wlascicielziemski1

Co siac na słabej ziemi?

Polecane posty

andrzej2110    535

Z kopalnio piasku tez nie jest zły pomysł. Jakieś 3 km odemnie facet sprzedał piasek z około 20 arów pola. Potem wykop zasypał przyjmując ziemie z wykopów (np pod fundamenty). Za to ze mu przywozili ziemi dostał kasę. W dodatku jak widziałem to ziemie to jest glina a nie jakiś piasek. Jak to doprawi to może i pszenice tam posieje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pytanie powinno brzmieć co zasiać żeby na tym zarobić. bo zasiać można wszystko nawet rzepak kwestia tylko czy coś z tego zostanie. uważam że taka kopalnia to najlepsze rozwiązanie tylko że wiąże się to z szeregiem papierkowej roboty i załatwianiem różnych pozwoleń.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zależy co zgłaszasz :) Jeśli kopalnie pisaku to tak a jeśli budowę stawu to jest nie wiele tego :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

Cześć. Po pierwsze, żeby cokolwiek tam posiać/posadzić to potrzebujesz sporą ilość wapna. Ziemniaki odradzam- będzie parch jak cholera. Owies? Skoro mówisz że są to piachy, to daj sobie spokój. Owies na piachu to po kostki rośnie. A rabarbar? Dobry pomysł... sam mam na piachu tylko znowu kłania się wapno... i w ogóle nie może być perzu. Roślinka łatwa w uprawie i o dziwo- w miarę dochodowa. Zbiór dwa, może nawet trzy razy w roku, a cena od 30-60groszy z kg. Czasami nawet 90 do złotówki. A najciekawsze jest to, że susza czy nie, plon jest taki sam. 2.5 metrowe korzenie robią swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A rabarbar sie sieje, czy rozsadza?

Jeśli wapno to jakie, to brązowe z Mg, czy białe?

I jaki koszt takieo wapna?

I czy wapno rozsiać pszed, sianiem gorczycy czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gorczyca na bardzo słabej ziemi słabo rośnie i wysusza glebę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gorczyca jest oleista tak jak rzepak i wysusza glebę. Łubin tak ci nie wyciągnie wody a dostawczy sporo azotu do gleby gdyż wiąże w korzeniach azot wyłapany z powietrza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A gorczyca co moze nie lapie azotu w korzeniach z atmosfery to jestes w bledzie ja sieje gorczyce na 5-6 klasie ziemi ale nie mam kwasu na polu jak autor tematu ze pisze ze nic nie rosnie, to tylko szczawie :) Wiec najpierw niech walnie z 1,5 tony wap-magu na to poletko a potem moze cos myslec o obsianiu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzis wieczorem poszukam to wam wrzuce.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja pierwsze słyszę o tym. Szukaj dobrze :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś gorczycę z łubinem kolego.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie moge nic znalezc kurde ale kiedys cos takiego znalazlem przez przypadek, ale moze i pomylilem sie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze chodzilo o to ze jak zielona gorczyce przeozesz to azot po jej rozlozeniu .a rabarbar to na piachu nieurosnie i bez wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
Nie moge nic znalezc kurde ale kiedys cos takiego znalazlem przez przypadek, ale moze i pomylilem sie.

 

i nic nie znajdziesz,gorczyca to roślina fitosanitarna,przerywnik chorób grzybowych,spulchnia glebe,lubi wilgoć przecież to z rodziny kapustnych a nie motylkowatych pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No gdzie rzepak w żadnym wypadku. Rzepak potrzebuje sporo wilgoci i wymagań glebowych tez potrzebuje lepszych. Wg mnie nie opłaci się siać rzepaku na ziemi słabszej niż IV klasa. Jeżeli chcesz wzbogacić sobie pole w azot to zasiej łubin, później zaorz i zasiej np żyto. Oczywiście zanim coś posiejesz dobrze było by dać wapno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@kobra89 już pisał ile dać. Wg mnie dobra dawka. Trzeba zniszczyć ten kwas w ziemi. Ja bym dał przed łubinem magnez, a np przed żytem dać obornik i powinno być ok. Obornik nie powinien się spalić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na słabo to żółty. Posiej słodki to będziesz mógł go sprzedać na pasze. Gorzki to tylko na poplon.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj