pronarek

wiertarka stołowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pronarek    2

hej :)

Mam do was pytanie jaka wiertarke stołową kupic ???

Bede ją raczej zadko uzywał bo wiadomo ze znowu w gospodarstwie nie uzywa sie tego codzinnie ale czasami bez niej to tak jak byc bez reki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Ja bym ci poradził stare wiertarki WS-15 słyszałem że są niezawodne,ale dość stare,a ich cena wacha sie w granicy 800-2000zł.

 

<_< :) :) :) :) :) :) :)


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Napisz ile masz kasy i jakie chcesz wiercić dziury bo możemy tak pisać w nieskończoność <_<




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a co myslicie o wiertarkach stołowych z firmy FERM maja duzy asortyment sa wiertarki od 400 do 3 900zl wiec mozna by wybrac mam katalog to moge jakies dane podac <_< no chyba ze chcesz z mechanicznym posowem tez sa heh ale to nie do pracy dorywczej :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabros95    0

Ja ma wiertarkę słupową PK203 i bardzo sobie ją chwale ma stożek M3 elektryczny posów i pompkę chłodziwa i wszystko na niej robie . Znajomy ma taką do sprzedania chce chyba 4400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

ja mam już swoją z 6 lat . kupiona na runku za ok 400 zł . teraz tez takie są tylko że ich cena spadła . mozna nią wiercic do 16 mm. moze i jest chinska ale moim zdaniem niczego lepszego do gospodarstwa nie trzeba . nie wyobrażam sobie bez niej żadnej pracy i co najważniejsze pracuje bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Ja kupiłem frezarkę FP 800 za 1500 zł z głowicą szybkoobrotową. Założyłem silnik wolnoobrotowy i jest idealna teraz do wiercenia. Największe wiertło jakie uzywałem to 32 mm, ale pasek się ślizga więc zrobię na dwa paski, chociarz mi się nie spieszy bo najczęściej wiercę do 20 mm i wchodzi w stal jak w masło. Największa zaleta to stolik ruchomy. Nie trzeba ustawiać detalu razem z imadłem tylko się podjeżdza pod wiertło za pomoca korbek. Można na tej głowicy frezować małymi frezami, ale dokupiłem orginalną głowicę i można frezować już dużo więcej. Brak jej posuwu pionowego automatycznego takiego jak w wiertarkach słupowych ( z posówem ) ale to nie ten przedział cenowy.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d713961b88865ff.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Planuję zakup WS 15 i mam pytanie co trzeba obejrzeć przy zakupie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

do dobrej wiertarki można dokupić stojak i powinno wystarczyć.

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Zwykła wiertarka w stojaku to nadaje sie do wiercenia mało precyzyjnego do niezbyt dużych wierteł. W wiertarce ws15 i pochodnych,ważne jest sprawdzenie, czy uchwyt wiertarski nie ma wyczuwalnego luzu promieniowego, przy maks wysunięciu wrzeciona, stan samego uchwytu czy nie jest wyrobiony i czy szczęki się równo schodzą, stan połączenia koło pasowe -wałek, czy bezproblemowo można zmienić zakres prędkości na kołach pasowych, zmienianie wysokości kadłuba wiertarki powinno być bez zacięć i w miarę lekko. Po zablokowaniu podnoszenia wiertarka nie powinna "chodzić" na boki. No i silnik. Oznaczenia WS10 WS13 WS15 to Wiertarka Stołowa a liczby oznaczają jak dobrze pamiętam maks średnicę wiertła jakiego można użyć w danej wiertarce. Teoretycznie:)

  • Like 1

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No teraz to chociaż wiem co sprawdzać. A znacie jakąś alternatywę dla WS-15, chodzi o to aby miała stożek MK 3...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Są drogie bo to dobre i wytrzymałe maszyny, a teraz można powiedzieć że z ryżu robią nie z metalu. Kiedyś pracowałem przy produkcji WS10


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak mówicie WS 15 da radę wiercić wiertłem 25 jeżeli bym miał przejściówkę z MK2 na MK3?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d2tomas    0

Nie powiercisz takim dużym wiertłem, po pierwsze za mała moc wiertarki,po drugie za duże obroty. Jak założysz przejscie ze stożka 2 na 3 i wiertło to mało miejsca Ci zostanie na detal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

To nie dobrze, bo najbardziej zależy mi na wiertle 25mm, czyli trzeba jakąś większą wiertarkę więc i większy wydatek... W takim razie wstrzymam się z kupnem wiertarki.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na 2 możesz i 30, nawet 40 mm wiercić. Tylko kupujesz wiertło i przetaczasz je na 2. Ja mam tak przetoczone z 4 na 3 z 5 wierteł. Teraz 50mm przetaczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A WS15 podoła wiertłu 25mm bo wcześniej spotkałem się z różnymi opiniami?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najwyżej stanie. I 30 mm da rady, tylko żeby były najwolniejsze obroty.

Moja słupowa nie raz stanęła przy 25mm. Jak się nie mylę przy 155 obr/min, Zawsze jak kończy wiercić to trzeba bardzo uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

michal1993 mam ws-15 i największe wiertło jakim wiercę na niej to właśnie 25. Z tym że mam zmniejszone obroty (jakieś 200) Idzie ładnie ale problemem jest to iż przy tak dużym wiertle niemożna nic wysokiego wiercić. Jeżeli wiercisz w blachach powiedzmy do 15mm grubości dużo lepszym rozwiązaniem od wiertła będzie koronka z hss Sam używam takich Makity i sa naprawdę bardzo wydajne


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie wiem jak ws 15 ale ja w swojej mam na osi takie wycięcie tam wkładam śrubokręt lub coś podobnego ,dociskam na dół i wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj