Skocz do zawartości
arniormo

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
ogien

Wiadomość z agroFakt.pl

arniormo    0

Pompe i wtryski to w sąsiedniej wiosce robia tacy goście nik nie robi lepiej od nich nawet w pomie tak nie zrobią

Davidastra    0

nie śmiejcie się z chłopaka

ma problem

trzeba mu pomóc

za póżny kat i chyba te wtryski jak koledzy piszą

bo nic innego nie powoduje

a sami zakładaliście ze staruszkiem pompe

a ząbki wam się dobrze złożyły na rozrządzie

bo ludzie to różne cuda potrafią

Qtas    1

Miałem taki przypadek - traktor nie chciał zapalać, więc odkręciłem dawkę paliwa (śrubka na śrubokręt, z dziesiątką kontrującą) i wtedy pojawił się ogień z komina. Palił lepiej, ale dużo paliwa chlał. Więc lepiej wyregulować kąt wtrysku i nie zwiększać dawki paliwa na pompie.

arniormo    0

Dawki nie zwiększałem ale jak tato wruci z sanatorium to spróbujemy cos z tym zrobic ale siły nie ma mnie idzie bardzo dobrze

sebe1033    62

to w końcu jak z tym ogniem cały czas czy tylko pod obciążeniem, po dłuższej pracy. Może po prostu masz zawory nieszczelne

arniormo    0

Tylko pod obciążeniem jak się rozgrzeje i daje sie mu w piz**** to ogień za***prza ostro z wydechu

sebe1033    62

Może masz za duż a dawkę (ile obrotów masz wtedy ?) Ale to niemożliwe, na gorącym bardzo dobrze spala paliwo a łuna ognia to możesz kąt wtrysku mieć przestawiony albo zawory nieszczelne

arniormo    0

Obroty to nie wiem bo mi linka sie urwała ale jak działała to spokojnie pokazywał 2800.. A i jeszcze do tego jak w lecie w nocy jest bardzo zimno to mi rano pali tak jakby chciał a nie mógł jak sie rozgrzeje to idzie jak durny a w zimie to juz całekiem cięzko pali :)

kazikow    8

Te obroty jak masz 2800 są za wysokie. Zniszczysz sobie silnik jeżdżąc na tak wysokich obrotach

GoRAL1    63

Kolega wykręcał 2800 z ładunkiem, w końcu korba wyszła bokiem razem z wałkiem rozrządu,nie było co remontować trzeba było inny silnik.

arniormo    0

mój klakier jest rok po remoncie naprawde zapier*** ojciec mówił ze zawsze na takich obrotach po szosie jezdził i w polu robił a silnik nie byl w nim remontowany 15lat więc to raczej nie problem

kombajn    1

2800obr/nim? ha ha ha i w transporcie i w polu na takich pracujesz? powodzenia... ta twoja 60 to Poprostu monster jest jak tyle lat wytrzymała

przy takiej eksploatacji

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie nie śmiejcie się z kolegi. Po prostu obrotomierz mu oszukuje i tyle. Znam przypadki, gdzie obrotomierz w 360 pokazywał właśnie 2800 rpm, a po zmierzeniu tachometrem elektronicznym okazało się, że 2300 nie przekracza. A co do ognia z wydechu to jedynym wytłumaczeniem jest zbyt duża dawka paliwa. Dlatego ma moc i dobrze idzie podczas pracy. A przy zbyt późnym wtrysku rozgrzewałby się kolektor wydechowy do czerwoności. Kiedyś w kółku rolniczym u nas był taki traktorzysta, który podkręcał dawkę paliwa, ale jego 360 nie wytrzymywała więcej niż 1000 mth.

kombajn    1

No jedyne wyjście że obrotomierz oszukuje bo niewyobrażam sobie pracy na obrotach 2.8tyś jeśli udaje sie rozkręcić 60 do 2.4tyś to juz takiej trzęsiawki dostaje że szok a co dopiero pracować w polu na obrotac 2.8

GoRAL1    63

Wygląda mi to że w paru tematach ktoś nas nabija w buteleczkę.

arniormo    0

a skąt wzionsc urządzenie zeby sprawdzic faktyczne obroty wału??a z tym oszukiwaniem to linka mogła byc zła czy slimacznica przy pokrywie rozrządu??bo jak zmieniłem linke to pare razy nic nie pokazywał tylko skakała wskazówka czy to raczej wina zegara???

bolid20    35

Może też tak być że wszystko masz dobrze. A ogień leci z tłumika bo przecież w c-360 nie ma prawie tłumika więc przy większym obciążeniu jest to normalne...

arniormo    0

A z tymi obrotami bo mnie to zaciekawiło??Jak to sprawdzić czy na zegarze prawdziwą wartość pokazuje??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?