Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
magdziarz

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
banan575    104

Jezeli Termastat byl wyjety to bedzie jego wina ze sie grzeje silnik, bo on odpowiada za temperature w silniku. ale moge sie mylic w co watpie. Zaloz termostat i zobaczysz ze bedzie oki.

To tak jak bys kupil komputer bez kabla i nie mozesz go uruchomic a inni beda ci pisac ze w srodku moze cos padlo a wystarczy tylko kabel. Pozdrawiam;

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja myśle ze silnik sie grzał u poprzedniego właściciela i dlatego wyjął termostat mysląc że to pomoże.

Banan wiesz na jakiej zasadzie działa termostat? Jeśli by się grzał i miał termostat to w 80 % wina termostaty (no może chlodnicy) a jak nie ma termostatu to już nie jest takie oczywiste że jego brak powoduje grzanie się silnika.

talek48    0
Dzięki maprawde mi pomogliście :)

Nie ma za co :) cieszymy sie ze moglismy pomoc...pozdrawiam

magdziarz    9

też tak rozumowałem, naprawde trudno znależc co jest nie tak bo wszystko nie wygląda źle na pierwszy rzut oka

talek48    0

Ja radzilbym zalozyc ten termostat no i rozgrzac ten silnik tak rzeby go zagrzac albo osiagnac normalna temperature i jesli nie bedzie sie grzal i trzymal temperature to ok a jesli dalej bedzie sie grzal to sie odezwij zaraz :)

GoRAL1    63

Jeżeli termostat nie pomoże to może być jakieś pęknięcie w głowicy.

A były może zmieniane końcówki wtryskiwaczy?

magdziarz    9

jak zrobi się ciepło to odrazu sie za to biore i napisze,

myslałem jeszcze żeby sie odezwać do pietrasa 892 on ma temat dotyczący tych maszyn na agrofoto

jak zrobi się ciepło to odrazu sie za to biore i napisze,

myslałem jeszcze żeby sie odezwać do pietrasa 892 on ma temat dotyczący tych maszyn na agrofoto

Jeżeli termostat nie pomoże to może być jakieś pęknięcie w głowicy.

A były może zmieniane końcówki wtryskiwaczy?

ja nie zmieniałem ale czy były to nie wiem a co to ma do rzeczy?

talek48    0

@magdziarz Na przyszłość to jak chcesz cos napisac a ostatni post to twoj to uzywaj opcji edytuj :)

zdruj77    1

a więc wyczyść chłodnice sprawdź pompę wody a według mnie termostat nie ma z tym nic wspólnego bo on gdy silnik jest zimny zamyka obieg na mały(płyn krąży tylko w bloku) a gdy się rozgrzeje to się otwiera (zastosowany jest tam bimetal) i płyn krąży wtedy po całym obiegu.Według mnie to chłodnica ponieważ to tam ciecz oddaje swoją temperaturę a jeszcze jedno czy silnik jest czysty(nie usmarowany np od błota)

Pietras892    192

Ciekawa sprawa... Chłopaki mają racje napewno sprawdź termostat i drożność chłodnicy problem może również tkwić w pompie paliwowej ale to narazie zostaw w spokoju sprawdź to o czym pisali Ci wyżej.

talek48    0

Oj to by musiala byc metrowa warstwa blota na silniku zeby sie grzal hehe

A juz bylo stwierdzone ze przez chlopdnice i termostat... czytaj i zastanow sie zanim napiszesz :)

zdruj77    1

a po chwili namysłu stwierdziłem to termostat morze się nie otwierać

Może w nowych termostatach jesy o bimetal, nie wiem. Standardowo termostaty maja łatwo parującą ciecz w zbiorniczku. A co pompa paliwowa ma coś do grzania się silnika? Może mi to ktoś wyjaśnić bo ja nie wiem.

a po chwili namysłu stwierdziłem to termostat morze się nie otwierać

Przecież wyraźnie kolega napisał że termostat jest wyjęty.

talek48    0

ja tez nie mam pojecia o co chodzi z pompą... dla sprostowania w wiekszosci termostatow jest alkohol :)

miszka31    29
Może w nowych termostatach jesy o bimetal, nie wiem. Standardowo termostaty maja łatwo parującą ciecz w zbiorniczku. A co pompa paliwowa ma coś do grzania się silnika? Może mi to ktoś wyjaśnić bo ja nie wiem.

Przecież wyraźnie kolega napisał że termostat jest wyjęty.

pompa do grzania się silnka ma, jak jest źle ustawiony zapłon i zbyt duża dawka paliwa.JAKI TO KOMBAJN?

talek48    0

a no dzieki z awytlumaczeni :)

Masz racje, swego czasu duzo siedzialem w komarkach i mase razy ustawialem zaplon i regulowalem gaznik i tam tez pojawialo sie grzanie silnika przez to, no ale to tak nawiasem hehe

szczewko    31

Autor nie napisał jaki to ale jak Perszing 6 z turbo to pewnie Class.

Do autora mam pytanie czy ten silnik dobrze ci chodzi na wysokich obrotach czy czasami nie pryka i nie okopca wydechu??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię