damian89

agregat uprawowo siewny talerzowy

Polecane posty

brzozak2    241

tak samo wymieszaja gdyz predkosc obwodowa (czyli ta gdzie talerz atakuje ziemie w uproszczeniu) jest taka sama i zalezy tylko od predkosci jazdy.

 

mniejsze talerze lepiej mieszaja plytko, bo jest ich wiecej na metrze i moga pracowac stabilnie na malej glebokosci roboczej.

 

 

wiec wniosek jest taki jak pracowac plytko (uprawa scierniska i pod siew) to male nawet 400 mm, jak to ma sluzyc takze do wymieszania obornika czy poplonow to lepsze wieksze talerze, jesli ma takze posluzyc jako uprawa glowna (nawet zamiast orki) to talerze powyzej 600 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

W przypadku agregatu talerzowego bez hydropacka rozstaw między pierwszym rzędem a drugim jest wiekszy niż w agregacie z hydropackiem, Więc jak się założy wiekszę(przy uprawowo -siewnym) to ten rozstaw się jeszcze bardziej zmniejszy. Czy nie bedzie się wtedy bardziej przypychać w poplonie? Mam starą talerzówkę famarolu z tależami 460(22 szt) łamana rama więc pierwszy rząd blisko drugiego no i mi się przypychała bardziej niż ta na 16 z ramą prostą.

Użytkuje może ktoś taki uprawowo - siewny w poplonach? Na jakich talerzach i jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Powiedzcie która z tych firm produkuje lepsze Agregaty tależowe: Grano System czy Agro-Masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimonx    0

Witam, zauważyłem że grano system i agro-masz mają różne talerze w swoich agregatach. Grano system na talerze o większych wycięciach a agro-masz o mniejszych czy to w jakiś sposób wpływa na uprawę ścierniska czy nie, z góry dzięki za odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mac    78

Ja także mam problem z wyborem agregatu i wielkości talerzy(510-560). Agregat będzie używany do uprawy ścierniska i pracy jako uprawowo-siewny, a pracował będzie z ursusem 1634. Dylemat jest między Agro-masz i Grano ale proponowano mi także Bury. Gleby niesą zbyt ciężkie, ale także nie żadne piachy większość 3 -4 klasa. Co polecacie którą firme i jakie są według was opinie na temat Burego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Witam , ja mam agregat agro-maszu do jakichś 3 lat i jak narazie spisuje sie dobrze.Jedynie co mi się w nim nie podoba to ustawienie ramy ze zgarniaczami na wale packera(ale teraz firma już to zmieniła).Na ramie jak narazie nie widać żadnych pęknięć , jedynie co sie stało to wygieły mi sie dwa ramiona talerzy(ale serwis bez problemu przysłał nowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja mam z agromaszu i mam talerze 560 chyba nie pamiętam he a może 510 ale powiem szczerze że jestem naprawdę bardzo zadowolony i użytkuje do ścierniska i uprawy siewnej narazie nic mi się nie psuje a robię drugi sezon na 50ha i trochę usługi a słyszałem że talerze produkuje jedna firma z włoch i są sprowadzone a u nas tylko na talerzach robią pieczątki że swoje mają.kolega ma z uni i wogóle nie jest zadowolony za małe talerze 460 są.ja bym z uni nie kupił straszne drogie ceny mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Ja mam agregat talerzowy z Grano z wałem gumowym talerze 56. Robiłem też pole po kukurydzy na ziarno bez sieczkarni.

Ogólnie zapchać się nigdy nie zapcha. Miesza ziemię średnio, gruber KOS lepiej. Wyjść z ziemi nigdy nie wyjdzie możliwe że moja jest bardzo ciężka, prawie 2 tony. Lżej idzie niż gruberem. Ale teraz bym kupił Lemken Rubin.

O hydropaku można zapomnieć- to jest zły pomysł konstruktora (szkoda kasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gulo125    0

Tez sie zastanawiam nad kupnem agregatu i mam na oku agregat talerzowy z hdropakiem z agro-maszu, tylko zastanawia sie czy mój ciągnik JohnDeere 5090R (90KM) go pociągnie. Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

3m z hydropakiem to zdecydowanie za wiele jak na ciagnik 90km ale to moje prywatne zdanie ja wybral bym 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gulo125    0

3m z hydropakiem to zdecydowanie za wiele jak na ciagnik 90km ale to moje prywatne zdanie ja wybral bym 2,5m

 

 

Hydropak bedzie ale ja go nie będę używał będę pracował bez siewnika chodzi mi o to że ten z hydropakiem jest krutszy i będzie lżej dla traktora. Pytam bo gdy zobaczyłem ten agregat wydał mi sie za masywny ale musze kupić coś takiego. Więc jak myśłisz czy bez sie wnikasobie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Panowie jutro mam zamiar zamówić agregat talerzowy 2,7 z agro-maszu. Czy ktoś robił takim agregatem po kukurydzy na ziarno? Jak on uprawia i czy się nie zapycha? Proszę o szybką odpowiedz bo mam niewiele czasu na decyzję.

Edytowano przez ozon87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Słuchajcie a możecie porównać agregat talerzowy z gruberem (agregatem ścierniskowym)? Mam pole (ziemia lekka) które jak jest sucho strasznie jest twarde, zbite i po żniwach np. stary mały pług 3 zagonowy ma ciężko sie zagłębić przy podorywce, natomiast stara małą talerzówka tylko rysuje ziemię. Z kolei jak jest mokro to jak robie podorywkę to ziemia z pod pługa wychodzi jak masło, efekt taki że jak to wyschnie to robią się straszne bryły które bardzo ciężko rozbić.

Nie ukrywam że chciałbym maszynę zarówno do podorywki (zamiast pługa) jak przedsiewnie uprawić po orce. Czy wg Was taki agregat talerzowy da rade na moich ziemiach w obydwu pracach? Czy lepiej w podorywce sprawdzi się gruber? No i ostatnie pytanie to czym różni się agregat talerzowy od talerzówki?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Panowie jutro mam zamiar zamówić agregat talerzowy 2,7 z agro-maszu. Czy ktoś robił takim agregatem po kukurydzy na ziarno? Jak on uprawia i czy się nie zapycha? Proszę o szybką odpowiedz bo mam niewiele czasu na decyzję.

 

 

I jak tam kolego? kupiłes ten agregat jak to się spisuje u ciebie? Ja już 2 sezon zastanawiam się co kupić potrzebuje tyklo na uprawy po zbiorze rzepaku zborza i kukurydzy właśnie. Na początku interesował mnie tylko gruber ze bo wydawało mi się że lepiej bedzie wchodził jak sucho i twardo ale odpadł ze wzgledu że raczej po kukurydzy by się zapychał, miałem koncepcję ciężkiej talerzówki ale dobra nie miesci się na razie w moim budżecie. Jestem po zbiorach części kukurydzy na ziarno (miałem bardzo wysoką ponad 3m wyrosła więc i resztek było sporo) i znajomy użyczył mi agro-masz, kupił go dawno w wersji pod siewnik, generalnie zapchał mi się tylko 2 razy na 5ha, podniosłaem cofnołem i jazda dalej, musiałem jeździć 2x bo po pierwszym przejeździe nie za bardzo pole wygladało.

 

Słuchajcie a możecie porównać agregat talerzowy z gruberem (agregatem ścierniskowym)? Mam pole (ziemia lekka) które jak jest sucho strasznie jest twarde, zbite i po żniwach np. stary mały pług 3 zagonowy ma ciężko sie zagłębić przy podorywce, natomiast stara małą talerzówka tylko rysuje ziemię. Z kolei jak jest mokro to jak robie podorywkę to ziemia z pod pługa wychodzi jak masło, efekt taki że jak to wyschnie to robią się straszne bryły które bardzo ciężko rozbić.

Nie ukrywam że chciałbym maszynę zarówno do podorywki (zamiast pługa) jak przedsiewnie uprawić po orce. Czy wg Was taki agregat talerzowy da rade na moich ziemiach w obydwu pracach? Czy lepiej w podorywce sprawdzi się gruber? No i ostatnie pytanie to czym różni się agregat talerzowy od talerzówki?

 

 

Kolego z tego co piszesz masz raczej ciężką ziemie (pewnie glina), jeśli nie uprawiasz kukurydzy to chyba gruber będzie na ściernisko dobry i w miarę tani a na rozbijanie masła nie ma nic lepszego jak brona wirnikowa ale kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Tak kupiłem agregat talerzowy agro-masz ale ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo robiłem nim może ze 20min bo teraz nie mam czasu bo walcze z kukurydzą;) Szczerze mówiąc myślałem że efekt będzie lepszy po kukurydzy ale tragedi nie ma... Jak będe nim robił to mam zamiar żucić cos na hydropak żeby dociążyć agregat i może będzie lepiej. Napewno gdybym też szybciej jeździł to też by było lepiej ale ciągnik jest na dotarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie powiedzcie mi czy ciagnik bedzie miał lżej z hydropakiem który jest zamontownay tak http://allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-agro-bartona-i2892534621.html czy jak przy agromaszu http://otomoto.pl/ag...al-A231398.html nie chodzi mi o to czy bedzie lżej podnosić ani czy uciagnie tylko że przy tym 1 jest hydropak montowany odrazu przy wierzyczce i cieżar w większości z hydropaka będzie bliżej ciągnika zaś w agromaszu hudropak jest zampntowany dalej i ciężar bedzie dalej ciagnika cy to da jakąś róznice odnośnie podnoszenia przodu ciagnika

Edytowano przez wskpiotrus125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Witam, w tym tygodniu chcę zamówić agregat talerzowy 2,5m z hydropakiem firmy Mandam, dokładnie ten:

 

http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=pl&page=213

 

Firma ma dobrą opinię ale przed zamówieniem pomyślałem, że warto zapytać- ktoś słyszał coś złego lub dobrego o tym agregacie. Interesuje mnie na właśnie na zabezpieczeniu sprężynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam z Uni, dokładnie z Focusa T Drive. Wyciągam go z pod siewnika i robię w polu. Narzekam że ma słabe kopiowanie terenu. Talerze są na gumach zamontowane na ramię.

Jak bym kupował solo, to tylko na takich sprężynach.

Nie raz widzę jak z boku Lemkenami robią, na takich mocowaniach, i to jest robota godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

witam, ja też chcę kupić agregat tależowy agromasz 2.7m i przyłączyć do niego poznaniaka 6 a ciągął będzie to Renault 110.54 rade powinien dać bez roblemu, tylko że bede używał go do ścernisk przed orką i po orce z siewnikie. nie wiem tylko czy ta maszyna jest naprawde tak uniwersalna.

pozdrawiam i liczę na wasze opinie

Edytowano przez tomek81ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj