adrys

jaka talerzówke do ursusa 2812??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrys    0

mam ursusa 2812 i zastanawiam sie nad kupnem talerzówki 1,8m. co powiecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

W 1,8m powinien spokojnie dać radę, bo jak ciapki chodza w 1,6m, a 2812 to jest w koncu te 10KM więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam talerzówkę 1,8m (2x10 talerzy) i czasem ciapek z nio chodzi. Więcej jak 1H nie pojedziesz i tak wiec nie szukaj jakieś małej. 3512 da rade na 2h jo ciągnąć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

ok dzieki a jaką firme polecacie bo słyszałem ze akpil jest dobry i chyba jeden z tanszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

10 talerzy to nie 2m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

mozliwe ze 1,8 ma 2x10 talerzy bo dzisiaj dzwoniłem do goscia i miał 1,8 2x9 talerzy moze zalezy od dystansów.

Edytowano przez adrys
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam gęściej talerze. Szkoda ze nie jest to 2,1-2,5 m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

No ale gęściejsze talerze lepiej uprawiają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale musi być cięższa maszyna bo jest bardziej rozłoży ciężar. Mi by się przydało jeszcze po 5 talerzy na oś. Wtedy szerokość była by dobra do 3512.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

moze by mi ktos doradził z jakiej firmy kupic te talerzowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ja sprzedam ci extra talerzowke na kolach 10 talerzy szer 2.3 do2.6 w zaleznosci od ustawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

talerzówka 2x8 talerzy wystarczy do ursusa :) Lepiej kupic mniejsza i jezdzic szybciej niz go katować większą ,a efekt pracy moze byc nieporównywalny.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

też myśle że 2x8 będzie w sam raz. ja osobiście c360 ciągam 2x10 i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2,4 m 22 talerze. To coś dla mnie by było.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.

A af od tego jest żeby się wszystkiego nt. rolnictwa dowiedzieć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

WITAM, nie chce zakladac nowego tematu, nie znalazlem podobnego

chcialem w tym temacie zapytac jaką talerzówke do C-360 polecacie? z jaką szerokoscia da sobie rade tak zeby byl zapas mocy poniewaz mam górzyste poletka,głownie uprawa pozniwna

ziemie mam rózne IV do VI,troche redzin zakamienionych, czy wogole talerzowke na zakamienione polecacie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Do takiego małego ciągnika szkoda talerzówkę czepiać, widzę to jak sąsiedzi robią c 360 ( co jeszcze jeszcze w ostateczności by uszło) ale mf 235 czy c 330 z talerzówką to nie to, do talerzówki musi być duży kont moc i dobre dociążenie, na 6te kl. talerzówka w ogóle się nie nadaje tym bardziej na kamienie tylko dzwonić będzie, dobra sprawa wymieszać obornik, ale na 6te kl na uprawy pożniwne to lepszy jest kultywator ( stary grudządzki na szerokich łapach) normalnie jak ścierniskówka działa, do tego wałek strunowy i jest znośnie, albo płyciutkie podorywki latać na 2H z 3x30, kiedyś tak robiłem w około działki i w dolinkach podorywka, reszta kultywator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

no wlasnie mi chodzilo do c360, mam kultywator ale efekt sredni, chcialbym cos innego


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam wszystkich,mam mały problem,posiadam talerzówkę bometu 1,6m którą ciągałem 2812 ,teraz mam 60 konnego Case i nie kryje ciagnika, czy można dołożyć po 2 talerze na oś ,czy założyć jakieś spulchniacze śladów ciągnika,jestem zadowolony z tej talerzówki jest nie wypracowana i szkoda mi się jej pozbyć, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj