wlascicielziemski1

Co siac na słabej ziemi?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mówiłem wcześniej, jak by tam zielsko rosło był bym szczęśliwy, bo moje króliki miały by co jeść. A tak nic ziemia jest i jak by jej nie było. Dorazdzcie jakąś mało wymagającą rośline a nie sie pastwicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nikt sie nie pastwi. jak juz chcesz to posiej łubinu i będziesz miał czym w piecu palić:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wraca moda na prawdziwą choinkę ,bo tylko taka jest ekologiczna.Zasadz trochę świerka srebrnego,jodły kaukaskiej.Może coś z tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Mówiłem wcześniej, jak by tam zielsko rosło był bym szczęśliwy, bo moje króliki miały by co jeść. A tak nic ziemia jest i jak by jej nie było. Dorazdzcie jakąś mało wymagającą rośline a nie sie pastwicie :)

Właśnie uczepiliście się chłopaka tak jakby tylko ci co mają kupe hektarów mogli uprawiać ziemię.

Ja to bym ci radził zasiać sobie koniczyny białej. U mnie króliki i świnie wszamają aż miło. Nie powoduje wzdęć i szybko się rozrasta. A potem możesz ją przyorać i wzbogacić strukturę gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Nie rób nic. Zielsko samo wyrośnie

 

hmm podsunąłeś mi pomysł. Uprawa pokrzyw. Tylko czy daleko masz do Herbapolu jakiegoś??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nikt sie go nie czepił.poprostu nie określił czego on chce i oczekuje od tego kawałeczka,może być ta konieczyna dla krulików,facelia,moze reczka szkoda ze u mnie niema takich ludzi co by chcieli tylko aby coś urosło nie licząc sie z kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic sie nie stało, ale bardzo proszę już mi nie ,,odradzać'' tylko powiedzieć mi jaką nazwe nosi ten sztuczny nawóz jaki mam dać przed łubinem i w jakim odstępie czasowym przed łubinem. :)

Wiem, że to pytanie nie na temat, ale wszystkie fora są nieodświeżone, a mianowicie kiedy sadzi sie truskawki z flancy? :)

 

 

Proszę o odpowiedź.

 

 

Pozdrawiam wlascicielziemski1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

jak mnie pamiec nie myli to w sierpniu-po truskawkach zostalo tylko wspomnienie

o lubinie jest na tej stronie w temacie zboza


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Od jakich roślin rozpocząć gospodarowanie od zera.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
A jaki gatunek, żyta proponujecie?

Ja na słabe ziemie proponuje odmianę dankowskie diament zasiałem je w tym roku i plon zapowiada się bardzo bobry. Znajomy też w tamtym roku zasiał i nie narzekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtasek    0

Ja sieje dużo żyta i owsa bo tylko to mi urośnie i ładnie plonuje a co do pszenicy i jęczmienia to potrzebne są dobre ziemie, mam słabe ziemie mieszkam w górach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie gdy trwały żniwa na tym nieszczęsnym polu (0,5ha) rozsiałem ręcznie;

-350kg wapna magnezowego

-150kg lubofoski (przed siewem)

Po tych zabiegach (we wrześniu)zasiałem pszenżyto ozime 130kg (nazwy gatunku nieznam).

Co mam jeszcze zrobić (jaki zabieg na tak słabej ziemi) by to zboże dało ''jakiś'' plon?

Teraz nawet ładnie wzeszło tylko nie wiem jak będzie na wiosne chyba też będzie trzeba dać ze dwa metry salerzaku.?

 

Proszę o podpowiedzi dotyczące tej uprawy. pozdrawiam wlascicielziemski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ile ?? ze 100 kg saletrzaku na te pół hektara spokojnie starczy ;) i na wiosne opryskaj czymś na chwasty , i czekaj na żniwa :P a saletrzak siej jak najwczesniej na wiosne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

hmm... najlepiej by było odrazu jak ruszy wegetacja ;) to roslinka odrazu dostanie papu i ogień ;)ja sie troszki z tym spóżnilem w swoim pszenżycie i po 2 tyg. widziałem jeszcze biale kulki :/ sucho było :/ a jak bym tydzień wcześniej posial to by był luzik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że początek kwietnia jest optymalnym czasem bo w marcu to chyba wegetacja jeszcze nie rusza.?

Czy im więcej saletrzaku tym lepiej, czy może spalić jak za dużo się sypnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Przy odpowiednich opadach i przy za duzej ilosci saletrzaku (ogólnie azotu) to zborze bedzie mialo większe skłonnośi do wylegania ;) dawka 200kg na ha , moim zdaniem jest odpowiednia :P w zeszłym roku taką dawke zastosowałem i było widać gdzie nawoz nie doleciał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w którym miesiącu trzeba dać oprysk? Ja słyszałem,że te opryski są strasznie drogie czy to prawda? Przepraszam za może głupie pytanie, ale co to znaczy ''wylegania''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj