Zaloguj się, aby obserwować  
magdziarz

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P

Polecane posty

Włóż termostat i dobrze przepłucz chlodnicę. Sprawdź jeszcze raz na wszelki wypadek pompe wody no i powinno byc dobrze.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Jezeli Termastat byl wyjety to bedzie jego wina ze sie grzeje silnik, bo on odpowiada za temperature w silniku. ale moge sie mylic w co watpie. Zaloz termostat i zobaczysz ze bedzie oki.

 

To tak jak bys kupil komputer bez kabla i nie mozesz go uruchomic a inni beda ci pisac ze w srodku moze cos padlo a wystarczy tylko kabel. Pozdrawiam;


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze silnik sie grzał u poprzedniego właściciela i dlatego wyjął termostat mysląc że to pomoże.

 

Banan wiesz na jakiej zasadzie działa termostat? Jeśli by się grzał i miał termostat to w 80 % wina termostaty (no może chlodnicy) a jak nie ma termostatu to już nie jest takie oczywiste że jego brak powoduje grzanie się silnika.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
Dzięki maprawde mi pomogliście :)

Nie ma za co :) cieszymy sie ze moglismy pomoc...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

też tak rozumowałem, naprawde trudno znależc co jest nie tak bo wszystko nie wygląda źle na pierwszy rzut oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja radzilbym zalozyc ten termostat no i rozgrzac ten silnik tak rzeby go zagrzac albo osiagnac normalna temperature i jesli nie bedzie sie grzal i trzymal temperature to ok a jesli dalej bedzie sie grzal to sie odezwij zaraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli termostat nie pomoże to może być jakieś pęknięcie w głowicy.

A były może zmieniane końcówki wtryskiwaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

jak zrobi się ciepło to odrazu sie za to biore i napisze,

 

myslałem jeszcze żeby sie odezwać do pietrasa 892 on ma temat dotyczący tych maszyn na agrofoto

 

jak zrobi się ciepło to odrazu sie za to biore i napisze,

 

myslałem jeszcze żeby sie odezwać do pietrasa 892 on ma temat dotyczący tych maszyn na agrofoto

 

Jeżeli termostat nie pomoże to może być jakieś pęknięcie w głowicy.

A były może zmieniane końcówki wtryskiwaczy?

 

ja nie zmieniałem ale czy były to nie wiem a co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

@magdziarz Na przyszłość to jak chcesz cos napisac a ostatni post to twoj to uzywaj opcji edytuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a więc wyczyść chłodnice sprawdź pompę wody a według mnie termostat nie ma z tym nic wspólnego bo on gdy silnik jest zimny zamyka obieg na mały(płyn krąży tylko w bloku) a gdy się rozgrzeje to się otwiera (zastosowany jest tam bimetal) i płyn krąży wtedy po całym obiegu.Według mnie to chłodnica ponieważ to tam ciecz oddaje swoją temperaturę a jeszcze jedno czy silnik jest czysty(nie usmarowany np od błota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Ciekawa sprawa... Chłopaki mają racje napewno sprawdź termostat i drożność chłodnicy problem może również tkwić w pompie paliwowej ale to narazie zostaw w spokoju sprawdź to o czym pisali Ci wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Oj to by musiala byc metrowa warstwa blota na silniku zeby sie grzal hehe

A juz bylo stwierdzone ze przez chlopdnice i termostat... czytaj i zastanow sie zanim napiszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a po chwili namysłu stwierdziłem to termostat morze się nie otwierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w nowych termostatach jesy o bimetal, nie wiem. Standardowo termostaty maja łatwo parującą ciecz w zbiorniczku. A co pompa paliwowa ma coś do grzania się silnika? Może mi to ktoś wyjaśnić bo ja nie wiem.

 

a po chwili namysłu stwierdziłem to termostat morze się nie otwierać

 

 

Przecież wyraźnie kolega napisał że termostat jest wyjęty.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

ja tez nie mam pojecia o co chodzi z pompą... dla sprostowania w wiekszosci termostatow jest alkohol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
Może w nowych termostatach jesy o bimetal, nie wiem. Standardowo termostaty maja łatwo parującą ciecz w zbiorniczku. A co pompa paliwowa ma coś do grzania się silnika? Może mi to ktoś wyjaśnić bo ja nie wiem.

 

 

 

 

Przecież wyraźnie kolega napisał że termostat jest wyjęty.

 

pompa do grzania się silnka ma, jak jest źle ustawiony zapłon i zbyt duża dawka paliwa.JAKI TO KOMBAJN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawna chłodnica powinna odprowadzić nadmiar ciepła nawet gdy dawka paliwa jest zwiekszona.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

a no dzieki z awytlumaczeni :)

Masz racje, swego czasu duzo siedzialem w komarkach i mase razy ustawialem zaplon i regulowalem gaznik i tam tez pojawialo sie grzanie silnika przez to, no ale to tak nawiasem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Autor nie napisał jaki to ale jak Perszing 6 z turbo to pewnie Class.

 

Do autora mam pytanie czy ten silnik dobrze ci chodzi na wysokich obrotach czy czasami nie pryka i nie okopca wydechu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj