adrys

jaka talerzówke do ursusa 2812??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrys    0

mam ursusa 2812 i zastanawiam sie nad kupnem talerzówki 1,8m. co powiecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

W 1,8m powinien spokojnie dać radę, bo jak ciapki chodza w 1,6m, a 2812 to jest w koncu te 10KM więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam talerzówkę 1,8m (2x10 talerzy) i czasem ciapek z nio chodzi. Więcej jak 1H nie pojedziesz i tak wiec nie szukaj jakieś małej. 3512 da rade na 2h jo ciągnąć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

ok dzieki a jaką firme polecacie bo słyszałem ze akpil jest dobry i chyba jeden z tanszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

10 talerzy to nie 2m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

mozliwe ze 1,8 ma 2x10 talerzy bo dzisiaj dzwoniłem do goscia i miał 1,8 2x9 talerzy moze zalezy od dystansów.

Edytowano przez adrys
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam gęściej talerze. Szkoda ze nie jest to 2,1-2,5 m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

No ale gęściejsze talerze lepiej uprawiają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale musi być cięższa maszyna bo jest bardziej rozłoży ciężar. Mi by się przydało jeszcze po 5 talerzy na oś. Wtedy szerokość była by dobra do 3512.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

moze by mi ktos doradził z jakiej firmy kupic te talerzowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ja sprzedam ci extra talerzowke na kolach 10 talerzy szer 2.3 do2.6 w zaleznosci od ustawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

talerzówka 2x8 talerzy wystarczy do ursusa :) Lepiej kupic mniejsza i jezdzic szybciej niz go katować większą ,a efekt pracy moze byc nieporównywalny.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

też myśle że 2x8 będzie w sam raz. ja osobiście c360 ciągam 2x10 i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2,4 m 22 talerze. To coś dla mnie by było.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.

A af od tego jest żeby się wszystkiego nt. rolnictwa dowiedzieć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

WITAM, nie chce zakladac nowego tematu, nie znalazlem podobnego

chcialem w tym temacie zapytac jaką talerzówke do C-360 polecacie? z jaką szerokoscia da sobie rade tak zeby byl zapas mocy poniewaz mam górzyste poletka,głownie uprawa pozniwna

ziemie mam rózne IV do VI,troche redzin zakamienionych, czy wogole talerzowke na zakamienione polecacie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Do takiego małego ciągnika szkoda talerzówkę czepiać, widzę to jak sąsiedzi robią c 360 ( co jeszcze jeszcze w ostateczności by uszło) ale mf 235 czy c 330 z talerzówką to nie to, do talerzówki musi być duży kont moc i dobre dociążenie, na 6te kl. talerzówka w ogóle się nie nadaje tym bardziej na kamienie tylko dzwonić będzie, dobra sprawa wymieszać obornik, ale na 6te kl na uprawy pożniwne to lepszy jest kultywator ( stary grudządzki na szerokich łapach) normalnie jak ścierniskówka działa, do tego wałek strunowy i jest znośnie, albo płyciutkie podorywki latać na 2H z 3x30, kiedyś tak robiłem w około działki i w dolinkach podorywka, reszta kultywator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

no wlasnie mi chodzilo do c360, mam kultywator ale efekt sredni, chcialbym cos innego


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam wszystkich,mam mały problem,posiadam talerzówkę bometu 1,6m którą ciągałem 2812 ,teraz mam 60 konnego Case i nie kryje ciagnika, czy można dołożyć po 2 talerze na oś ,czy założyć jakieś spulchniacze śladów ciągnika,jestem zadowolony z tej talerzówki jest nie wypracowana i szkoda mi się jej pozbyć, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj