Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-360

izydor6280    483

witam.

wymieniłem pompki odpowietrzylem koła i jedno hamuje A jedno nie. do tego ubywa mi płyn w zbiorniczku cały czas muszę dolewać wydaje mi się ze ucieka cylinderkiem bo jest cały czas mokry od płynu ucieka tym jopkiem co się odpowietrza tak mi się wydaje jest zalany płynem ale przecież jest dobrze dokrecony nawet bym powiedział że za mocno i ucieka. Co zrobić żeby nie rozkręcać koła i wymieniać cylinderka bo teraz nie mam czasu ???? dodam że płyn podczas odpowietrzania psika prawidłowo A nie hamuje. pomocyyy ???!!!

podłącz pod krótką pompkę sprawną stronę, resztę zaślep i zdejmij popychacz z prawej

Ursus6548    0

A czy zaślepić tylko to wejscie w cylinderku żeby ten płyn nie uciekał jakąś plasteliną uszczelniająca można byłoby? wiadomo że cylinderka wtedy nie odpowietrzy ale i tak jest wadliwy i do wymiany

zetores    15

rozwiązanie napisałeś samemu.. Jak ma ci on hamować skoro nie będzię ciśnienia, bo płyn ucieka?

Albo krzywo wkręciłeś, albo masz coś pęknięte. tego się mocno nie dokręca. tylko średnia siła, a nawet lżej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus6548    0

zrobię na początek tak że zaślepię jakimś klejem do uszczelniania ten jopek żeby płyn nie uciekał (a kto wie może wtedy będzie szczelne i wytworzy się ciśnienie i zacznie hamować- czary).

Nie wiem tylko jaki klej zastosować żeby łapał na mokro tzn.płyn hamulcowy (bo się cały czas sączy i nie wytrze tego) z tym metalowym jopkiem może ktoś coś poleci???

kukum    7

moze to być głupie ale jak chcesz skleic to, to kup klej do płytek szybko schnacy nie pamietam nazwy juz tak zaklei ze bedziesz musiał dłutem później tłuc

Alvera    2

Ma ktoś jakiś sposób na ustawienie poprawnie hamulca ręcznego? Korzystając z instrukcji nie mogę go ustawić na 3 ząbek ponieważ nawet jak go delikatnie skręcę na tym pasie to mi i tak obciera o bębny w środku

Adi96    865

Hmmm z tego co ja ustawiałem to na czuja tak żeby łapało ale nie było za ciasno.To jak ocierało daj pól obrotu śruby i może będzie dobrze 

Adi96    865

Nie sprawdzałem tego  nigdy tak szczególnie,jedynie sprawdzałem czy na trawie zatrzyma koła jeśli tak to dobry ręczny wtedy jest.Będe mial czas to sprawdzę i podam

MirekWraga    0

siema

jak ustawic popychacz pompy hamulcowej w c360 ??

oraz jak odpowietrzac hamulce bo czytalem duzo postow i jakos kazdy mowi inaczej.

ja np robie tak. : mam podwojny pedał. pompuje dwoma i przy wcisnietych pedalach opowietrzam raz lewe raz prawe kolo az mi pedal wpadnie do konca. dobrze robie ??

Edytowano przez MirekWraga

asharot    176

Chcąc zrobić hamulce tylko z jednej krótkiej pompki, z jakim oznaczeniem muszę mieć trójnik "SF" czy "DF" ?

Witam!

Jakiś czas temu w 60-ce ,,zginął'' mi jeden hamulec na jedno koło.Po pewnym czasie z drugim stało się to samo.

Hamulce są odpowietrzone pompki sprawne płyn jest.Kiedyś zadział mi jeden lecz znów zginął.Co może być przyczyną?Jak to naprawić? 

P.S.Ręczny działa bez zarzutu i hamuje na darto.

kitowiak    321

Spróbuj to koło odpowierzyć, zanim wcześniej zwolnice sciagniesz... oraz sprawdź przewód, może być pęknięty i przez to sie zapowietrza...

seweryn20    582

Pompki się skończyły to ze tłoczki się poruszają o niczym nie świadczy,  czasem może któraś złapie i tyle. Wymień na nowe a jak dobrze trafisz to hamulce wrócą do życia.

czesio200    1068

starość może być przyczyną :P jeśli zwolnica działa poprawnie nie hałasuje zbytnio nie drży to spróbuj dać nowe śruby i nowe podkładki sprężynowe. jeśli już tak zrobiłeś i się odkręca to połącz drutem śruby i lekko je do niego przyspawaj wtedy się nie odkręci ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzys924
      witam... co może być przyczyna tego iż gdy c360 postoi parę dni to gdy go odpalam i wrzucę jaki kol wiek bieg do przodu i puszcze sprzęgło to lewe tylne koło stoi w miejscu a prawe rwie do przodu i nie mogę ruszyć ,dopiero jak wrzucę wsteczny to koło sie odblokowuje? co jest tego powodem??
    • Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez tomi81ggd
      witam ,czy moze ktos mi pomoc kupilem i zalozylem nowy czujnik stopu w c-360 i nacisnolem pedal hamulca i nowy czujnik pekl i olej wylecial .dwa nowe czujniki tak rozerwalo jaka jest przyczyna ,dodam ze dwa miesiace temu wymienilem nowe pompki hamulcowe.
    • Przez benyk123
      Witam!
      Mam pytanie czy da się przerobić hamulce w Ursusie C-360?
      Myślę nad tym aby wyrzucić wyrównywacz i przewody hamulcowe bezpośrednio połączyć do pompek hamulcowych
      Ogólnie mam problem jedno kolo bierze inne nie,wymieniłem wyrównywacz i dwa razy cylinderki oryginał czeskie,
      mam dość tych hamulców w mojej C-360.
      Mechanik mi znany długo zajmuję się remontami i mówił żeby wypierniczyć ten wyrównywacz.
      Czy da się wkręcić te przewody hamulcowe co idą do cylinderków w miejsce gdzie wkręca się czujnik stopu

Z góry dziękuję liczę na rady,
      dodam że mam dwie krótkie pompki, a przewody dałoby chyba radę wygiąć
    • Przez peter779
      Witam mam takie pytanie posiadam traktor sam z silnikiem andoria  i dyfrem ze stara razem z kolami. Miąłem problem z hamulcami ponieważ było trzeba 2 razy naciskać na pedla żeby cos zaczęło hamować   pompka jest z c360 , w zbiorniczku z plynem hamulcowym był jakiś dziwny płyn bo pachniał spirytusem wlałem nowy płyn dot 4 ale teraz niema wcale hamulca jaka może być przyczyna???