adam0122

Produkcja jajek

Polecane posty

adam0122    25

Szukałem, ale nic na ten temat nie znalazłem więc postanowiłem założyć nowy temat. Chodzi mi o to, czy teraz opłaca się np. wstawić 1000 kur i sprzedawać od nich jajka, oczywiście jako dodatkowy dochód. Co o tym myślicie. Piszcie także jak wy trzymacie kury. Po prostu wszystko o hodowli kur niosek, a i jeszcze jakiej rasy są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Niedaleko mnie znajduje się gospodarstwo które właśnie zajmuje się produkcją jajec :) no i chyba dobrze sobie radzą bo sprzęt mają konkretny to już coś na wzór firmy. Teraz chyba jest dobry okres dla producentów ponieważ większość jaj idzie na eksport, i podobno przez najbliższy kilka lat ma się utrzymać na dobrym poziomie.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Mój wujek produkuje jajka i żeby jakoś na tym wyszedł to musi mieć minimalnie 80000 kur . a ma 2 kurniki w systemie klatkowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A ja mam takie pytania: Czy są jakieś wymogi, normy prawne które dotyczą hodowli niosek? Czy trzeba taka hodowle gdzieś zgłaszać, rejestrować? Czy jajka do sprzedażny powinny posiadać nadruki z numerem gospodarstwa czy czymś takim? Bo wiem ze dawniej chyba było coś takiego ze do 1000 sztuk nie trzeba było nic zgłaszać. Jak to wygląda teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Są odpowiednie przepisy odnośnie wielkości klatek (jeśli ma to być system klatkowy) lub obsady na m^2. Wprowadzasz jajka do obrotu wiec musisz nadać im nr gospodarstwa. Poszukaj przepisów odnośnie dobrostanu zwierząt.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ja tam się dokładnie na tym wszystkim nie znam jak to jest dokładnie wiem tylko to co sam zauważyłem u znajomego. Co roku odnawia stado i bierze tak od 450-700szt zależy od roku i powiem szczerze ze juz z tej produkcji żyje sobie w miarę dostatnio :) wiec chyba jest to opłacalny biznes


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Nie wiem jak w tych małych hodowlach ale u wujka to musi być oddzielne pomieszczenie na sortownie i magazyn na jajka. Oczywiście można mieć 1000 kur i jeździć po targach i sprzedawać po 40 gr. albo 60000 kur i sprzedawać jajko po 20 gr. Wszystko zależy od chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
citko77    9

U nas gościu ma kurnik ma 10000 tyś kur i idzie mu tona paszy dziennie. W tamtym roku jak zboże było drogie to w miarę dawał radę więc chyba się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stado 20 tys. kur mięsnych pod koniec tuczu zjada dziennie ok 4-4,5 t paszy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nioski tyle nie zjedzą (chyba)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

No tak, a wiecie może gdzie taką działalność można zgłosić. A może przed wejściem w ten interes dobrze jest porozmawiać z przedstawicielem ODR-u może on coś doradzi. Jak macie jakieś stronki, na których jest coś o trzymaniu drobiu na jajka to za rzućcie nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nioski nie jedzą tyle.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja bym ci radził pogadać na gg z kim kto chowa kury a nie z jakimś co w graniaku chodzi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale wydaje mi się że trzeba to zgłosić do lekarza powiatowego i skarbówki. Może jakiś wydział ochrony środowiska jak duża produkcja, a żeby wprowadzać jaja na rynek trzeba je stemplować swoim indywidualnym nr gospodarstwa.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

To i jakaś maszyna musi być. Radce, bo ja jestem w tym zielony, tyle co babcia ma te 40 kur i nic nie wiem o tej branży więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Przy tysiącu nie trzeba stemplować trzeba sgłosic tylko do skarbówki no trzeba mieć weterynarza od drobiu przy większej ilości trzeba już inne wymagani spełnić tysiąc to jest nic są hodowcy co maja miliony kur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien ale jeżeli chodziło o brojlera to chyba to było 15tys. sztuk... ale tak jak mowie nie jestem pewien i wiem ze od tej ilości trzeba zgłosić do czegoś tam z ochrona środowiska i jakiś podatek się płaci w sensie za zanieczyszczanie czy zatruwanie powietrza ale dawno w tym nie siedziałem i wiem to z rozmowy ze znajoma która trzyma brojlery jeżeli pomogłem komuś to się ciesze jeżeli nie sorki ale jak będzie bliżej wiosny to będę mógł podpytać bo biorę od nich obornik :)

 

Ze swojego doświadczenia jako 18 nastolatka mogę powiedzieć ze opłacalne jest oczywiście jako forma dorobienia a nie utrzymania sprzedawanie jajek tak zwanych ,,wiejskich" tzn u mnie to tak wygląda ze mam tam niecałe 80 kur (niestety nie mam na więcej miejsca na podwórku) i sprzedaje jajka od nich ze zbytem nie ma problemu nawet niektórzy klienci specjalnie po nie przyjeżdżają ceny od40-70gr w zależności od pory roku;) i na paliwo do motoru można zarobić :)

 

A hektarów potrzeba dokładnie zero ;P po prostu jak chce się mieć niezłe wyniki to kupuje się pasze gotowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Nie zgodzę się z przedmówcą odnośnie kupowania paszy gotowej dla kur podwórkowych - z własnych obserwacji wynika, że taka pasza może byc jedynie dodatkiem służacych uzupełnieniem minerałów i witamin. Chodzi mi tu głównie o smak jajka jakie uzyskamy - wiadomo dalej mówić nie muszę. Odnośnie rozmiarów - czy jaja kur fermowych są duże mimo że są sortowane ? Ano na pewno nie bo używam do sprzedaży zużytych pudełek po jajkach sprzedawanych w sklepie i większość moich nie mieści się w rozmiarze L a takie są najczęściej kupowane. A odnośnie paszy to sam przygotowuję mieszankę pełnoporcjową - pszenica, jęczmień, groch a kupuję soję i kukurydzę oraz premiks.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nic o paszy dla kur podwórkowych moje kurki nie jedzą deka paszy :)

 

chodziło mi o te na fermie u mojej znajomej :) tzn w zasadzie to o to ze nie trzeba mieć pola żeby mieć kurniki :) ona nie ma pola :)

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

Jak masz dobrych sąsiadów to nie musisz nic rejestrować, ale na 1000 niosek to spory kurnik jest potrzebny i smród jest w kolo. Wiec chyba papierkowa robota cie nie ominie. Ze 200 może by się udało. Dochód nie jest duży, ale jako dodatkowy może być-jaja wiejskie 50 gr


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ja sąsiadów nie mam :) przynajmniej w promieniu pół kilometra...

Głównie obawiam się tego czy przy sprzedaży np na targach nikt się nie doczepi ze nie stemplowane są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qtas    1

Odradzam chów kur na jajka w małych ilościach. Nie ma popytu na jajka. Po prostu siedzisz na bazarku i nikt nie kupuje. Mam jajka od kur na nieograniczonym wybiegu i zawsze wiosną wyrzucam ok. 1000 jajek z powrotem kurom, bo nie mogę tych jajek sprzedać. I nie mówię o cenie 40-70 gr. jak ktoś powiedział poniżej. Normalnie sprzedaję po 30 gr. a są to jajka o smaku nieporównywalnym do smaku jajek od kur bezwybiegowych. Jak żona zrobiła biszkopt, to sąsiadki myślały, że kurkumy dodała - takie te jajka mają żółte żółtka. Poza sezonem jakoś się sprzeda, ale o cenie powyżej 30 gr. mowy nie ma.

Co innego kiedy masz tych kur kilka tysięcy - wtedy podpisujesz umowę z poważnym odbiorcą i pracujesz nie martwiąc się o zbyt. A i tak nie jest wcale tak różowo.

A pamiętam jak było za Gomułki: zanosiło się jajka do sklepu GS (nawet kilka sztuk), sklepowa prześwietlała specjalną lampką, ważyła na wadze sklepowej i wypłacała gotówkę lub towar. I nic się wtedy nie marnowało. Na pewno cena ustalona przez państwo, nie była wtedy zadowalająca, w porównaniu do ceny zbóż na targowiskach, ale ta możliwość sprzedaży jajek, nie raz ratowała nas, gdy brakło pieniędzy na chleb, masło, cukier, czy papierosy marki "sport" dla ojca. Gdyby teraz była taka możliwość, bez namysłu chowałbym jakieś 100 - 500 kurek na jajka. A tak trzymam tylko ok. 40 na własne potrzeby, a i tak jajka się marnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

To tylko sugestia. Ja też mam 40 kurek ale tylko z powodu złych warunków terenowych w obejściu. Szacuje że byłbym w stanie sprzedawać na bieżąco jajka od 100-150 kur gdybym miał do tego możliwości w wychowie ptaków.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj