Skocz do zawartości
rastafarmer

Luzy na kolumnie kierowniczej.

Polecane posty

PrzemoO    8

W przypadku zamontowania orbitrola tak jak macie jak wygląda sprawa blokady tylnego mostu?

W orginalnym zestawie orbitrol jest montowany do kolumny kierowniczej wówczas blokada nadal działa tak jak powinna.

Marcin1987    1

Rozpocząłem pracę nad montażem orbitrola do mojego Mtz. Mam jednak mały kłopot kupiłem używany orbitrol od wózka widłowego i nie wiem które otwory są od zasilania i powrotu a które powinny iść na tłok.Wie ktoś jak to można sprawdzić ???? Z góry dziękuje <_<

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrek6587    0

A nie próbował nikt naprawic tej starej kolumny (no chyba ze sie nie da), bo wiem ze tam pod pokrywą jest ślimak i takie dziwne "półtrybko" i wedłog mnie to tu jest wina, moze sie myle, tez mam ten problem w mtz 80 wąs wymieniony dokręcony, gałki jak trzeba (po regeneracji), luz u góry zmniejszony, a luz na kierownicy na 1/3 obrotu i tak z bratem myśle zeby zajrzec do tej kolumny. Moze nie ma sensu czy ktoś to rozbierał????

hemi    16

R - siłownik w prawo

L - siłownik w lewo

P - pompa

T - zbiornik

R i L zależą jeszcze czy siłownik jest z tyłu czy przodu osi.

Jeżeli luz na slimaku skasowany to sprawdź jeszcze luz sumaryczny na połączeniach od kierownicy do ślimaka

witja1980    0

Witam. Mam podobne pytanie czy można wymienić ślimak i wycinek ślimacznicy bo luz bardzo duży a regulacja wkręcona do końca. Czy wogule się to naprawia, jeśli tak to proszę o pomoc. Co z tym luzem sumarycznym?

hemi    16

Tak wymienia się ślimak i wycinek ślimacznicy! częśto ten wycinek luzuje na wieloklinie i mamy dodatkowy luz, podobnie wąs na dole. Od ślimaka do koła kierownicy są dwa przeguby, wieloklin, polączenia klinowe i tam powstają "luzy" największy na wieloklinie slimak-przegub.

piotrek6587    0

a czy tawy miana zmniejsza ten luz a jesli tak to na jak długo i jaki jest jej koszt , bo tak mysle czy zakładac orbitrol czy podremontowac ta kolumne starą?

hemi    16

Jak rozumiesz to wspomaganie i masz pojęcie, i zrobisz wszystko dokładnie to jest sens remontwać i szczerze mówiąc nie ma sensu zakładać orbitrola, zostanie z 1200zł w kieszeni. Ale jak masz ładowacz to sens jest,kierą kręcisz jednym palcem i zero luzów.

witja1980    0

Ja właśnie wymieniłem wąs i wałek główny bo frezy były starte. Dokręciłem nakrętkę na górze bo się poluzowała i teraz luzów niema. Pytanko czy regulacja ciśnienia wspomagania jest przy kolumnie po lewej stronie pod przewodem? i dokręcać czy odkręcać bo teraz ciągnik jest strasznie czuły.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam problem ze serwomechanizmem w mtz, otóż gdy jadę na 9 i przednie koło wpadnie na jakąś nierówność, koła zaczynają drgać w tak bardzo ze nie da się jechać. Przeguby drążków wymienione, przeguby od kierownicy do serwa wymienione i nic nie pomaga. Do tego ta śruba na pokrywie serwa jest już cała wkręcona i nie ma jak regulować. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chce zakładać siłownika, bo nawet nie ma go gdzie przymocować, wolałbym skasować luzy w oryginalnym wspomaganiu.

seweryn20    573

Pokrywę górną zdejmij i tam też szukaj luzów. Może to być nie trzymający ciśnienia siłownik, luz na zębatce siłownika lub na ślimaku chociaż to nie do końca ma wpływ.

Wojtek987    61

Powiem w skrócie tyle że mi nie pomogło uszczelnienie tłoka kasowanie luzu tylko po dokręceniu tej nakrętki na ślimaku zabezpieczonej zawleczką która znajduje się pod tym dekielkiem z przodu kolumny zakręconym czterema śrubkami wcześniej nawet o 9 biegu nie myślałem bo tak kołami telepało

mani51    57

Przecież nie ma znaczenia czy kabina jest mała czy duża, wspomaganie jest takie samo. Przeszukaj tematy o wspomaganiu bo gdzieś widziałem jak ktoś pisał że ma cały zestaw ale nie zdążył założyć i ciągnik sprzedał.

Ostatni post kolegi Wojtek987

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/53970-uklad-kierowniczy-mtz-80/page__st__20

Edytowano przez mani51

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się