Zaloguj się, aby obserwować  
tumek19

Obszary Natura 2000

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tumek19    5

Jakie wymagania musi spełniac gospodarstwo znajdujące sie w obszarze Natura2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mnie to też interesuje, więc jeśli ktoś na ten temat coś wie to niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Mam wydzierżawione 3ha łąki objętej w obszarze natura2000 i wymagania są następujące: - zbiór traw musi być wykonywany po terminie ( nie pamiętam dokładne , ale coś koło czerwca albo lipca ), ponieważ do tego czasu zwierzęta zdążą odlecieć w siną dal z gniazd itp. - wszelkie zabiegi muszą być wykonywane od środka, ponieważ zwierzyna musi mieć gdzie uciekać. Więcej to nie wiem, ale dzierżawca zastrzegł, że mam kosić od środka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

tumek musisz sprecyzować pytanie, wymagania dotyczą gospodarstwa jak wchodzi w programy np rolnośrodowiskowe, a tak to takie same wymagania jak inne gospodarstwa z zakresu cross compliance, chyba, że jesteś objęty azotanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Łąki mam praktycznie wszędzie w okolicy 5 km, więc nie wiem dokładnie o które ci chodzi ;P :) Akurat te 3 ha o w ładnym długim i szerokim kawałku mam 1,5 km od domu, tak że pasuje, choć dzierżawca który ją miał przede mną nie dbał wcale o nią, i teraz strach wrzucić trójke szosową w MF 255 z przetrząsaczem bo z kabiny można wylecieć :) robie co moge, specjalnie włuke kupiłęm, i widać poprawe, ale przydał by się jeszcze ciężki wał, to może dalo by się utrzymać ją w kulturze :) Jak chcesz wiedzieć więcej to gmina rakoniewice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Azotanami objęty nie jestem.. Ale słyszałem że będą sprawdzac gdzie są wywożone nieczystości, z budową czegokolwiek trzeba miec dodatkowe pozwolenia. Pytam się ponieważ cała nasza miejscowośc znajduje się obok obszaru Natura2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Powiem tak nie tak dawno byli u mnie z kontrolą i nie zwracali praktycznie na łąki uwagi, jedynie to tam świstki, pola itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Najlepiej to u mnie w wiosce przebiega granica obszaru natura 2000 wzdłuż drogi przez wioskę, jedna strona wioski jest objęta naturą a druga nie, nie wiem co to za kretyn wymyślił taką granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Azotanami objęty nie jestem.. Ale słyszałem że będą sprawdzac gdzie są wywożone nieczystości, z budową czegokolwiek trzeba miec dodatkowe pozwolenia. Pytam się ponieważ cała nasza miejscowośc znajduje się obok obszaru Natura2000.

Wyrazy współczucia-jedyny plus jest taki ze w rs jest o 100PLN więcej. Poza tym same problemy. Wiem co mówię bo jestem po budowie szamba, płyty i zbiornika.

A z doświadczenia powiem wam tak że koszenie trawy robi się tak jak się robiło przez ostatnie 20 lat :)

 

Co do samej przeklętej natury2000 to jest to paskudztwo takie jak np bobry których jest pełno.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja mam nowy program rolnośrodowiskowy ochrona gniazd lęgowych ptaków i elemętów krajobrazowych, trzeba zacząć od ekspertyzy odnośnie ptaków i roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

czesc obozu auschwitz-birkenau znajduje sie na terenie natura 2000.ciekawe jakie wymagania beda mieli wobec turystow?

kolejny przyklad glupoty i bezmyslnosci urzednikow


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek72    0

Moja wioska jest objeta natura 2000 ale unas nie gniezdza sie ptaki pod ochrona . i koszenie lak przebiega normalnie. Jesli znajdziemy ptaka ktury jest pod ochrona i gniezdzi sie do 1,5 km od naszej laki to wtedy kosimy raz do roku po wylegu .Ale sklada sie wniosek o doplate ,doploata wynosi stego co sie orietuje 1,5 ty do ha.Musi to byc potwierdzone przez ornitologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Łoł, to musze przywieźć jakiegoś ptaka wpuścić na moją łake, pojechać po ornitologa i 5 tyś w kieszeni. Niezła przebitka :lol:<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek72    0
Łoł, to musze przywieźć jakiegoś ptaka wpuścić na moją łake, pojechać po ornitologa i 5 tyś w kieszeni. Niezła przebitka <_<:lol:

 

To nie ty przywozisz ptaka tylko ptak musi polubic twoja lake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

przykład jak program natura 2000 krzywdzi rolnika.

Jedna z miejscowości w mojej gminie jest cała objęta tym programem. Koleś kupił ziemie od gościa z miasta (pseudo rolnika który miał ziemie aby brać dopłaty i ubezpieczyć sie w krus-ie). Z uwagi iż pole było w znacznym stopniu porośnięte samosiewkami drzew (mniejszych jak i tymi dużymi) wystąpił do gminy z pozwoleniem o wycinkę tych że drzew. W odpowiedzi uzyskał, że samosiewki do 5 lat może usunąć bez pozwolenia natomiast pozostałych drzew a raczej drzewek nie może usunąć z uwagi że grunt znajduje się na obszarze natura 2000. I pozostaje z polem porośniętym drzewami z którymi nie może na tą chwilę nic zrobić. Aby mieć możliwość usunięcia tych samosiewek musi wystąpić do kilku instytucji (a dokładnie to urząd występuje) i przejść przez kupę biurokracji, podań, wniosków itp a i tak nie jest pewne że takie pozwolenie dostanie.

historia jak najbardziej autentyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@ zorak - dobrze piszesz choć nie jest to aż tak wielki kłopot - drzewka mogą wysychać i takie tam, ewentualnie teren w czasie lata mógł się zapalić od jakiegoś szkiełka i teraz to już byłyby suche drzewka <_<


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1

A ja mam takie pytanie:

- jeżeli moje łąki sa objęte natura 2000 to czy ja muszę przestrzegać tych wymogów? jeżeli nie biorę dodatkowych dopłat rolno-środowiskowych, oprócz podstawowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj