Polecane posty

Gość   
Gość

Jest wbudowany w długą pompkę i pozostaje Ci wymiana. Wyrównuje ciśnienie w trakcie hamowania, by oba koła równo hamowały. Jak jesteś pewien, że szczęki i cylinderek nie są zapieczone to tylko pompka zostaje. W mojej hamują aż skrzypią. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMF255    0

To może bardziej opłaca się wymienić całą pompkę długą,  a żeby sprawdzić te cylinderki to pewnie trzeba zwojnice odkręcać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1152

w 355 wył montowany do pompek, w 360 już w długiej

najprostszy sposób, co już wielokrotnie było powtarzane w wątku, to zostawienie tylko krótkiej pompki i zakup trójnika do podłączenia obu cylinderków z niej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMF255    0

Dzięki za informacje kupię na razie nową pompkę, znacie jakieś sprawdzone firmy, na forum czytałem że szału z nimi nie ma i szybko padają ale jak ktoś zna dobrą firmę to niech napisze, miał ktoś do czynienia z czeską? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam cykinderki i pompkę krótką fragokov i na razie bez problemów. Długa to jakaś nieznana zamontowana ponad 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie remontuje właśnie hamulce w moim 3p rocznik 87 i muszę wymienić bęben hamulcowy na składnicy się dowiedziałem, że są dwa typy tych bębnów nowy i stary. Może mi ktoś podpowiedzieć czym się one różnią i jak rozpoznać jaki mam typ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

oj to zmień sklep bo jeśłi coś sprzedają to powinni wiedzieć co do czego. Wyjmij stary, sprawdź numer kat i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj to zmień sklep bo jeśłi coś sprzedają to powinni wiedzieć co do czego. Wyjmij stary, sprawdź numer kat i po problemie

 

Sklep jest ok niestety dzisiaj natknąłem się na praktykantów i stąd ten problem :D ja tez się na codziennie w hamulcach nie grzebie więc nie wiedziałem, ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Zawsze w jakimś sklepie rolniczym  pracują tłumoki że ani be i me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

no ale w czym problem nie ras się takie rzeczy widziało bęben 40 w 60 a różni się tylko pod toczeniem od strony zwolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni się domyśleć skoro jest to 3p to na 100% jest nowy typ.

 

Podejrzewam, że w ogóle nie są z tym związani tylko są na jakimś profilu handlowym w zawodówce i załapali się na praktyki, a właściciel wiesz po co komuś ma płacić półtora tysiąca pensji jak można zapłacić dwie i pół stówy praktykantom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Witam przerobiłem hamulce z 2 pompek na jedną krótka (lewą) podłączyłem hamulce przez trójnik http://poludniowcy.home.pl/grelpol1/?1808,trojnik-przewodu-hamulcowego-fiat-126p-fso-polonez-m10x1-25-oe-4077589-n19r192 do tego redukcja z 12 na 10 http://archiwum.allegro.pl/oferta/redukcja-przewodu-hamulca-zew-10x1-wew-12x1-25-i5288028801.html i za chorobę nie mogę go odpowietrzyć, dodam że lewa pompka jest nowa a przy próbie odpowietrzania płyn ze zbiorniczka nie ubywa  ;[ Proszę o szybką pomoc z góry dziękuje.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Pewnie kupiłeś czeską pompkę Fregokov, wygląda na to że pompka nie pobiera płynu.

Sprawdź luz na widełkach, jak jest prawidłowy to oddaj pompkę do reklamacji.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Założyłem drugą nową także Fregokov i ta niby ładnie pracuje odpowietrzyłem hamulce ale co z tego jak jest za małe ciśnienie (nie świecą światła stop), z odpowietrzników rzyga jak pojebane a jak chce zahamować to się normalnie toczy jakby wcale cylinderków nie rozpierało dodam że cylinderki wymieniane 1 miesiąc temu. Chyba zrezygnuje z tego trójnika i wrócę do dwóch pompek bo już nerwy tracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie wiem po co te kombinacje z jedną pompką i trójnikiem... jakoś wszystkim to działa i jeśli szczęki czyste to hamulce brzytwa... czy jedna pompka ma odpowiednią wydajność aby napełnic 2 cylinderki hamulcowe? Przecież jeden suw pompki to pare gramów tłoczonego płynu hamulcowego a jakby nie było to cylinderki są dość duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1152

to nie problem ilości tylko jakości dzisiejszych części

skoro w 4011 jedna pompka bez problemu sobie radziła z takim układem to dlaczego w 360 ma być inaczej ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Założyłem z powrotem dwie pompki , odpowietrzyłem i hamulce żyleta, tylko że przejechałem jakieś 3 km i z prawej strony zaczął dym się wydobywać dodam że koło się kręci lekko a ciągnik się toczy bez problemu, palcem dotknąłem cylinderka to był strasznie gorący, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jakość dzisiejszych cżęści pewno się kłania... dźwignij traktor i zakręć kołem... musi coś trzeć bo od czego się nagrzeje? choć może już się dotarlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Sprężynka sięz zacięła że nie odbiła szczęki lub cylinderek się nie cofnął bez rozbierania raczej sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj