakich podzespołów nie możesz dostać w sklepie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Np. łopat podajnika pochyłego

Dnia 13.01.2019 o 19:55, Dastan napisał:

A jeden czasem nie łapie, poza tym chce mu dodać parę nowych funkcji ;) 

A sprawdzałeś czy to na pewno jest wina dżojstika? Może przyczyna leży gdzieś dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2019 o 16:15, Bzyk333 napisał:

Np. łopat podajnika pochyłego

 

U mnie do starlinera 4045 były dostępne od ręki jak kiedys w zniwa kupowałem , a jak już czegoś niema to w ciągu 24h jest w sklepie , albo przywożą mi do domu

Edytowano przez ernestproxima90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
16 godzin temu, Bzyk333 napisał:

Np. łopat podajnika pochyłego

A sprawdzałeś czy to na pewno jest wina dżojstika? Może przyczyna leży gdzieś dalej?

Tak czy owak potrzebuje to ustrojstwo rozebrać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
Dnia 13.01.2019 o 10:29, Dastan napisał:

Witam 

Potrzebuje się dostać do przycisków w dżojstiku jak na zdjęciu i za chiny nie potrafię tego rozebrać. Na dole były wkręty, a na górze nie ma nic chyba tylko jakies zatrzaski, ale nawet użycie dużej siły nie pomaga. Kto to już może robierał czy trzeba kupowac nowy dżojstik ? xD

IMG_20190105_144701.jpg

ja w tamtym roku rozbierałem . Tam jest chyba z sześć śrubek z dołu , musiałbym zobaczyć . Sam z początku odkręciłem tylko 2 i ciągnołem na siłe , dopiero jak sie przyjrzałem na spokojnie okazało sie że jest ich więcej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Przewierciłem wiertarką te miejsca gdzie powinne być te śrubki i... się dowierciłem do wkrętów ;) . Skubańce zaślepili otwory i to bardzo głęboko, nie sposób było je wyciągnąć nawet wiedząc, że tam są. Microstyk nie łapie, w serwisie nawet się nie pytałem, co ciekawe tego typu przyciski znalazłem jedynie w amerykańskim sklepie elektronicznym za 3$ bodaj + wysyłka. Czemu w Eu nigdzie nie ma to nie wiem, kupiłem bardzo podobne odpowiedniki u nas, tylko trzeba inaczej polutować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam panowie mam prośbę chce zamontować klimatyzacje w kombajnie 35-80 i nie wiem gdzie jest i jak jest zamontowana sprężarka jak by ktoś z was   miał jakąś fotkę to był bardzo zobowiązany proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Zamontowana jest po prawej stronie patrząc wzdłuż silnika i napędzana od wału tego, który napędza młocarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj