Zaloguj się, aby obserwować  
zulus

zęby w agregacie

Polecane posty

zulus    0

Chcę przerobić kultywator uni Grudziądz na agregat 3m z hydropakiem i wałami ale nie wiem jakie zęby zastosować czy kupować wąskie czy mogą być te z kultywatora jaka jest różnica w pracy tych zębów

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popraw ortografie bo aż zęby bolą od patrzenia. Kupuj wąskie i najlepiej o małym kącie natarcia to nie będą wyciagać wilgotnej ziemi na wierzch. A jaki to kultywator? Ciekawe czy rama takie przeróbki wytrzyma. Wrzuć zdjęcia do galerii.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

z tego co piszesz to najlepszym rozwiązaniem były by ciężkie brony z podojnym wałem strunowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0
Popraw ortografie bo aż zęby bolą od patrzenia. Kupuj wąskie i najlepiej o małym kącie natarcia to nie będą wyciagać wilgotnej ziemi na wierzch. A jaki to kultywator? Ciekawe czy rama takie przeróbki wytrzyma. Wrzuć zdjęcia do galerii.

 

 

zdjęć nie mam bo to dopiero projekt, jeśli zęby od kultywatora to użyje zęby uchwyty i ramę a jeśli wąskie to trzeba byłoby całość na nowym materiale a to kosztuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zdjęcia kultywatora który chcesz przerabiać :)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

kultywator taki zwykły jak były za komuny a ciągać belarus920

 

chcę dać z przodu wał albo włukę a z tyłu wał rurowy tylko z czego go zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rama Ci to wytrzyma jak doczepisz jeszcze siewnik ze zbożem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

rame zrobie na środku nową razem z hydropakiem a boki wykorzystam z kultywatora tz.z 2 sztuk ale chodzi mi o zastosowanie zębów czy mogę oszczędzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

waskie sa o wiele slabsze i szybciej sie lamia.do ich zalozenia musialbys przerobic albo tame albo uchwyty.skora nie warta wyprawki po waskich jest lepszy efekt.moim zdaniem kup cos gotowego,zaoszczedzisz czasu i roboty. tym bardziej jak nie umiesz spawac i nie masz porzadnego sprzetu


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
Nie wiem czy rama Ci to wytrzyma jak doczepisz jeszcze siewnik ze zbożem.

U mnie jeden w okolicy ma coś takiego tylko on miał kultywator z możliwością doczepienia wałków , w miejsce wałków zamontował siewnik zbożowy poznaniak współpracuje to z zetorem 7245 i wydaje mi się ze radzi sobie dobrze. rama powinna wytrzymać przy nie zbyt ciężkim siewniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Nie wiem czy rama Ci to wytrzyma jak doczepisz jeszcze siewnik ze zbożem.

 

Wytrzyma. W galerii jest taki zestaw.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Właśnie zdawało mi się ze widziałem nawet w galerii taki zestaw. Najwyżej będzie trzeba dociążyć przód ciągnika żeby był stabilniejszy bo to długi i masywny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja kukurydze sieje podobnym zestawem tylko ze kultywator jest "SAM" i siewnik konny


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

mi chodzi głównie o sposób działania zębów czy jest istotna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

proste moim zdaniem lepiej doprawiają pole w porównaniu do tradycyjnych S-ów i przy wilgotnej ziemi nie walą takich nie rozbitych kawałków jestem zadowolony z prostych .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jest duża różnica w oporach miedzy S a prostym??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

jeśli dasz za gęsto to masz opory weź miarę z oryginalnego agregatu, proste robią dobrą robotę,od razu po orce,to mam sprawdzone.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Z tego co wiem to "proste" polecane są na gleby lekkie i napewno będą lepsze jak ktoś wali grubo obornika na wiosnę i nie orze zbyt glęboko ,bo proste nie wyciągają jego a przez co nie zapycha się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

czytałem gdzieś o regulacji konta natarcia w jakimś agregacie a jakby z tymi zębami tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj