wlascicielziemski1

Co siac na słabej ziemi?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor53400    2

a to kiedy chcesz ;) np. chwastox extra 300 należy opryskiwać jesienią lub wiosną od początku fazy krzewienia (4-5 liści) do jej końca :P a inne środki, to według oznaczen na etykiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja stosowałem saletrzak 36% i nic pozatym a pszenżyto na 5 klasie mi sypneło 4 tony z ha;) a pryskałem Protuganem 500 sc ;) stosuje sie go na początku ruszenia wegetacji , i dawka tego srodka to 2-2,5 litra na ha , a rozpuszcza sie go w 200-300 litrach :P

 

 

 

 

ps. a co sypałeś na jesieni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-350kg wapna magnezowego

-150kg lubofoski (przed siewem)

Tak jak wcześniej pisałem niewiem czy to wystarczy?

Czy ja też mógłbym dać trochę mocznika przy oprysku. Co o tym sądzisz?

Czy na pszenżyto będzie to dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

-lubofoski dales te 150kg na ha ?? jak tak to troszki za mało, powinienes jej dać ok 400kg/ha ;)

-Z racji tego że ta lubofoska ma małoazotu , to mozesz na wiosne jak ruszy wegetacja , tac tego saletrzaku ok.200kg/ha , mozesz nawet troszke mniej , ale skoro tam długo nic nie rosło to nic sie jej nie stanie jak dasz te 200kg/ha :P

-hmm...oczywiscie że tak :D

-to co w końcu zasiałeś ?? pszenżyto , czy pszenice ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry a błąd poprostu czytałem ten drugi temat i jakoś cały czas miałem pszenice na myśli,ale oczywiście pszenżyto posiałem.(Już poprawiam)

-lubofoski dałem 150kg na 0,5ha

-a co myślisz czy te 350kg na pół ha to nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no to tak : dałeś juz 150kg lubofoski na ha , to dobrze B) teraz na wiosne daj na te swoje pole 100 kg saletrzaku ;)A co do wapna to troszke za mało dałeś B) powinieneś dać jakieś 700kg B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

-lubofoski dales te 150kg na ha ?? jak tak to troszki za mało, powinienes jej dać ok 400kg/ha B)

-Z racji tego że ta lubofoska ma małoazotu , to mozesz na wiosne jak ruszy wegetacja , tac tego saletrzaku ok.200kg/ha , mozesz nawet troszke mniej , ale skoro tam długo nic nie rosło to nic sie jej nie stanie jak dasz te 200kg/ha B)

-hmm...oczywiscie że tak B)

-to co w końcu zasiałeś ?? pszenżyto , czy pszenice ??

A co ten azot dany na jesieni by dał? VI klasa jest na tyle luźna gleba ze azot zostaje szybko wypłukiwany.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Ja stosowałem saletrzak 36% i nic pozatym a pszenżyto na 5 klasie mi sypneło 4 tony z ha;) a pryskałem Protuganem 500 sc B) stosuje sie go na początku ruszenia wegetacji , i dawka tego srodka to 2-2,5 litra na ha , a rozpuszcza sie go w 200-300 litrach B)

 

 

 

 

ps. a co sypałeś na jesieni ??

 

daj nazwe producenta saletrzaku 36% i skład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A wiec tak :

- moim zdaniem 350 kg to za mało , przynbajmniej 1,5 t/ha .

- ja zawsze stosowałem saletrzak na wiosne , aby rosliny mialy coś na start B)

- sorry , ten saletrzak ma 27% czy 28% azotu , i ma dodatek wapnia B)

aktualnie jestem poza gospodarstwem , wiec nie moge podac tego dokladnie B) ale jak bede to sprawdze i podam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Zalezy , saletra szybko dziala , ale zakwasza ziemie , natomiast saletrzak ma w sobie 2 formy azotu , o szybkim dzialaniu (azotanowy) i o powolnym dzialaniu (amonowy) , na dodatek na w sobie wapń i magnez , i co najważniejsze , nie zakwasza ziemi ;) wybór należy do ciebie , ja osobiscie stosuje saletrzak , a ty przemys co akurat bedzie najlepsze dla ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Poproś o saletrzak dolmitowy , ponieważ on ma w sobie obie te formy azotu :lol: a w dodatku ma wapń i magnez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

heh :lol: fachowe ? ja też sie jeszcze ucze :D dopiero 2 rok sam gospodarze :) ale cale szczescie wczesniej jak tata gospodarzyl , to sie tym interesowale bo inaczej to bym był w czarnej du.. , ale jakoś sobie radze :) i ciesze sie ze moge komuś pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Przeglądając inny temat natknołem sie na wypowiedz urzytkownika lamboR6@ : "Mokrej 9,8t na słabej ziemi V i VI kl. Sieję głównie odmianę BAXXOS bo ona sie udaje na piachu. " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Na pół ha to mógłbyś sie szarpnąc na nasienie z centrali :D a jak byś ładnie przygotował pole pod kukurydze to na V by ci urosła nawet ładnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ja w przysłym roku chciałbym zasiać kuku na VI klasie , i mam zamiar zrobić tak:

Ściąc słome na sieczke , rozwieżć obornik , zatlerzować to i zasiać gorczyce na poplon :D w pażdzierniku zaorać i czekac do wiosny :D na wiosne to jak stopnieje śnieg to brony i czekać aż gleba bedzie wystarczająco ogrzana i mozna siać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj