damian89

agregat uprawowo siewny talerzowy

Polecane posty

dzondir    0

To trzeba bylo sie kolo od razu precyzyjnie wyrazic a nie teraz sie unosic, jak urazona panienka...

 

PS A ja bym Ci radzil nie nazywac kogos komentarzy przyglupawymi, jak Ci brakuje slow albo dystansu do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

Nie unosiłbym się gdybyś mnie nie obraził, ale wybaczam Ci, bo z tego co napisałeś wynikało, że nie wiedziałeś o istnieniu co najmniej kilku rodzajach kamieni:P

Także czegoś Cię nauczyłem :P

 

Dla mnie Twój komentarz był przynajmniej o kilka wymienionych zdań pomiędzy nami za wcześnie. I nie brakuje mi słów, tak to chciałem nazwać, więc napisałem.

 

 

A teraz skończmy już ten głupi dialog, nie lubię kłócić się. Zgoda?

Lubię normalne rozmowy.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzondir    0

Co do kamieni racja - u mnie kamien, to kamien - zawsze twardy jak skala. Nawet jak ostatnio rozne kamienie z pola wrzucalem do podmurowki, to nie moglem pokruszyc mlotem. Ale twardosc kamienia pewnie zalezy od rodzaju gleby.

 

Co do klotni - pokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

mam pytanko czy 800kg brona talerzowa z walami ustawionymi rownolegle i 24 talerzami wystarczy do podorywki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

@zetor1991 według mnie tak powinna wystarczyć zależności jakim ciągnikiem będziesz ciągał i od klasy gleby


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

Witam , jestem od niedawna posiadaczem agregatu talerzowego STALTECH . Kupiłem 3m zhydropakiem i wałem pacera.Do tego agregatu trzeba miec dobrze dociążony przód ciągnika ,a jak dojdzie siewnik to bez dobrych obciążników nie będzie roboty.Narazie robię na poplonach i na orkach zimowych ,powiem tylko tyle że pojednym przejeżdzie można siac bez bronowania. Na poplonach nawet mi się wydaje że tam gdzie jest cięższa ziemia to lepiej miesza .Jeśli chodzi o moc ciągnika , to ja mam 105KM i to w zupełności wystarczy. Długo się zastanawiałem czy aktywny czy bierny czy też może talerzówkę . Ale teraz nie żałuje.( Zdięcie jest w galerii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z okolic wrocławia kupił agregat uprawowo-siewny talrzowy nieważne jakiej firmy, bo chciałbym spytać się jak sprawdza się podczas prac polowych i zobaczyć go na żywo.Poniewaz jestem zainteresowany kupnem takiego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4x4    0

No ja nie jestem z okolic Wrocławia, ale posiadam agregat talerzowy z uni grudziądz i powiem, że bardzo dobrą robotę robi, jeżdżę nim po orce, żeby grupy porozbijać i uprawiam pod siew, a po żniwach ściernisko będę talerzował. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

No wkońcu wczoraj dotarł domnie ten agregat z agro-maszu maszyna ładnie wygłąda a za pare tygodni pokaże co potrafi w polu.Dzięki wszystkim za odpowiedzi na mój temat niektóre napewno się przydały w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

3.5 m robia ale czy 4 nie wiem .. Moze na zamownienie zrobiliby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Koledzy ja mam taki dylemat gdyż mam ciągnik 83KM posiada on dwa siłowniki wspomagające na podnośnik i zastanawiam sie bardzo intensywnie nad zakupem agregaty talerzowego 3m z Agro-Maszu lub bardzo podobnym i cały problem jest w tym czy mój ciągnik da rade sobie w tym gdy jeszcze podepne siewnik . Jesli ktoś posiada taką wiedze bardzo prosze o informacje bedę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja posiadam właśnie agregat tej że firmy sprzęgnięty z siewnikiem nordsten i zetor 10045(ok100km) ma ciężko na podnośnik ma również co ciągnąc na polu, cały zestaw ze zbożem wazy ok 2t,i w dodatku potrzebne było dociążenie przodu ciągnika , zależy też jakiej wagi posiadasz ciągnik uważam że to jednak za dużo dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Mój ciągnik to Ursus 5314 ale silnik ma od 6014 dlatego ma 83KM wiec to nie jest jakiś ciezki ciągnik ale moze by jakoś dał rade czy jednak marne szanse???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Niestety ale nie ma szans jest za mały gabarytowa(jest za krótki i za lekki) nasz zetor 7745 podobny gabarytowa ma problemy ze stabilnością z samym agregatem :) i nie wiem czy ci podniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

A tak wogóle zapytam jeszcze jak sprawuje sie ta maszyna sama na ściernisko i z siewnikiem jako agregat siewny czy to jest dobra maszyna jak tam któryś producent pisze ze zastepuje trzy maszyny jest tak w rzeczywistości.Moje gleby to wahają sie w granicy czwartej klasy i nie są zwięzłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Maszyna sprawuje się bardzo dobrze,na ściernisko radzi sobie świetnie bo jest ciężka i w dodatku ma wał a to wiele zmienia ,jako zestaw z siewnikiem tez spisuje się bardzo dobrze, ja też mam raczej słabe gleby i radzi sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

83 km niema szans. Sam agregat ok myśle ze dałby rade , siewnik lekki - złożony sądze ze podniósłby Ale ze zborzem juz nie , i jakby wychylił to już wogóle przód w niebo. Zobacz na filmiki jest jak NH T100 śmiga z takim ale jak podnosi to już czuć. Osobiśćie widziałem jak słaby jest kontakt kół MTZ-ta z biernym famarolem co nie mówiąć o talerzowym. Sam mam 1150 kg +siewnik 350 +400 =1900kg Zestaw do 120 km to z turem i łychą czuć jak podnośnik strzela. Szkoda ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja przed kupnem brony talerzowej ok 3 lata temu także słyszałem że "zaperza" pole. Po tylu latach użytkowania tego nie zauważyłem. Jasne pług jest lepszy ponieważ odwraca ziemię, natomiast talerzówka ładnie tnie. Aha i talerzówką zrobisz pole o wiele wiele szybciej aniżeli pługiem. Ja planuję 3 lata talerzować, a rok robić podorywkę pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

dzięki za odpowiedź pytam bo w okolicy nikt specjalnie nie używa talerzówek

u nas to podorywka i teraz szał na grubery.

A ja mam chęć na agregat uprawowo siewny talerzowy np. (staltech)

bym miał jedną maszynę do wszystkiego tj. uprawa podorywka i przykrycie obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj