Zaloguj się, aby obserwować  
tumek19

Obszary Natura 2000

Polecane posty

pitti    1

To teraz tylko kapelusz słomiany na głowę i zestaw Włuczykija zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę kto potwierdza, iż dana działka znajduje się na obszarze NATURA 2000, muszę dostarczyć takie oto zaświadczenie jako załącznik do wniosku dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych, lecz nie mam pewności czy powinienem zgłosić się do wójta czy też do wojewódzkiego konserwatora przyrody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Wojewódzki konserwator przyrody.

Napisz podanie o wydanie zaświadczenia o położeniu działek (wymieniasz numery) z obrębu (nazwa obrębu) gmnina, powiat

na obszarze natura2000.

Konserwator wyda Ci papier z numerami działek które leżą na obszarze n2000 i będzie tam wymienione z jakiej racji został tam stworzony obszar natury2000.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie są wymogi jeśli mam ziemie na obszarze NATURA 2000 i mam tam posiane zboża (rzepak, pszenica). I czy jeśli mam działke ok. 1 do 5ha to czy skłądając wniosek na PROW przyznali by mi te 60% z tytułu NATURA 2000 ???

Mam nadzieje że pytanie sformuowałem dość treściwie... Bardzo proszę o szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pytanie treściwe, lecz dane niezbyt wyczerpujące, otrzymasz zwrot w wysokości 60% kosztów kwalifikowalnych, jeśli ponad połowa użytków rolnych w twoim gospodarstwie jest położona na obszarze NATURA 2000 (całkiem zgodnie z rozporządzeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakie maksymalne ograniczenia mogą wynikać z położenia gruntów rolnych na obszarze NATURA2000, czytałem kiedyś w GW, że rolnicy z małopolskiego zostali zmuszeni do ręcznego wykaszania TUZ`ów na terenie zalewowym, gdyż nie mogą tam wjeżdżać maszynami; wskażcie mi proszę z czego wynikają te ograniczenia i w jaki sposób można się z nimi zapoznać (dla danego obszaru NATURA2000)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drjaco    0

Witam,

 

Jestem akualnie po studiach. Mam okazje do zakupu ziemi w dobrej cenie. Jest to 100 ha, głównie jest to 3 klasa ziemi. Teren objęty jest w 80% programem natura 2000, ptak który jest obięty ochroną to derkacz. Program jest do 2018 roku do ziemi jest prawie 250 tyś zł dotacji rocznie. Na tej zimi są trawy i konicznya, które raz w roku są scinane.

 

Mam takie pytanie do Państwa jak będzie wyglądała sprawa jak skończy się ten program natura 2000, w roku 2018, czy mógłbym przekwalifikować ziemie na rolną abym mógłbym uprawiać na niej uprwy, przykłodowo żyto czy ziemiaki lub inne. Czy to że ten teren jest obiety naturą 2000 nie będzię blokował możliwośći upraw po roku 2018??

 

Z góry dziekuję za inforamcje

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drjaco    0

przejżalęm oferte działki opisane są jako łąki trwałe ale nie ma info że jest to TUZ,

program który je obejmuje to 4.1 ochrona ptaków i siedlisk lęgowych 

 

Czy będzie możliwośc przekształcenia?

 

Wydaje mi się że nie ;/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

TUZ to właśnie trwały użytek zielony , czytaj łąka trwała 

pakiet ten właśnie realizowany jest na łąkach trwałych bo tylko do takich można dostać dopłatę  z tego programu 

nie obejmuje on gruntów  ornych 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drjaco    0

ok rozumiem.

Jak Pan sądzi warto się tym interesować??

cena za hektar to  18tyś

 

do 2018 jest prawie 250 tyś dopłat  rocznie, zostały jeszcze 4 lata czyli prawie 1 milion  się zwróci,

 

Tylko co póżniej od 2018 można wnioskować o przedłużenie pakietu o kolejne 5 lat?

czy tylko do roku 2020 jak trwa PROW?

z tego co wycyztałem to ma być również dywersyfikacja do 20ha albo 30ha

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dokładnie Ci nie doradzę bo nie wiem , trzeba poczytać , ale z tą kasą to nie wiem czy oby na pewno ? bo się trochę  pozmieniało i może być tylko do 20 ha dopłata ,tak jak w pakiecie ekologicznym 

radzę dobrze się zorientować bo to nie koniecznie taka okazja  ;)

powinno tu być parę tematów do przejrzenia 

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/program-rolnosrodowiskowy/program-rolnosrodowiskowy-kampania-2014/zasady-przyznawania-platnosci-kampania-2014.html

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Licz z tym że to jest zapewne torf i jak będzie mokry rok to nie skoszisz ani razu także musisz mieć plecy w agencji bo przy takiej ilości to kontrola murowana co rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

mam podobną ilość łąk ptasich i nigdy nie miałam kontroli z ARiMR (6 lat) więc ilość hektarów nie ma wpływu na kontrole, trzeba sprawdzić czy łąkę faktycznie da się kosić, jak to wygląda na geoportalu, rowy melioracyjne itp. Co będzie po 2018 nie wiadomo, na razie sa nowe programy do 2020, w których nadal będą dotacje do łąk, ale co się wydarzy z UE  do 2018 roku nikt nie wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gospodarstwo 60 ha w tym 24 ha TUZ na NATURA 2000, zadnych siedlisk cennych przyrodniczo nie ma, do tej pory wszystko bylo orane. Czy teraz bede musial z tych 24 ha zrobic łaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

gospodarstwo 60 ha w tym 24 ha TUZ na NATURA 2000, zadnych siedlisk cennych przyrodniczo nie ma, do tej pory wszystko bylo orane. Czy teraz bede musial z tych 24 ha zrobic łaki?

 

czy się wyjaśniło czy trzeba łąki zrobić z tuzu na naturze 2000? jak sklasyfikowane te 24ha sa? ps i ł czy coś ornego ale uzytkowanego jako łąka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

a ja mam około 1 ha TUZ i 3-4 razy rocznie scinam zbieram niekiedy czy opłaca się wpisywać ten 1 ha w naturę 2000? pomoże ktoś wyjaśnić na priv>(możliweW

wynagrodzenie pieniężne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

nie jest cenny, ale działka z drugiej strony jako cenna jest :) taka głupota, a jeszcze większa że po sąsiedzku przekształcił chłopak na budowlane, więc było by głupie jak by nie można było orać, ale lać beton na niej już można


a ja mam około 1 ha TUZ i 3-4 razy rocznie scinam zbieram niekiedy czy opłaca się wpisywać ten 1 ha w naturę 2000? pomoże ktoś wyjaśnić na priv>(możliweW

wynagrodzenie pieniężne)

 

jeśli jest położna działka na natura2000 to jest automatycznie wpisana, zresztą ta sama dopłata jak inna na terenach poza n2000 jedynie RŚ trochę wyższe, ale do 1ha to sie nie kalkuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no wiem  że 1 ha mała a czy można zasadzić las na TUZ ? łąka jest podmokła i zaorać nie bardzo a staw kopać jest sens?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Ciekawi mnie czy mozna laki cenne przyrodniczo naprawiac po poryciu przez dziki?Jesli nie to z kad msmy brac pasze dla swego bydla?Jezeli nic nie mozna na nich robic to moze one juz nie sa nasze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

czy aby na pewno w ewidencji gruntów i budynków jest oznaczenie jako łaki trwałe lub pastwiska  od kiedy te grunty sa zgłoszone do dopłat jako łaki  te dane sa ważne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Ktoś się orientuje czy są jakieś ograniczenia w przypadku zakładania plantacji roślin owocowych na obszarach natura 2000 ale nie TUZ ani nie cennych przyrodniczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj