Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NonStop    0

Pompka długa :) Tłoczki te gumowe zrobiło się z nich masełko 

Edytowano przez NonStop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NonStop    0

Panowie Sorki że tutaj ale nie chce zaśmiecać już forum. Powiecie mi czy lepiej jest kupić dwie 6V akumulatory do C360 czy mógłbym założyć jedną 12V 125Ah 870A z Centry, bo do t25 to lepiej ponoć dwie 6V 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Witam! Mam problem z hamulcami jedno koło nie hamuje. Mam dwie pompki jedna krótka a druga długa, Jak zmienię miejscami przewody te co są podłączone do tej długiej pompki to hamują koła odwrotnie. Co jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Odpowietrzanie nic nie pomaga, ale jakoś z jednego koła tak słabo "psika" ten płyn przy odpowietrzaniu.

A jak sprawdzić która pompka jest wadliwa? Nie chcę kupować w ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Przecież te przewody są podłączone do jednej pompki ten dłuższej to skąd mam wiedzieć która wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Raczej do wyrównywacza ciśnienia.

Jak masz oryginalną 60-tkę to można rozpiąć pedały i wtedy każde dziecko wykryje która pompka nie hamuje, z doświadczenia ta dłuższa ale może być różnie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Ok sprawdzę tak jak mówisz, rozdzielę pedały tylko kwestia tego czy to na pewno wina leży po stronie którejś pompki? żeby na darmo się nie wykosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi1969    2

Witam

Ja też miałem takie problemy a zamontowałem nowe pompy okazało się że nowe pompy hamują ale trzeba wkręcić kołki regulacyjne te które są pomiędzy pompą a pedałem pod gumową osłoną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Będę szukał tych kołków i wkrece zobaczę czy problem się wyjaśni. Tomaja być jednakowo wkręcone oba kołki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi1969    2

witaj

Raczej musisz je wykręcić a dokładnie mają głębiej wchodzić w pompę skoro ci jedno koło hamuje a drugie nie musisz rozpić  blokadę na pedałach i zahamować najpierw jednym pedałem potem drugim pedałem ten który pedał nie hamuje musisz wyregulować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

U mnie jest tak jak nacisne pojedynczy pedal to da sie go wcisnac do samego konca az do obudowy kabiny ciągnika a jak ona razem to już tylko do połowy czy to tak ma być? Może nie trzeba regulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi1969    2

na samym początku musisz solidnie odpowietrzyć układ bo z tego co mówisz to masz zapowietrzony następnie musisz wyregulować kołki oddzielnie dla każdej strony i po tym powinno być dobrze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Nie da się tego jednego koła odpowietrzyc, nie psika płynem w ogóle nie ma ciśnienia jak kluczem odkrecam no chyba że przemienie przewody w tej długiej pomoce. Odpowietrzam oba pedalami na raz bo wtedy przynajmniej w jednym kole hamulce ok i psika płyn bardzo dobrze przy odpowiwtrzaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Jak tam się do tych kołków dostać i wykręcić? Bardzo zły dostęp, kabina przeszkadza ;) czy muszę demontować pedały? pompki wykręcać czy coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi1969    2

nie przyjacielu według mnie to jest prosta czynność. Na zdjęciu masz miejsce tych elementów popuszczasz nakrętki i odkręcasz dystans regulacyjny tak żeby się cofał do pompy należy robić to z czuciem czyli co jakiś  czas sprawdzając czy hamulec zaczyna hamować.

post-147488-0-80544300-1459795408_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

Robi1969 dziekuje bardzo za rozjasnienie tej sytuacji na zdjęciu. U mnie to jest gorszy dostęp ze względu na kabinę która ogranicza mi dostęp do tych kołków z góry także tylko w tym mam problem. Jak na razie ciągnik podczas zasiewow cały czas na chodzie ganiam bez hamulców chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus6548    0

nie przyjacielu według mnie to jest prosta czynność. Na zdjęciu masz miejsce tych elementów popuszczasz nakrętki i odkręcasz dystans regulacyjny tak żeby się cofał do pompy należy robić to z czuciem czyli co jakiś  czas sprawdzając czy hamulec zaczyna hamować.

 

czyli normalnie popuszczam śrubkę i np.kombinerkami ściskam ten bolec tam gdzie nie ma już gwintu i odkręcam dystans regulacyjny? ja to muszę od dołu regulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj