adam0122

Produkcja jajek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam0122    25

Przeczytałem wasze posty, zaczerpnąłem troszkę lektury i decyduję się na razie na 300 kur. Jak interes wypali w tym roku to pomyśle co dalej.

dzięki za troszkę informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

Najlepiej mieszać samemu na koncentratach (np. LNB, SANO) wychodzi o wiele taniej

skład mieszanki : pszenica , kukurydza , koncentrat , kreda pastewna

Jeżeli chodzi o pasze to kupuje się to co jest najbliżej dostępne (bo sam transport jest nieopłacalny)

de heus, provimi, lnb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

To widzę że u niektórych ciężko jeśli jajka po 30gr na targowisku nie idą.

My u siebie w gospodarstwie mamy ok. 250 niosek.

Sprzedajemy wszystkie jajka, nic się nie marnuje.

Mamy stałych klientów którzy przyjeżdżają co tydzień,a niektórzy tylko raz na jakiś czas.

Co roku zwiększa się udział niosek w hodowli, gdyż przybywają nowi klienci. (np. klient powie znajomemu i mamy następnego klienta)

Sprzedajemy po 40gr/szt

Pasza jest własnej produkcji: jęczmień + koncentrat sojowy + koncentrat dla drobiu (dokładnie nie pamiętam nazwy, utwardza skorupę i wzmacnia zółtko (nieraz nawet pomarańczowe się staje)

W sezonie do tego jeszcze zielonka.

 

Opłacalność jest taka sobie ale zawsze jest na +, nawet przy wysokich cenach zboża i koncentratów.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas ida po 50 gr/szt. i ludzie chca i chca ciagle :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

agronom2 napisz jaki to koncentrat jak możesz (może to są dodatki witaminowe lub jakiś premix)

Bo jak dajesz śr sojową to wydaje mi się że to premix lub witaminy

U nas jajko 40-50gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A dużo masz tych niosek? Widzę że na af nie ma zbyt dużo osób które mają kurniki na np 10 000 sztuk.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

I gdy masz tych niosek około 500 to w kurniku o jakiej powierzchni chowasz? Mają jakiś wybieg kurki? Jak tak to o jakiej powierzchni? ;)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcio88    0

Mam pytanie dotyczące zapotrzebowania paszy dla kur niosek tzn. ile zjada dziennie jedna nioska. Chce rozpocząć hodowle i nie wiem jaką ilość kur wykarmię z 14 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Ja mam 90 sztuk kurek zielononóżek, 12 zwyczajnych niosek i 12 kogutów miałem więcej ale zeszłego tygodnia odwiedził mnie lis, jastrząb tej zimy tez zajadał umnie obiadki

Zużycie pasz na dzień to 10-12 kg pszenicy + 5kg śruty z owsa, jęczmienia i pszenicy + 3kg marjanny no i zielonka co znajdą na wybiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Ale jak chcesz trzymać te kury?(chodzi mi w klatkach, czy na wybiegu). Ja mam ok. 200kur na wybiegu i interes się kręci. Na wiosnę mamy zamiar powiększyć produkcje min. dwukrotnie. My mamy ekologiczne jaja i dlatego jest tak ogromny zbyt:)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jakie klatki? Zapomnijcie ludzie o takim czymś!

Zależy po ile sprzedajesz te jajka, u nas sprzedajemy po około 50gr. Niosek mam około 60-65sztuk. Oczywiście staram się je hodować eko bo i tego oczekują ode mnie potencjalni nabywcy. Mam bardzo duży wybieg dla kurek, sieje dla nich mieszankę w klatkach w wybiegu, gdy urośnie na około 10cm otwieram i mają zielone do dziobania, prawie codziennie od wiosny do jesieni kosiarką koszę trawę dla nich-tak około pół taczki.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Zgadzam się z tobą Mathieu92. Klatki to okrucieństwo dla kur. Ja także wiosną, latem i jesienią siecze dla kur trawę(specjalnie kupiliśmy posiarke z koszem:)). Wiecie co kury lubą najbardziej? My karmiliśmy je jesienną dyniami, jednak po jakimś czasie lekko się kurkom przejadły. Kupiliśmy pół tony buraków pastewnych(tzw."ćwikły"). Kurom tak to smakuje że teraz kiedy kury nie wychodzą z kurnika znoszą około 150jajek dziennie:)(a mam 200 kur). Wystarczy szpadlem przekroić buraka na 4 ćwiartki a kurki tak sobie dziubiom aż miło:). Karmimy je jeszcze oczywiście paszą i dajemy ciepłą wodę. Teraz mamy zamiar zasiać trochę buraków i dyni i powiększyć hodowle:). Pójdźcie za moją radą, a interes wam się będzie kręcił:o Pozdro.

 

P.S

My jajka sprzedajemy po 45gr ale od nowego roku cenę podnosimy o 5 gr(czyli za 3h:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

A ile masz jajek dziennie?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Wczoraj oglądałem jakiś kanał w TV i wypowiadał się jakiś ekspert, na temat przepisów dotyczących kur niosek i tak do 80 szt kur niosek, możemy chwać bez problemu, powyżej 80szt kur niosek, musimy się zgłosić do urzędu skarbowego i ustalić, jaki podatek od zysku będziemy płacić, zna ktoś może przepisy dotyczące hodowli kur niosek, a może ktoś płaci podatek, to ile jak i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Pierwsze słyszę żeby od takiej ilości płacić podatek. Może 800 szt.

 

A co do nieśności to właśnie cienko bo tak ok 70 szt dziennie. Może ktoś coś doradzi jak ją zwiększyć. Kury to tetra i isa brown.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

70 jaj na 100 kur to nie jest tak źle :rolleyes: . U mnie jesienią kury strasznie mało jajek niosły (ok. 40-50) to weterynarz przepisał specjalne lekarstwo. Po paru dniach było już wszystko dobrze(jak znajdę opakowanie to mogę jutro podać nazwę). Dawaj ćwikłę. Kury to uwielbiają(przynajmniej moje :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0
Napisano (edytowany)

Wracam ponownie do podatku, odnośnie kur niosek powyżej 80 szt, bo warto znac przepisy,Dzialy-specjalne-produkcji-rolnej stawka na 2011, tam jest tabtla,

Edytowano przez drejsyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj