arniormo

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3017

masz pewnie wypalone gniazda zaworow,albo zawory.kup sobie linke i obrotomierz i po problemie

moje dzieci tez maja ferie,wiec rozumiem wszystkich ,ktorych dzieciaki denerwuja :) [jeszcz 10 dni]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a skąt wzionsc urządzenie zeby sprawdzic faktyczne obroty wału??

Najprościej nabyć drogą kupna np. taki.

 

 

PS.

Ortografia kolego, ortografia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

ja też jestem dyslektykiem a potrafię w miarę poprawnie pisać po polsku. co do obrotów to lepiej i chyba taniej bedzie kupić nową ślimacznice koszt ok. 25-30zł nową linke za 10zł w żniwa zmieniałem i jedno i drugie, ceny zegara nie znam, linke dobrze nasmarować poprowadzić tak żeby sie nie podginała i myślę ze za ok. 100zł bedziesz miał wiarygodny pomiar na orginale :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

No masz coś nie tak bo jak ci w lecie słabo pali to niesprawny. Zawory możesz sprawdzić po wymontowaniu kolektora wydechowego powinny na małych obrotach pojawiać się spaliny ale nie stale. a i możesz zdjąć gumę z kolektora ssącego i przyłożyć pasek papieru z 2-3 cm szerokości powinno go tylko wciągać w żadnym wypadku wyrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Może i ja coś dożuce do tematu....nie wiem jak to jest w 60tce ale w silnikach perkinsa obracając pompe przyśpiesza się lub opóżnia wtrysk... Z tego co pisze pytający wynika,że wtrysk jest za póżno...silnik będzie miał wtedy moc ale część nie spalonej mieszanki paliwa i powierza pójdzie w wydech i takie są objawy. Jeśli pompa była niedawno wymieniona to może ktoś nie ustawił początku wtrysku jak należy.

Na korpusie pompy i obudowie rozrządu są znaki....ale czasem trzeba i tak ustawić trochę z boku by silnik miał osiągi ale nie był zażynany i nie palił za dużo. Proponuje więc regulację początku wtrysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
I to załatwi mój problem??

 

 

P.S jestem dyslektykiem

To załatwi Twój problem w ten sposób, że po dokonaniu pomiarów będziesz wiedział jakie są rzeczywiste obroty wału korbowego, a jakie pokazuje obrotomierz. Wtedy będziesz wiedział czy Twoja 360 rzeczywiście pracuje na 2800 rpm. Bo jeżeli zegar dobrze pokazuje i rzeczywiście jeździsz na takich obrotach, to nie wróżę długiej żywotności temu silnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

jak mu ogień idzie to ma zaworyprzepalone wiem bo tez tak miałem jak w pazdzierniku orałem a było ciemno to cie cała wieś domnie na pole zdniegła 30 cm nad kominem był ogień dokłaniemiesiadz puzniej robiłem kapitalkę i w tym roku ognia juz niebyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Ten temat bedzie sie ciągnął w nieskończonośc jeżeli ten co go zalozył nie przetestuje ktorejś metody. Tak gadać i gadać można w kółko ale i zrobić coś trzeba.

Tak więc najlepiej zacznij od regulacji początku wtrysku. Jeżeli nie pomoże wtedy trzeba brać sie za następne


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Sprawdziłem głowice wczoraj i one są w dobrym stanie zawory są ok...Wczoraj mechanik ustawił mi zawory bo ojca w domu nie ma w we wtorek przestawię pompę na śrubach a piątek zobacze czy to coś da bo umówiłem sie z lesniczym ze wieczorem po drzewo wpadne do lasu więc zobacze jak będę ciągną czy wali nadal płomień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Nie wiem czemu ale u mnie iskry dają z tłumika w trzydziestce bo gdy np.jadę z górki na gazie i puszcze go to zaczynają mi iskry leciec.pewnie cos z pompą.

 

<_< :) :) :) :) :)


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co to koledze pomogło?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
jak w temacie pod obciążeniem z tłumika mojej 60 wali ogień tak na wysokosc około 30cm.co to moze być??

 

 

Wyreguluj zawory, to one są właśnie temu winne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Sprawdziłem wszystko mechanik ustawił mi zawory mam nowe wtryski i pompę ale nadal dzieje sie to samo jak mu w p*** dam ale mi to już nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Jestem pewien na 100%, że to zawory, po prostu koleś Ci źle wyregulował, albo zaworki masz już wypiłowane. U mnie w C-360 tez z tłumika podczas orki nocnej leciał ogień. Wyregulowaliśmy z tatkiem zawory i ognia nie ma :blink:

Edytowano przez MarcinPykuS
Cytowanie poprzedniego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Nie wiem cy to problem ale zapytam mi pod obiążeniem tak na 5 leca niekiedy iskry z komina w 60-siątce co jest nie tak ? Tak ma po prostu być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

z kumpla dosidczenie który ma 3 ursusy na pierwszy ogień przy takim zjawisku beierze koncówki robi je nie ma poprawy pompa nie ma poprawy w tedy oststeznośc głowice lub głwice po przejściu wszystkiego najkoszowniej jak sie naprawa zatrzyma na głowcach lub pompie ale jak zrobisz wszystko co wymienuiłem to problem w 99% znika


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

No własnie po co to zmykać potem znów będzię sie tworzył temat z takim lub podobnym zapytaniem. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

temat jest juz jak najbardziej do zamkniecia a najlepiej wykasowac polowe postow i zostawic te co sa odpowiedzia na ogien w tlumiku.

 

pozdrawiam.

 

@moderator!!!!!!! gdzie jestes?????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Witam wszystkich. Temat odświeżam ze względu na to, że mój problem jest troszkę inny, aczkolwiek również wiąże się z iskrami z tłumika. Do rzeczy, ursusik przy cięższej robocie pusza iskry, niekiedy pluje ogniem jednak nie wiem dlaczego szybko się nagrzewa. Pamiętam że od zawsze nie zakręcałem korka od wlewu chłodnicy przez to. Fakt faktem nigdy go nie zagotowałem. Iskry podejrzewam, że mogą być przyczyną kolektora wydechowego, bo przy remoncie zauważyłem 3 milimetrowe szpary w nim. Co jest przyczyną szybkiego nagrzewania? Ciągnik pochodzi 5-10 minut i woda jest już dość ciepła. Jakieś propozycje?

Pozdrawiam :)

Dodam jeszcze, że ciągnik za bardzo nie kopci, odpala na dotyk...

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj