Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Dokładnie. Lub się urwała sprężyna lub odpadła okładzina i  poniewiera się pomiędzy szczęką a bębnem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaKotulin    35

Witam mam oto problem z c360  założyłem nowy kpl hamulców i przy hamowanie piszczy co to może być    a ręcznego nie mozna dociągnąc bo się pali  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Hmmm Zdejmij pokrywkę tą na moście od hamulca ręcznego  i zobacz może taśma zbyt jest mocno dociśnięta poluźnij ją za sprawa śruby regulacyjnej tylko tam klucz idzie nie typowy 16 czy 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam. 

Mam problem z hamulcami. Wymieniłem obie pompki i odpowietrzyłem. Prawy hamulec chodzi lux, a lewy się grzeje. Prawy pedał jest miękki, natomiast lewy jest twardy i jak się wciśnie, to już później nie da się wcisnąć. Wygląda na to jak by ciśnienie nie wracało. Bo jak poluzuję odpowietrznikiem przy kole to przestaje się grzać. 

 

Jak to sprawdzić? Co sprawdzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Dołączam się do pytania mam podobny problem lewy grzeje się nawet już po jednym użyciu i jak zapomne i wcisne lewy pedał wtedy luzuje odpowietrznik wylatuje trochę płynu bo inaczej grzeje i piszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ile razy już to tu pisali.... jałowy luz na pedale trzeba wyregulować bo zapewne nie ma go wcale i hamulec nie odpuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a pisali, pisali... pompka szrot bo ewidentnie nie odpuszcza, nie pozwala cofnąć się płynowi hamulcowemu po puszczeniu pedału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no wg mnie , tak na chłopski rozum wystarczy... poczekaj może jeszcze ktoś coś wymyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

a ja pytanie w innej sprawie czy samemu da rade sie zrobić pompy hamulcowe? bo płyn przez nie sie leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Da się  tak zwana regeneracja,ale słyszałem że albo znowu leci lub pompka  nie podaje płynu polecali kupić nową ale możesz spróbować koszt nie duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

a co te przewody są z marmuru że nie da się ich odpowiednio nagiąć i uformować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

czyli lepiej kupić dwie nowe pompki??

 

Ta,nawet ojciec chciał  też zregenerować ale w sklepie że to zaraz znów się rozleci  i to nie ma sensu.Kupuj Fragokova pompki hamulcowe ja mam dobre 10 lat i żadnych problemów chyba że jakość zmieniła przez tyle lat do dziś ale i tak mogę śmiało je polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Mogłeś sam sprawdzić no ale już zrobiłem przysługę.Krótka 52 zł a długa 77zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

witam. wymieniłem pompki odpowietrzylem koła i jedno hamuje A jedno nie. do tego ubywa mi płyn w zbiorniczku cały czas muszę dolewać wydaje mi się ze ucieka cylinderkiem bo jest cały czas mokry od płynu ucieka tym jopkiem co się odpowietrza tak mi się wydaje jest zalany płynem ale przecież jest dobrze dokrecony nawet bym powiedział że za mocno i ucieka. Co zrobić żeby nie rozkręcić koła i wymieniać cylinderka bo teraz nie mam czasu ???? dodam że płyn podczas odpowietrzania psika prawidłowo A nie hamuje. pomocyyy ???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

witam.

wymieniłem pompki odpowietrzylem koła i jedno hamuje A jedno nie. do tego ubywa mi płyn w zbiorniczku cały czas muszę dolewać wydaje mi się ze ucieka cylinderkiem bo jest cały czas mokry od płynu ucieka tym jopkiem co się odpowietrza tak mi się wydaje jest zalany płynem ale przecież jest dobrze dokrecony nawet bym powiedział że za mocno i ucieka. Co zrobić żeby nie rozkręcać koła i wymieniać cylinderka bo teraz nie mam czasu ???? dodam że płyn podczas odpowietrzania psika prawidłowo A nie hamuje. pomocyyy ???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zamiast pisać że nie masz czasu, wstałbyś wcześniej i w godzine czy 1.5 to rozebrał.... a nie marnowal czas na pisanie postów ... cudów nie ma... krasnoludki Ci tego nie naprawia bez odkręcania pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

witam.

wymieniłem pompki odpowietrzylem koła i jedno hamuje A jedno nie. do tego ubywa mi płyn w zbiorniczku cały czas muszę dolewać wydaje mi się ze ucieka cylinderkiem bo jest cały czas mokry od płynu ucieka tym jopkiem co się odpowietrza tak mi się wydaje jest zalany płynem ale przecież jest dobrze dokrecony nawet bym powiedział że za mocno i ucieka. Co zrobić żeby nie rozkręcać koła i wymieniać cylinderka bo teraz nie mam czasu ???? dodam że płyn podczas odpowietrzania psika prawidłowo A nie hamuje. pomocyyy ???!!!

 

podłącz pod krótką pompkę sprawną stronę, resztę zaślep i zdejmij popychacz z prawej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

A czy zaślepić tylko to wejscie w cylinderku żeby ten płyn nie uciekał jakąś plasteliną uszczelniająca można byłoby? wiadomo że cylinderka wtedy nie odpowietrzy ale i tak jest wadliwy i do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

rozwiązanie napisałeś samemu.. Jak ma ci on hamować skoro nie będzię ciśnienia, bo płyn ucieka?

Albo krzywo wkręciłeś, albo masz coś pęknięte. tego się mocno nie dokręca. tylko średnia siła, a nawet lżej.

 


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj