damian89

agregat uprawowo siewny talerzowy

Polecane posty

damian89    1

Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się kupić agregat uprawowo siewny talerzowy np. z firmy AGRO-MASZ 3m. Słyszałem że podobno takimi agregatami to tylko po ściernisku można robić. Ale chciałbym usłyszeć waszą opinię. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Dziękuje za odpowiedz.Chciałbym się dowiedzieć czy takim agregatem mozna robić po ściernisku jak talerzówką.Czyli zamiast agragatu ścierniskowego lub talerzówki używać tego agragatu w podorywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy ten agregat dobrze uprawia średnie ziemie.I czy da sie po jednym przejeżdzie już siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Znajomy ma taki agregat i nie bardzo go chwali do ścierniska-twierdzi,że stare,ciężkie talerzówki robią to znacznie lepiej.Sam mam ochotę na taki agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.A ile mniej więcej potrzeba koni do takiego agregatu firmy AGRO-MASZ 3m z siewnikiem poznaniak6 SO43/3C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

Dzięki za odpowiedz.A ten agregat to z jakim wałem bierzecie bo my raczej z wałem packera.Tak mało mocy by potrzebował ten agregat , to ciągnik 160km bedzie chyba na niego za mocny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

U nas bedzie służył głównie jako talerzówka do zrywki ścierniska, awaryjnie do zestawu uprawowo siewnego w przypadku awarii agregatu aktywnego, dlatego bierzemy wal rurowy, jakby mial na stale być a siewnikiem to napewno bylby z packerem. Bedzie latał z Fendtem Farmerem 312, 125km. Zapotrzebowanie mocy na sam agregat to 80-130km, może troche pszesadziłem, u mnie 100km by raczej zdechło jeszcze z sewnikiem Amazone, który dużo więcej waży od Poznaniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

dzięki.A jeszcze jedno pytanie czy wał packera dobrze uprawia średnie ziemie i czy da sie po jednym przejeżdzie już siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Wiadomo, że wał Packera to cieżka wersja wału na bryły, schoć taki wałek jak dawają do tych agregatów cudow nie narobi, przy moim aktywnym jest Packer 300kg i jak jest sucho to i tak są bryły, myśle, że bez problemu da rade po 1 razie, chyba, że ktoś ma dużo kasy na paliwo i czasu to i 5 razy bedzie jeżdził.

Ja mam ziemie 3a, 3b, 4a w niektórych miejscach odrobine gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

co do tego talerzowego agregatu to nie wiem ile w tym prawdy ale raz na targach w bednarach podszedl klient do stanowiska Unii Grudziądz i zapytal dlaczego po jednym sezonie zatarly mu sie wszystkie łożyska w takim wlaśnie agregacie. może go źle używal i dlatego taka awaria chociaz mój znajomy mi powiedzial że mu łożyska siadły w IDEA 3m w tym wale z opon z tyłu.

poza tym zastanawiam się czy jest sens używać takiego agregatu do uprawy pożniwnej czy nie lepiej kupic talerzówkę albo grubera.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

DZIĘKI.Jak ktoś coś by chciał dodać to niech pisze bo każda opinia może być pomocna przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Siadły mu łożyska bo albo ich nie smarował za często albo za dużo karherem mył...

Nasz Ares przerobił około 400ha. Na 4 talerzach musimy przed sezonem dokręcić trochę nakrętkę. I wymienić łożyska na wale. Ale po tylu ha i tylu kamieniach pod wałem to się raczej nie dziwimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian89    1

jakie jeszcze znacie firmy produkujące agregaty uprawowo siewne talerzowe do 15 tysięcy.I chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy agregaty uprawowo siewne talerzowe dobrze uprawają pole i jakie są ich wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jeśli chodzi o uprawę to pole wygląda naprawdę pięknie , nawet gdy jest nie za dobrze zaorane to i tak po pracy tym zestawem wygląda bardzo dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Staltech cena 14 tys., z Vatem można pokombinować, bo agromasz przekroczy 15 tys brutto, a bez faktury nie przywiozą, bo dzwoniłem. Jest jeszcze Grano System za 13 brutto.(ceny z wałem rurowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja bym pomyslal nad Kompaktowa Brona Talerzowa z Burego, karzdy talerz na resorze ideolo,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No tak nie widzialem za ile chce kasy, ale zobacz na plusy, ustawiasz talerze jak chcesz pod karzdym katem no i resory jeszcze dla mnie to te 5 tysi na taki sprzet to nie duzo i warto przeplacic jednak to potem sie zwroci.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Efekty pracy aresa wygląda tak:

Pole przetalerzowane przed siewem, siew w mulsz:

http://www.agrofoto.pl/forum/Zyto-Siew-w-m...image88784.html

 

Siew w ściernisko które stało od żniw do końca września:

http://www.agrofoto.pl/forum/Poznaniak-T-s...image92009.html

 

Siew w orkę:

http://www.agrofoto.pl/forum/Pole-nie-zasi...image55054.html

 

Osobiście nie narzekamy na brak możliwości zmiany konta natarcia talerzy w aresie. Oryginalny kont jest dobry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

ostatnio też jestem zainteresowany tym temat i uwarzam że wał crosskill może być lepszym wyjściem od pacera,ale nie wszędzie sie nadaje ,ale gdybym stanoł przed wyborem agromasz albo staltech to wybrałbym staltecha ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

@kat, Ares ma inne talerze i inny kąt ich nachylenia, ciekaw jestem jak sie przedstawia pole po tych 3 agragatach(Agromasz, Stltech, Grano System).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj