Polecane posty

locke    293

A Ja muszę zmienić płyn hamulcowy bo nie hamuje i się galareta zrobiła :P Za dużo wody,niedopatrzenie i masz...W poniedziałek na przegląd trzeba jechać :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warto jeszcze dokupić zestaw naprawczy do krotkiej pompki i go wymienić, jeśli pompka teoretycznie od nowości niesprawna, czy kupować kolejną? Sprawdziłem wczoraj na szybko i niezbyt dokładnie, ale odległość między pompkami w 80ce i 60 jest chyba taka sama, więc wyrównywacz można by zamontować. Problemem jest, gdy ciągnik ma ładowacz zamontowany w otworach skrzyni, wtedy wyrównywacz trzeba montować" do góry nogami" tzn, że przewody zamiast wychodzić od góry będą na dole. Myślę, że nie powinno mieć to żadnego wpływu na odpowietrzanie i działania hamulców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Kolego @majes  nie wiem czy sprawdzałeś tak ale sprawdz po kolei: czy tłoczek pompki cofa cię całkowicie i jest delikatny luz (ze 2mm) pomiedzy trzpieniem dociskajacym a tłoczkiem pompki  gdy pedał jest nie wcisniety(trzeba najlepiej zdjąć z pompy i odchylić mieszek ochronny inaczej ciężko jest wyczuć luz).

 

To było problemem, dzięki wielkie za podpowiedź, Tymi trzpieniami reguluje się również to czy obydwa koła hamują w tym samym momencie, prawda?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam odpowietrzać hamulce w mroźny dzień. Jak pisałem jesienią robiłem hamulce, ale nie idało się odpowietrzyć dobrze jednego koła. Kilka dni temu wielkie zaskoczenie, gdy po rozpięciu pedałów lewe koło hamuje. Myślę, że z powodu niższej temp. płyn trochę zgęstniał i pompka łatwiej zaciągnęła go ze zbiorniczka. Być może wina leży po stronie kiepskiego uszczelniacza, który przepuszcza rzadki płyn i stąd kłopoty z odpowietrzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

ja pompki kupilem firmy fragokow prawie miesiac byly maltretowane nie ciekna nic wywalalem wszystko cylinderki i sczeki z oringami  teraz pszyszlo kolej na pompe podnosnika piszcie czy ta wzmacniana od zetora jest warta mam tura na tyl i ta stara nie daje rady przy zwuzce balotuw sianokiszonki doradcie co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

dzieki kolego juz jest kupiona zobacze jak bedzie dygac a propo obroty trzeba dawac wieksze planuje zrobic osobno rozdzielacz z galka przy wysiegniku zeby lepiej bylo sterowac czekam na opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ominowy    2

Jaki uszczelniacz do tej pokryw www.farmexpert.pl/pokrywa_blokady_do_ursus_c_360_produkt601.aspx ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

dwuwargowy A5 8x80x 13DW i dwa oringi na wałek blokady

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

post-12033-0-58419500-1425488082_thumb.jpgPrzypomne stara sprawe  

dzis kupiłem dwa oczka z przejsciem na stożek z gwintem idealnie pasuje aby bezposrsdnio podpiac krutka pompe bez wyrównywacza

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

witam , po wymianie układu całego pompki cylinderki przewody dzieja sie cyrki otóz nie idzie odpowietrzyc czy lewy pedal czy prawy wogóle sie nie robi twardy .pierwszy raz mam taki przypadek pomóżcie bo już układ nerwowy na skraju wyczerpania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odpowietrz najpierw same pompki popuszczając przy nich przewody. Wciskając pedał niech wylot jest otwarty a puszczając zatkaj go palcem. 

Gumki w pompce działają jak jednostronny zaworek. Jeśli są twarde pulsuje powietrze w przewodzie i nie zaciąga oleju. Postaraj się w jakikolwiek sposób napełnić przewody i cylinderki. Im mniej powietrza tym większe podciśnienie przy puszczaniu pedału.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

przede wszystkim sprawdź czy jest luz 1 mm między sworzniem dociskowym a tłoczyskiem pompki jeśli luz jest ok spróbuj odpowietrzyć podając ciśnienie do zbiorniczka z płynem  jeśli to nie pomoże wymień wadliwe pompki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

z krotkiej daje tylko świst czyli w tej długiej na koncowym otworze co sie przewod na lewe kolo wkreca a na prawe wogole z pompki nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie zaciąga oleju i tyle. Zrobi podciśnienie w przewodzie i tłoczku ale oleju nie zaciągnie. Jak nie to rozkop ją czy się nie posklejały gumki w zaworku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

bede kombinował w poniedziałek. kumpel mowił zeby sprezarka zrobic podcisnienie w zbiorniczku i powinno pojsc ale nie wiem czy to cos da.a i te dzwigienki co pchaja tłoczki to wysunołem na maksa zeby jak najdalej tłoczek chodził'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pomiędzy popychaczem tłoczka a tłoczkiem zrób luz z milimetr. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

ok . ja nigdy nie miałem z tym problemow a porobilem troche tych 60 tek i juz mi rece opadły jak nie dało sie odpowietrzyc. dzieki seweryn :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

bede kombinował w poniedziałek. kumpel mowił zeby sprezarka zrobic podcisnienie w zbiorniczku i powinno pojsc ale nie wiem czy to cos da.a i te dzwigienki co pchaja tłoczki to wysunołem na maksa zeby jak najdalej tłoczek chodził'

musi być luz- wysuwając na maksa popychacze ograniczyłeś skok tłoczków  :P ... a sprężarką zrobisz w zbiorniczku nadciśnienie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

czy może bęben hamulcowy się odkształcić ?

cylinder zapiekł sie i hamulce sie zagrzały i wymieniłem cylinder szczeki, i dalej jak jeżdżę to koło sie grzeje robiłem to 3 razy nowy cylinder i dalej to samo, myślę ze cos nie tak z bębnem jest ?

mieliście cos takiego juz ? wkurza mnie to 4 raz rozbierac musze.  co mam znowu wymienic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Może to być i wina bębna albo za mocno ściśniętej taśmy.

Edytowano przez Grabcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj