damian89

agregat uprawowo siewny talerzowy

Polecane posty

buli333    0

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromaszz hydro pakiem . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

 

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromasz z hydro pakiem 3m . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniel    0

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromaszz hydro pakiem . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

 

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromasz z hydro pakiem 3m . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

mam podobny problem tyle tylko że chcę ten agregat do Cesa Farmal A95 czy taki zestaw da radę? Dodam że na ciągniku jest zamontowany tur może to go dociąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buli333    0

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromaszz hydro pakiem . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

 

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromasz z hydro pakiem 3m . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

 

kupilem ten agregat talerzowy z hydro pakiem agro maszu i johan deere 95k z turem . A dotego sewnik amazone 3m ib jestem zadowolony sieje po orce

Edytowano przez buli333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak masz dokładnie model jd? Jak się zachowuje w transporcie nie buja go za mocno z agregatem i siewnikiem? Nawracasz na polu z podniesionym siewnikiem na hydropaku, czy z rozłozonym zestawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na pewno potrzeba 6cyl, a moc zależna od ukształtowania i warunków glebowych.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Witam jestem użytkownikiem brony talerzowej firmy bomet o szerokości 2,5m , nabyłem tą talerzówkę przed zniwami przerobiłem nią ok 50 ha i wystapił problem mianowicie 9 talerzy dostało luzu tak jakby na łozysku nie dzwoniłem jescze na gwarancje bo zakończyłem juz siewy jednak pisze czy któryś z użytkowników miał podobny problem jesli tak prosze o odp. Ogólnie maszyna bardzo potrzebna w gosp ściernisko po kukurydzy czy też talerzowanie mieszanki motylkowych ładnie to wygląda, po siewach moge powiedzieć ze trudno spotkać ziarniaka na powierzchni ziemia spulchniona na ok 8 cm tak sugeruje patrząc po wytarciu talerzy. Na wiosnę mam plan by zagregatować talerzówkę z siewnikiem do kukurydzy 4 rzędowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki97    0

Witam nie chce zakładać nowego tematu. Mam zamiar kupić taki agregat 3m (jeszcze nie wiem jakiej firmy) i chciał bym się dowiedzieć czy ciąga ją ktoś fortschrittem 323. Piszecie ze Mtz daje sobie radę więc wydaje mi się ze Cet też ogarnie tylko czy pompa da radę podnieść razem z siewnikiem wszystko??? Doradźcie coś no i jaki wybrać z jakim wałem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Koledzy doradźcie jaki wybrać agregat talerzowy chodzi o rodzaj talerzy czy takie jak ma unia cz np. takie jak ma grano. Czym to się różni które lepiej by uprawiały pole po QQ na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni010    0

Witam co myślicie o agregacie staltech 2,7m z siewnikiem do 80km. Gleba 4a,b. Czy da rade pszenice ozimą bez wcześniejszego równania pola? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zamierzam kupić agregat talerzowy z agromaszu i nie wiem jaki wał do niego wziąć, agregat będzie z agregowany z siewnikiem 3m i siane będzie bezpośrednio po orce.Ziemie mam sredniej zwięzłości. Do wyboru mam Wał:

Packer

Crosskill

pierścieniowy sprężynowy

gumowy

daszkowy.

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

najbardziej uniwersalny to packer

najlepiej zagęszczający to gumowy

na gliny dobry crosskill

 

zależy jeszcze jaki masz ciągnik, bo różnica w masie gumowego i packera jest dość znaczna


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Waga bez roznicy, bede ciagal go case mx 135. Packer nada się na ściernisko?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nada sie tylko u mnie strasznie się on zalepiał i wymieniłem na rurowy....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
Napisano (edytowany)

Witam

Koledzy doradźcie jaki wybrać agregat talerzowy chodzi o rodzaj talerzy czy takie jak ma unia cz np. takie jak ma grano. Czym to się różni które lepiej by uprawiały pole po QQ na ziarno.

Kolego mam oba agregaty i moje spostrzeżenia- Talerze jak w UNIlepiej sprawdzają sie w czasie siewu A te grano lepiej wykonają robotę w QQ tylko bierz jak największej średnicy U mnie na glebach lekich wał pakera jest najlepszy

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Mam już grano z największymi możliwymi talerzami w uprawowo siewnym plus wał oponowy - maszyna pół zawieszana. Jestem zadowolony robi dobrą robotę można sieć w poligon a tyłu wychodzi bajka. Brak jeszcze dobrego siewnika może agromasz talerzowy podobno cieszy się niezłą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kopiłeś go nowego? ile kosztuje taki agregat pół zawieszany z wałem oponowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

koledzy mam zamiar zakupić talerzówke 3 metrową z hydropakiem i wałem packera. Co jest lepsze Grano system czy Stal tech ? a może ktoś ma talerzówke lemken rubin 3m lub poettinger 300D ??

 

jakie są ceny poettinger i lemken ktoś może wie ??

 

myślałem też o Mandam Gal

 

Ciagnik jaki ędzie to ciągał to MF 3085 Dynashift

 

koledzy mam zamiar zakupić talerzówke 3 metrową z hydropakiem i wałem packera. Co jest lepsze Grano system czy Stal tech ? a może ktoś ma talerzówke lemken rubin 3m lub poettinger 300D ??

 

jakie są ceny poettinger i lemken ktoś może wie ??

 

myślałem też o Mandam Gal

 

Ciagnik jaki ędzie to ciągał to MF 3085 Dynashift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaba93    1

Witam, czy Zetor 8011 da radę z agregatem talerzowym 2,7 i poznaniakiem 5? Czy może lepszym rozwiązaniem jest agregat 2,5 gdyż siewnik i tak  szerokość wysiewu ma 250 cm? Ziemia głownie 4 klasa. Moc ciągnika obecnie 80 km ale rozważam założenie turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nic Ci ta turbina nie da. Agregat talerzowy jest dość długi więc życzę powodzenia z ciągnikiem bez przedniego napędu.

Agregat 2,7 m  do siewnika 2,5m? a co z pozostałymi 20 cm zrobisz? 

Agregat 2,5 m pociągniesz bez turbiny, a z siewnikiem i tak będziesz miał problem ze stabilną jazdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj