Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-360

ursus55    11

A takie że się zgadzasz na temat DOT4 że się nie nadaje a to bzdura bo sam mam zalane 355 na DOT4 nie pamiętam jak długo a klientom też od kupy lat go sprzedaje i jeszcze nic takiego nie słyszałem że mu zardzewiało. Płyn ma takie właściwości że nie ma prawa nic zardzewieć chyba że może masz zalane piwem bo wtedy też hamulce działają ha ha. :)

gucik131    7

sprzedajesz, a nie jeździsz to różnica. ja biore to z życia w 1222 co roku tłoczki wymieniam, a miałem dot 4 w 360 mam r3 i jest ok. może to moje postrzeżenie, Ale mnie się tak stało kilka razy i zmieniłem na r3 zobaczę jak będzie teraz

ursus55    11

Jakbyś nie widział mam ciągnik i jeżdżę nim dużo i dobrze czytaj. Sprzedaję i jeżdżę i nie mam problemu najwyraźniej t jakiś zbieg okoloiczności.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    582
Napisano (edytowany)

Gdyby jego płyn zżerał uszczelki to jako jego sprzedawca dowiedział by się o tym pierwszy.

To że się to ustrojstwo rozcieka to nie będzie raczej wina dot-4 tylko dziadostwo robią. Do zetora małego i dużego trudno kupić porządna pompkę czy wyprzęgnik i to nawet kupując w Czechach niby oryginały. Wszyscy robią coraz większe buble.

Edytowano przez seweryn20

ursus55    11

Ja sprzedaję frakokova to jeszcze warto założyć, ale resztę to odradzam

gucik131    7

ja zawsze takie zakładam i to wg mnie wszystko badziew robiony w chinach dla jakiejś marki

Radekk    154

@ursus55 Dalej nie wiem gdzie to niby napisałem ,że się zgadzam ,ze Dot 4 się nie nadaje? Zacytuj ten post bo ja go nie widzę.

Jakbyś czytał wczesniejsze moje posty to widział byś co napisałem ,że najlepiej zalać nowe układy R3/dot3 lub dot4. A piwem jak napisałeś to możesz zalewać co innego a nie hamulce :D

sylwek23111    13
Napisano (edytowany)

nie ma się co kłocić ;) każdy kto coś produkuje potem to ulepsza i ulepsza. Często ulepszenie polega na szybszej technologi wykonywania produktu a idzie za tym jakosć i i nasze niezadowolenie. Bo większość części jest robione teraz na sztukę, niedokładnie wykonane tłoczki np w tym przypadku lub pompki. I nie ma sensu się spierac czy płyn taki czy siaki ważne by nie mieszac płynów. U mnie i u wile znajomych c360 chodzą na Da1 i naprawdę nie ma problemów z hamólcami, brzytwy jednym słowem. Ale po wymianie pompek i cylinderków zaczeły sie dziać cuda z hamulcami(opisałem to kilka stron wcześniej) powodem tego jest bubbel ! czy to Polski czy Czeski ważne że lipa. Fragokov ostanimi czasy stracił uznanie u wilu sprzedawców po tym jak ciągle były reklamacje (przynjamniej w mojej okolicy wycofano ich sprzedaż ) i teraz jakieś Polskie koloru czarnego, cylinderki mozna nabyć. Ponoć że reklamacji nie ma narazie. Życzę wam Panowie udanych cylinderków i pompek oraz owocnych prac :P pozdrawiam

Edytowano przez sylwek23111

gucik131    7

dla jasności to była marka słowacka nie czeska. tak czy tak wg mnie szajs i badziew i tyle

dohc    0

Na tą chwilę dla mnie jedynym wyjściem jest zaślepienie tego włącznika i dorobienie mechanicznego. Wymieniłem pompki, założyłem nowy (kolejny) włącznik, o ile udało mi się odpowietrzyć układ to gdy wyjechałem trochę pohamować. Wtedy pedał wpadł do końca. Po raz kolejny poszedł ten czujnik. BUBEL!!! za produkowanie takiego badziewia powinni karać chłostą. Trudno teraz o konkretne części.

ursus55    11
Napisano (edytowany)

No niestety muszę się zgodzić co do jakości. Mam nadzieję że ROLMAR zacznie robić te czujniki bo do ciśnienia oleju jak na razie wychodzą dobrze.

@Radekk masz racje mój błąd. :mellow:

Edytowano przez ursus55

seweryn20    582

Do starszych ciągników to wątpię żeby jakość poprawili. Części do nich staniały bo swoje lata sprzęty maja, część przejęli podwykonawcy i nikt za te same pieniądze lepiej nie zrobi. A cenę podniesiesz to masa ludzi i tak tańsze kupi. Niestety sami w pewnym stopniu zaniżamy jakość części kupując tańsze zamienniki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się płynu nie wymienia co 2-3 lata i na dodatek bez sensu zagląda do zbiorniczka kilka razy dziennie, to później układ koroduje. Każdy, nawet najlepszy płyn syntetyczny wchłania wilgoć i trzeba go wymieniać.

seweryn20    582

Zgadza się. W zetorze wyprzęgnik i cylinderku z tyłu załatwisz chemią i karcherem w pół roku jak będziesz po nich lał bez opamiętania szczególnie przy popekanych osłonach.

ursus55    11

Do starszych ciągników to wątpię żeby jakość poprawili. Części do nich staniały bo swoje lata sprzęty maja, część przejęli podwykonawcy i nikt za te same pieniądze lepiej nie zrobi. A cenę podniesiesz to masa ludzi i tak tańsze kupi. Niestety sami w pewnym stopniu zaniżamy jakość części kupując tańsze zamienniki.

Nie mów że nie robią bo już po mału można kupić tryby do skrzyni do 360 i 330 robi je waryński także robią wieszaki,łączniki centralne, odciągi itp.jest to konkretne i jest już trochę więcej tego zestawy naprawcze silnika i panewki też są dobre. Cena jest trochę wyższa ale ludzie pomału się przekonują.

seweryn20    582

To niewielki procent w porównaniu do tego co się sprzedaje. Biorąc jeszcze pod uwagę wiek takich ciągników jak 60-ki, 30-ki czy stare zetory i fakt że każdy jak może stara się to zamienić na coś lepszego marna szansa na zmianę nawet połowy asortymentu części na lepsze.

jaca634    2

Witam, ja niedawno wymieniłem cylinderki hamulcowe w C-360 i problem leży w tym że hamulce nie działają. Po próbach odpowietrzaniu pedał gdy jest złączony jest twardy. Jednak gdy się je rozdzieli to każdy wlatuje do końca i nie ma większych oporów. Po mocnym naciśnięciu złączonych pedałów podczas jazdy hamuje ale bardzo delikatnie. Wiecie gdzie może być problem?

jaca634    2
Napisano (edytowany)

Jeżeli na złączonym pedale pod pompuje parę razy to czy to z lewego czy prawego odpowietrznika płyn leci. Gorzej jak rozłączę pedały wtedy tego płynu jest mniej oraz pedały są bardzo miękkie. Jedna pompka była niedawno wymieniana.

Edytowano przez jaca634

asharot    176

Że nowa to nie znaczy że jest sprawna,

jak byś czytał wcześniejsze wypowiedzi to byś zauważył że co nie którym dopiero za trzecim razem udało się kupić sprawną pompkę.

mateusz779    1

Witam panowie. Mam taki mały problem, kupiłem niedawno nową pompkę hamulcową krótką do c360. Chciałem założyć ją do kombajnu. Ku mojemu zdziwieniu pompka nie tłoczy płynu. Postanowiłem więc bez zakładania sprawdzić co i jak. Wlewam płynu, ruszam tłoczkiem, pompka pobiera płyn i tłoczy, sprawdzam dalej, to samo, czyli sprawna, po kilku razach pompka przestaje wypuszczać płyn, a tłoczka nie można wcisnąć. Ktoś się już spotkał z takim czymś? Proszę o normalne wypowiedzi, a nie typu kup nową pompkę, itd, jeżeli nie masz nic mądrego do napisania lepiej nie marnuj czasu i nie pisz. :ph34r:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalne, czyli jakie? Jak potrafisz to ją napraw, ale skoro zadajesz pytanie, to nie potrafisz. Czyli pozostaje reklamacja w sklepie.

mateusz779    1

Prosiłem o "normalne" odpowiedzi, tzn czy ktoś się już z takim czymś spotkał i jeżeli tak, to jak rozwiązał ten problem. Kolega wyżej jak widzę nie ma nic mądrego do powiedzenia, a pisze. Czytaj ze zrozumieniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzys924
      witam... co może być przyczyna tego iż gdy c360 postoi parę dni to gdy go odpalam i wrzucę jaki kol wiek bieg do przodu i puszcze sprzęgło to lewe tylne koło stoi w miejscu a prawe rwie do przodu i nie mogę ruszyć ,dopiero jak wrzucę wsteczny to koło sie odblokowuje? co jest tego powodem??
    • Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez tomi81ggd
      witam ,czy moze ktos mi pomoc kupilem i zalozylem nowy czujnik stopu w c-360 i nacisnolem pedal hamulca i nowy czujnik pekl i olej wylecial .dwa nowe czujniki tak rozerwalo jaka jest przyczyna ,dodam ze dwa miesiace temu wymienilem nowe pompki hamulcowe.
    • Przez benyk123
      Witam!
      Mam pytanie czy da się przerobić hamulce w Ursusie C-360?
      Myślę nad tym aby wyrzucić wyrównywacz i przewody hamulcowe bezpośrednio połączyć do pompek hamulcowych
      Ogólnie mam problem jedno kolo bierze inne nie,wymieniłem wyrównywacz i dwa razy cylinderki oryginał czeskie,
      mam dość tych hamulców w mojej C-360.
      Mechanik mi znany długo zajmuję się remontami i mówił żeby wypierniczyć ten wyrównywacz.
      Czy da się wkręcić te przewody hamulcowe co idą do cylinderków w miejsce gdzie wkręca się czujnik stopu

Z góry dziękuję liczę na rady,
      dodam że mam dwie krótkie pompki, a przewody dałoby chyba radę wygiąć
    • Przez peter779
      Witam mam takie pytanie posiadam traktor sam z silnikiem andoria  i dyfrem ze stara razem z kolami. Miąłem problem z hamulcami ponieważ było trzeba 2 razy naciskać na pedla żeby cos zaczęło hamować   pompka jest z c360 , w zbiorniczku z plynem hamulcowym był jakiś dziwny płyn bo pachniał spirytusem wlałem nowy płyn dot 4 ale teraz niema wcale hamulca jaka może być przyczyna???