Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c-360

maly123a    0

Wszystko wyszło działa bdb dwa kola hamuja jednocześnie, polecam sposób odpowietrzania podany powyrzej.

TheEnd    4

zabieram się za hamulce w c4011 / c 360 już sam do końca nie wiem co to jest.
zbędne blachy jak i koło zajęte i zastanawiam się czy mogę odkręcać całą zwolnice wraz z pochwą? na coś uważać przy demontażu? zacząłem od prawej strony.

Piotr778    32

Razem z pochwą jak najbardziej.A uważać trzeba żeby cię zwolnica nie przygniotła przy zdejmowaniu lub na stopę nie spadła bo trochę waży.Taśmę recznego poluzuj na max bo będzie blokować .

Wiadomość z agroFakt.pl

Adi96    865

Jak taki kozak jesteś 160 kg potrafiąc unieść to tylko po zazdrościć dwie silne osoby lub żurawiem najlepiej

TheEnd    4

mam wyciągarke łańcuchową bo wiem że to ciężkie, czyli bęben zejdzie razem z pochwą? pierwszy raz cokolwiek z tyłu ruszam to za wiele nie wiem. oleju ze skrzyni spuszczać nie trzeba?

Piotr778    32

mam wyciągarke łańcuchową bo wiem że to ciężkie, czyli bęben zejdzie razem z pochwą? pierwszy raz cokolwiek z tyłu ruszam to za wiele nie wiem. oleju ze skrzyni spuszczać nie trzeba?

Tak

TheEnd    4

Zwolnica ładnie wyszła, zgrzyty i szarpanie przy ruszaniu było zwłaszcza od prawego koła a tu nic nie trzyma przy rozbieraniu. bębny dobre bez śladu zużycia, okładziny na szczękach też, niewielka ilość oleju na okładzinach i bębnach. Cylinderek trochę zniszczony i pełno tam brudu ogólnie olej z piaskiem i takie tam.
bębny zostaną na pewno, Cylinderek kupię nowy a szczęki kupić czy zostawić stare? okładziny na nich grube ale nie wiem czy to zostawić czy nie.
uszczelniacze są na obie strony? jeden jest od strony mostu, dalej z tyłu jest blokada? , od strony zwolnicy też coś jest?

Adi96    865

Zajrzyj do katalogu chyba że ktoś nie dawno rozbierał.Szczęk nie zostawiaj bo na pewno sa zaolejone.Kup cykinderek fragokova i szczeki ursusowskie lub chelmno

TheEnd    4

szybkie pytanie, milimetrowy rant na bębnie nie powinien w niczym przeszkadzać? ten ciągnik widzę był robiony na raty, jeden bęben prawie nówka a drugi już z rantem. będzie to działać normalnie z nierównym zużyciem bębnów?

tumek19    5

Ale wewnątrz czy na zewnątrz. Zużycie może się różnić przez inaczej ustawione mimośrody od szczęk.

TheEnd    4

od zewnętrznej, przeszkadzał przy zdejmowaniu bębna, już zeszlifowany i hamulce złożone, niby czysty płyn leci i przy pojedynczych kołach pedał twardy błyskawicznie ale jak hamuje na dwa koła to leci prawie do podłogi i już nie wiem co to może być, układ hamulcowy z c 4011 jedna pompka i rozdzielacz pod siedzeniem.
ruszyłem te hamulce bo cylinderki były kiepskie i sprężyny więc hamulce trochę trzymały. części Chełmno, niestety jeden cylinderek rozsypał się przy pierwszym hamowaniu.

asharot    176

W cylinderku nie ma co się rozsypać jedynie zacierają się w nim samoregulatory.Dobrze to chociaż poskładałeś?

Moorgi    276

fca9c2a03db8771ff6c928c1bfbb222f_orig.jp

Cieknie mi gdzies chyba spod tej gumy, opłaca sie tam zaglądać czy wsadzić nową za pare złoty?

Piotr778    32

Kiedyś wymieniłem bebechy a po roku i tak musiałem kupić nową.Moja rada kup nową około 50zł i spokój na lata.,

tumek19    5

Wszystko zależy jak ustawisz bolec popychający tłoczek. Jak będzie minimalnie za mocno to zacznie przepuszczać.

asharot    176

Trzeba rozebrać i zweryfikować części, jeśli uszczelnienie jest mocno wytarte lub uszkodzone można je wymienić.

Jeśli korpus jest wytarty to tylko nowa.

bears    28

Nie ma sensu regenerować, pochodzi pół roku i będzie to samo. Na chińczyku to samo... Pompki w tym przypadku to tylko czeskie Fragokov.

TheEnd    4

W cylinderku nie ma co się rozsypać jedynie zacierają się w nim samoregulatory.Dobrze to chociaż poskładałeś?

Ten miał wadę fabryczną czy coś, wypchnęło jedną stronę aż tą gumę zerwało i już się nie cofnął. a można tam coś źle poskładać? składałem jak było tylko z nowymi szczękami sprężynami i cylinderkami

Adi96    865

Pompke fragokova mam dobre 10 lat i żadnych problemów

bears    28

czeskie to też loteria

Jak kupujesz "czeską" za 50 zł to się nie dziwię. Fragokov oryginał kosztuję około 100zł za sztukę a z takimi nie ma problemów.

seweryn20    582

Pompke fragokova mam dobre 10 lat i żadnych problemów

Dla tego nie ma z nią problemu bo starej daty. Dziś fragokov robi takie samo dziadostwo do starej serii zetorów jak każdy inny i nie pomorze ci czy kupisz u nas, na Słowacji czy w Czechach. Przerabiałem temat swojego czasu z nimi to samo tyczy się wysprzęgnika.

Adi96    865

No to co zrobić że taki bubel teraz sprzedają

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzys924
      witam... co może być przyczyna tego iż gdy c360 postoi parę dni to gdy go odpalam i wrzucę jaki kol wiek bieg do przodu i puszcze sprzęgło to lewe tylne koło stoi w miejscu a prawe rwie do przodu i nie mogę ruszyć ,dopiero jak wrzucę wsteczny to koło sie odblokowuje? co jest tego powodem??
    • Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez tomi81ggd
      witam ,czy moze ktos mi pomoc kupilem i zalozylem nowy czujnik stopu w c-360 i nacisnolem pedal hamulca i nowy czujnik pekl i olej wylecial .dwa nowe czujniki tak rozerwalo jaka jest przyczyna ,dodam ze dwa miesiace temu wymienilem nowe pompki hamulcowe.
    • Przez benyk123
      Witam!
      Mam pytanie czy da się przerobić hamulce w Ursusie C-360?
      Myślę nad tym aby wyrzucić wyrównywacz i przewody hamulcowe bezpośrednio połączyć do pompek hamulcowych
      Ogólnie mam problem jedno kolo bierze inne nie,wymieniłem wyrównywacz i dwa razy cylinderki oryginał czeskie,
      mam dość tych hamulców w mojej C-360.
      Mechanik mi znany długo zajmuję się remontami i mówił żeby wypierniczyć ten wyrównywacz.
      Czy da się wkręcić te przewody hamulcowe co idą do cylinderków w miejsce gdzie wkręca się czujnik stopu

Z góry dziękuję liczę na rady,
      dodam że mam dwie krótkie pompki, a przewody dałoby chyba radę wygiąć
    • Przez peter779
      Witam mam takie pytanie posiadam traktor sam z silnikiem andoria  i dyfrem ze stara razem z kolami. Miąłem problem z hamulcami ponieważ było trzeba 2 razy naciskać na pedla żeby cos zaczęło hamować   pompka jest z c360 , w zbiorniczku z plynem hamulcowym był jakiś dziwny płyn bo pachniał spirytusem wlałem nowy płyn dot 4 ale teraz niema wcale hamulca jaka może być przyczyna???