damian89

agregat uprawowo siewny talerzowy

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Z doświadczenia wiem, że zawieszane maszyny (chodzi mi o brony talerzowe) nie robią takiej roboty jak półzawieszane czy ciągane, które są dużo dużo cięższe. Też myślałem nad takim agregatem talerzowym (miałem sprzedać swoją bronę talerzową) jednak gdy zobaczyłem efekty tej roboty to szybko zrezygnowałem. Niby fajna maszyna bo można nią uprawiać przed siewem oraz po ścierni, ale to tylko niby. Te maszyny tego typu to tylko "rysują" ściernie. :)

A co do używania gruberów w mojej okolicy rolnicy przechodzą na talerzówki, które według mnie są dużo dużo lepsze (mam bronę talerzową oraz gruber).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

a jeśli bym obciążył ten agregat zamiast siewnika ciężarek od tura.

oglądając tą talerzówkę właśnie tak myślałem albo robi jedną rzecz dobrze a resztę niezbyt,

albo wszystko i nic porządnie.

a ktoś wie jak to uprawia przedsiewnie.

Jest to zakup jednej maszyny i jednych pieniądzach to jest kuszące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Do mnie dotarł na miejsce z 2 tygodnie temu Agregat talerzowy z Staltechu 2,7 metra z wałem pakera super konstrukcja berdzo dobrze skonstruowany narazie mogłem tylko robić testy na małym areale ale bardzo ładnie pole wyglądało tylko mój Ursus 5314 ale z turbiną o mocy 83KM miał co robić i z podnoszeniem tez nie było łatwo EHR miał co dziwigać gdyż ten agregat warzy 1300kg Ale ogólnie jest ok koszt 12700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

Do mnie dotarł na miejsce z 2 tygodnie temu Agregat talerzowy z Staltechu 2,7 metra z wałem pakera super konstrukcja berdzo dobrze skonstruowany narazie mogłem tylko robić testy na małym areale ale bardzo ładnie pole wyglądało tylko mój Ursus 5314 ale z turbiną o mocy 83KM miał co robić i z podnoszeniem tez nie było łatwo EHR miał co dziwigać gdyż ten agregat warzy 1300kg Ale ogólnie jest ok koszt 12700zł.

ta cena to bez faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ale moim zdaniem wał pakera w staltechu ładniejszy od grano-wskiego :lol:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

A na moje to jest jedno i to samo tylko w innych barwach :lol: Panowie, a ktoś może robił takim agregatem uprawowo talerzowym z siewnikiem na ciężkich ziemiach z wałem packer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na bardzo ciężkich ziemiach talerzówka Ci potnie bryły na mniejsze. Chyba, że będziesz z nim naprawdę szybko jeździł, ale tego już siewnik nie wytrzyma. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Ja mam agregat talerzowy uprawowo siewny agromaszu i spisuje sie świetnie.wcześniej robiłem nim ursusem c-385 i pole po stalerzowaniu wyglądało słabo ale jak podpiełem ten agregat pod zetora 16245 i jeżdziłem z prędkością 15km/h to pole wyglądało świetnie.robiłem także nim na glinie z podpiętym siewnikiem z prędkością 12km/h i pole po robocie wyglądało świetnie gleba była nieubita i niebyło żadnych brył , a wschody lepsze niż przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Niech ktoś mi doradzi czy NH TD 5050 (95km) da rady z np, Agromaszem 2,7m wał rurowy i poznaniakiem??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ale talerzowym?? Bo z uciagiem wiem ze pojdzie tylko gorzej z unosem sie boje??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

zawsze można wziąć półzawieszany, wtedy z 3metrowym na pewno spokojnie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Półzawieszany nie wchodzi w gre bo to nie mój areał i moje pola.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Z agromaszu z wałem rurowym czy packerem? B)

ja mam z wałem rurowym na ściernisko a na uprawe wał packera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

To masz dwa wały? Bo ja też myślę o tym żeby mieć dwa, rurowy i packera :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

To masz dwa wały? Bo ja też myślę o tym żeby mieć dwa, rurowy i packera ;)

Tak mam dwa wały bo szkoda mi używać pakera na talerzowanie ścierniska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Witam,

własnie palnuję zakupo agregatu aurawowo-siewnego 3m. Siewnik mam 2 letni Poznaniak. Czy Forterra 95 dałaby rade z talerzowym 3 m Grano system lub Agromasz? Ziemie mam średnie, 2 kawałki z w sumie niewielkimi górkami (ogolnie mam 30 ha) Czy może lepiej wziąść zwkły ? A jesli zwykły to 2 czy 3 rzędowy? Aha, po orce zawsze włókuję pole. W swierzą orkę nigdy nie sieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Niech ktoś mi doradzi czy NH TD 5050 (95km) da rady z np, Agromaszem 2,7m wał rurowy i poznaniakiem??

Odpowiedz może być pomocna i @Arturmen4, mam agro-masza 3m z wałem rurowym i przed zakupem 1224 jeden sezon pracował z zetorem 10045 (moc ok 100 km) jednak dla zetora było to trochę za dużo, podrywało mu przód miał co podnosić i również co ciągnąc,jedyna różnica to że agregat współpracował z siewnikiem nordesten który jest na pewno cięższy od poznaniaka, do ciągnika tej mocy wydaje mi się ze lepszy był by 2,7 wtedy dało by się rozwinąć odpowiednia prędkość podczas siewu a co za tym idzie lepszy efekt pracy agregatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

no ale skoro już jest siewnik 3m to po prostu chyba bede musiał zrezygnować z talerzowego i kupić zwykły bierny, tylko nie wiem teraz 2 czy 3 rzędowy byłby lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Możesz kupić ale będzie miał ciężko, na pewno dociążenie przodu żeby był stabilny i prędkość podczas pracy będzie niska. wszystko zależy czy masz jakoś talerzówkę żeby robić podorywkę, bo gdy kupisz talerzowy to masz dwa w jednym, a gdy agregat sprężynowy to tylko już do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No dla mnie 2,7 to jest bajerancki, abym tylko dal rady dzwigac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Czy Deutz Agroplus 85 da rade w agregacie talerzowym plus poznaniak 2.7 m.Interesuje mnie staltech,grano,Henryk Batyra ,Agro-tom oczywiście 2.7 m.Który z nich będzie lepszy dodam tylko że ziemie słabe i tereny płaskie jak stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj