wlascicielziemski1

Co siac na słabej ziemi?

Polecane posty

Zetor53400    2

hmm.. no nie wiem , musiał byś sie dopytac w najbliższym odr-rze ^^ tam Ci wszystko powiedzą :P bo ja niestety nie za bardzo sie znam na tych procedurach a nie chciałbym cie wprowadzić w błąd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no musisz kupic całe 25 kilo :D to starczy ci na jeden pogłówny oprysk , i jak bedziesz cioł słome to weżmiesz reszte mocznika w opryskiwacz i na sciętą slome i juz masz mocznik wykorzystany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

nawozy juz w sierpniu kupiłem :D spoko , jak bede coś robił to dam Ci znać co i jak :) jak bedzisz kupował mocznik to odrazu mozesz kupic opryska na chwasty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit1888    0

Witam chciałbym was prosić o radę.Mianowicie za 2tygodnie skoszę żyto na kiszonkę i zastanawiam się co zasiać gdyż ziemia jest kwaśna dość mocno(przez X czasu siane żyto bez obornika i wapna) no więc QQ odpada.Dodam ,że we wrześniu mam zamiar zasiać trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dawaj owies, wytrzymały na niskie pH, ale jeżeli wiesz o tak niskim odczynie po przed orka czy podorywka sypnij wapna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

No, przed siewem owsa posiej wapno , a przed siewem trawy daj obornika i trawka musi być :) owies już troszke "przerobi" wapno i nie bedzie obowy dać po nim obornika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja w tym roku dostałem 7 ha w dzierzawie.

Gleba 4klasa ph wynosi od 3,8 do 4,9. W tym roku będe to wapnował.

Poprzedni własciciel siał tam 5 albo 6 lat z rzędu pszenżyto.

Powiedzcie co bym mógł tam zasiać? bo ja juz niemam pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

u mnie sasiad posiał buraki a dopiero po posianiu pszyszła analiza gleby i okazało sie że ph wynosi 4,2, klasa gleby 4. Plon miał dosyś dobry. Wiec mając niskie ph można siać prawie wszystko oczywiscie trzeba sie liczyć ze zwiększonymi nakładami. Najlepiej to posadzić ziemniaki. 4 klasa nie jest zła, ja bym posiał pszenice ozimą, pod korzeń nawóz wieloskładnikowy i na jesień opryskiem magnezem i molibdenem, a na wiosnę daj soli potasowej i wapno magnezowe granulowane, przy niskim ph rośliny maja mało magnezu, molibdenu, potasu i fosforu, wiec najlepiej wykonać co najmiej 3 opryski takimi odzywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

A jęczmień zimowy lub jary udał by sie na takiej ziemi i przy takim zakwaszeniu??/ Chociarz zakwaszenie moze juz miec mniejsze znaczenie bo wapno węglanowe działa dosc szybko. No i jeszcze zostaje ta pszenica zimowa..Sam juz niewiem, prosze doradzcie, moze macie juz wiekrze doswiadczenie w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No dokładnie, tlenkowe to tylko na gleby zwięzłe, ciężkie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

To moze tu zapytam. Jaka odmiane byscie polecili do zasiania na 4 klasie ziemi stanowisko po pszenzycie????? Leontino, Moderato, czy Elpaso???????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

moderato jest przeznaczone na gorsze stanowiska , ale na dobrej ziemi też sie udaje :) tylko jak zasiejesz moderato , to musisz sie liczyć z tym że na wiosne bedziesz musiał skracać bo na 4 klasie może być troszke za wysokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj