jakub16

Przegląd techniczny

Polecane posty

paulus841    173

To znaczy , że dużo zależy od diagnosty i wyposażenia stacji co sprawdza się podczas badań technicznych. Niektórzy mają uprawnienia robić w ciągniku badania a nie mają odpowiedniej scieżki diagnostycznej. Więc wtedy na rolki go nie wprowadzają....


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

Ja korzystam z usług dwóch stacji diagnostycznych. W jednej podbijam samochody, a w drugiej ciągniki i przyczepy. Ani w jednej ani w drugiej nie mam problemów, zawsze wyjeżdżam z pieczątką, chodź nie wszystkim to sie udaje. Podczas przeglądu diagnosta mi mówi czy coś jest nie tak lub, że wszystko jest w porządku. Jak coś jest nie tak to ja go zapewniam, że usunę usterke jak tylko wróce do domu no i koleś stawia pieczątkę. Mówie od razu, że z mojej strony to nie jakieś tam gadanie, bo w końcu chodzi tu o nasze bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@marex - mam dokładnie jak ty jest idzie o sprzęt rolniczy.

@yacenty - z tym olejem to masz racje

@paulus841 - zgadzamy się <_< właśnie mi przypomniałeś że mialem wymienić odblask w przyczepie bo się urwał przy ostatnim transporcie pszenicy tydzień temu :lol:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Zastanawiam się nad zamontowaniem do swojej przyczepy bocznych lamp obysowych ( pomarańczowych ) Takie pytanie : jak to wygląda od strony prawa ? Czy jeżeli przyczepa nie miała zamontowanych fabrycznie takich świateł, to może być problem z badaniami technicznymi ? Diagnosta może nie przystawić pieczątki z powodu tych obrysówek ?


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Nie wiem jak z pomarańczowymi ale jeśli byłyby takie dwu kolorowe z przodu białe z tyłu czerwone to jak najbardziej można jeszcze powinni Cię pochwalić.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Z przodu mam białe lamy obrysowe , z tyłu oprócz fabrycznych lamp mam czerwone obrysówki <_<


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

No to jak z tyłu masz czerwone z przodu białe to z boku możesz mieć pomarańczowe. I wątpię żeby diagnosta się czepiał do tego. A przecież światła obrysowe odblaskowe też świecą tylko, że światłem odbitym. Obyś na boku nie miał 20 tych obrysówek 2 wystarczą. <_<


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

A tak apropo świateł odblaskowych to mam do was pytanie! Jakiego kształtu montuje się światła odblaskowe z tyłu przyczepy. Bo kolor to wiadomo czerwony.


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

Na przyczepach z tyłu montuje się czerwone światła odblaskowe w kształcie trójkątów


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Brawooooooo!! Bo za okragłe lub owalne policja jajca urwie. :P Nie dosłownie. heheh ale już spotkałem się z dość sporymi problemami ze względu na kształt odblaskowego światła..... Właśnie w przyczepie....


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

stacja diagnostyczna a stacja diagnostyczna to jest wielka roznica.

 

po1) zalezy kto tam obsluguje jezeli znasz goscia to zalatwisz czasami ciezko ale zalatwisz

po2) czasami chcesz sprawdzic auto badz ciagnik to oni na wyglad popatrza i jest oki i musisz im powiedziec ze chcesz sprawdzic

po3) czasami pracuja tam TUMANY i wierza tylko w to co im komputer diagnostyczny pokaze. (komp nie wykazal ze auto sciaga i koles sie klucil z bratem ze auto jest dobre , a brat mowil ze sciaga podczas hamowania to koles do niego PATRZ KOMP WYKAZAL ZE ZBIEZNOSC JEST W 80% DOBRA WIEC CO CI SCIAGA podczas przejazdu innego diagnosty wyszlo ze jednak sciaga.

po4)u nas ciagnikow nie sprawdzaja a jezeli sie uprzesz to tylko swiatelka zobaczy.

 

Sprawdzajac traktor made in ursus to sprawdzaja przednia os, bieznik opon, oswietlenie, wyjscie hamulca na przyczepe ale to zalezy od stacji.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

A mój ciągnik ma 20 lat i żadnej stacji diagnostycznej nie widział.przecież światła i hamulce można bez problemu sprawdzić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Tak ustaw sam światła bez żadnego przyrządu... Powodzenia!!!!! he tylko nie takie w c330


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Witam,  sorki że odkopuję temat, ale nie chce zakładać nowego.  Mam takie pytanko, a mianowicie-   czy na przeglądzie rejestracyjnym ciągnika spisywany jest stan licznika mtg, tak jak w przypadku samochodów przebieg w kilometrach.  Jeśli czegoś takiego nie ma to spoko, a jeżeli tak to będzie problem, gdyż licznik stanął x lat temu na przebiegu nie wiadomym ( wszystkie cyferki sie pomieszały ).  Ciągnik to mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Tak spisują ilość motogodzin , diagnosta obszedł ciągnik , popatrzył i nawet świateł nie sprawdzał ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Dzięki za szybką odpowiedź ;)   W takim razie trzeba będzie jakoś pokombinować z tym <_<    

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Witam. Bo spotkała mnie taka sytyacja że wymieniałem skrzynie biegów a przy przeglądzie patrzą czy zgadzają się numery wszystko było cacy tylko na skrzyni był inny i ja tłumacze że była wymieniana a na stacji że nie zrobią przeglądy bo numery się nie zgadzają co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

chyba w urzędzie komunikacji załatwić zmiany w DR chodzi o to że na skrzyni jest numer traktowany jak numer na ramie samochodu. Dla nich to po prostu inny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Wystarczyło na przeglądzie pokazać fakturę zakupu i diagnosta zrobiłby przegląd na kartce, potem do WK i wpiszą nowy numer w dowód.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

30 października 2017 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wraz z cepik 2.0 słyszał ktoś już może coś więcej na ten temat?

Zmieni się coś odnośnie badań przyczep i ciągników? wrócą może do stacji podstawowej... obiło mi się coś wcześniej odnośnie badań wyjazdowych na miejscu u rolnika... 

Ciekawe co się zmieni oprócz cen i większej biurokracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plotki tylko , ale słyszałem że diagnoście ma być trudniej "przymknąć oko" np na normę spalin , bo komputer nie przepuści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Warto poczytać prasę, są artykuły na ten temat.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco z innej beczki. Kiedy nowa przyczepa przestaje być nowa to przegląd robi się co roku czy co dwa? Konkretnie chodzi mi o 12- tkę, dla przykładu Pronar PT612.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli w papier jest wbite ciężarowa to przegląd co roku i wyższy koszt a jeśli rolnicza to przegląd co dwa lata i niższy koszt przeglądu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj