Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c-360
ruktaf    0

ale przy podnoszeniu ciężarów może wyrwać uchwyt ale tam są też odwa otwory tylko olej zbiera się w tym łączniku

sylwek23111    13

jak byś wykręcił nawet 4 śruby to nic pod ciężarem się nie stanie bo tam jest zasada taka iż dociska od dołu te śruby a nie wyciąga je z mostu, mam nadzieję ze wiesz o co kaman. Ale nie ważne, mają być hamulce i to mnie nie obchodzi :D

grzegor    0

po wyjeciu zwolnicy na pół osi były patrzac od strony tylnego mostu zabezpieczenie, pierscien oporowy, uszczelka profilowa i znow pierscien oporowy i dalej był beben hamulcowy, czy ta kojenosc jest prawidłowa??

Wiadomość z agroFakt.pl

cuba    0

Witam,

Mam pytanie? Czy ściągając zwolnice z pochwą w c355 będzie mi ciekł olej przekładniowy przez miejsce gdzie wchodzi wielowypust. Nigdy nie rozbierałem, więc nie wiem, a muszę zrobić hamulce.

piotrek912    7

Koledzy poradzicie mi coś na te cylinderki w c-360? dziś znuw rozebrałem i z cylinderka leci jak cholera a jak dobrze pamiętam to już chyba czwarty raz rozbieram i to samo a zakładam te czeskie zetorowskie frugokov

sylwek23111    13

witaj w klubie ! też mam robić hamulce, jak opony będę zakładał z tyłu nowe, poradzę Ci tylko szczęścia !

izydor6280    484

wszytstko zalezy co miales wczesniej, jak juz wymieniasz caly zalej sobie dot-4

@piotrek912 moze kup te najtansze, u nas jeden wytrzymal 4 czy 5 lat

kabaczek89    1

Zapowierzone. Sprobuj naciskajac ze 100x na hamulec. Ja mialem to saoi byly zapowietrzone w zrtorze 8145

AndroidPower

sylwek23111    13

jak cylinderki leja to wiadome że się zapowietrzył układ i chodź byś 1m3 wlał płynu przez nie i milion razy pedał naciskał to dalej będzie Ci płyn uciekał a pedał mięki, logiki trochę ;) pozdrawaim

Radosny8821    0

witam. Panowie jestem nowy na tym forum. mam pyt odnośnie hamulcy c 360. wymieniłem sobie wyrownywacz z tego co były 2 krotkie pomki na jedna dłuższa z wyrównywaczem i krotsza. i jest problem ten pedał co jest podłaczony do tej pompki dłuzszej jak hamuje sam jest twardy itd drugim jak robie to samo to nic wpada do dna. jak wcisne oba to i ten drugi tez zaczyna twardnieć. choc hamulcy nie ma prawie nic. jednym jak hamuje tym od tej pompki dłuzszej to troche czuc lekkie hamowanie ale jak oba zepne to prawie nic. dodam ze układ odpowietrzany i pedał ten jeden twardy na maksa ale zadne kolo nie hamuje. co moze byc? przed wymiana było podobnie na starym wyrównywaczu i na krotkic pompach myślałem ze jak załoze ta to bedzie ok.

asharot    176

Trzeba zajrzeć do szczęk,czy wogóle są okładziny i czy nie są zaoliwione.

marcelko12    39

Witam :)

Mam mały problem z prawym hamulcem, w ogóle nie hamuje pedał jest tak miękki że można go palcem wciskać do końca co może być tego przyczyną ?

Dodam że na lewe koło ciągnik staje w miejscu na asfalcie, jednym słowem na lewe hamuje jak żyleta a z prawym jest problem..

Bardzo bym prosił o nie zamykanie tego tematu gdyż nie mam czasu szukać bo cały czas mam robotę a być może jest gdzieś wyjaśniony podobny temat :)

Pozdrawiam ;]

URSUS C-360

Edytowano przez marcelko12

damianus2222    98

Panjowie ja mam problem w zetorze proximie tez prawy hamulec, tam w zwolnice wchodzi taki plaskownik jakby i nie odbija;/ dodam ze jak juz sie nacisnie to nie odbija w zwolnicy a pedal chodzi. Odpowietrzalem juz wiele razy i problem nadal; (

GoRAL1    63

Makabra z tymi dzisiejszymi czciami stare hamulce wytrzymały kilkanaście lat

a dzisiaj 2 godziny w polu i pościł nowy zetorowski cylinderek

balcerek1    91

A jakim płynem zalewasz układ hamulcowy.Jak DA 1 to się nie dziwie.Ja zalewam DOT 4 i jakoś nic nikomu się nie dzieje a zmieniłem w tamtym roku i w tym roku z 10 cylinderków właśnie czeskich.

GoRAL1    63

Da 1 bo pompy zostały ta same stare cylinderki były dobre do konca zostały wymienione przy remoncie skrzyni

tak na wszelki wypadek zęby się nie pieprzyć

Edytowano przez GoRAL1

balcerek1    91

DA 1 to dla mnie skuteczny preparat do odrdzewiania starych zardzewiałych śrub.Wystarczy polać podgrzać palnikiem i śruba puszcza bez ale.Wymień uszczelniacze na cylinderku i wymień płyn na DOT 4 bo DA 1 jest płynem żrący i zjadł ci uszczelniacze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzys924
      witam... co może być przyczyna tego iż gdy c360 postoi parę dni to gdy go odpalam i wrzucę jaki kol wiek bieg do przodu i puszcze sprzęgło to lewe tylne koło stoi w miejscu a prawe rwie do przodu i nie mogę ruszyć ,dopiero jak wrzucę wsteczny to koło sie odblokowuje? co jest tego powodem??
    • Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez tomi81ggd
      witam ,czy moze ktos mi pomoc kupilem i zalozylem nowy czujnik stopu w c-360 i nacisnolem pedal hamulca i nowy czujnik pekl i olej wylecial .dwa nowe czujniki tak rozerwalo jaka jest przyczyna ,dodam ze dwa miesiace temu wymienilem nowe pompki hamulcowe.
    • Przez benyk123
      Witam!
      Mam pytanie czy da się przerobić hamulce w Ursusie C-360?
      Myślę nad tym aby wyrzucić wyrównywacz i przewody hamulcowe bezpośrednio połączyć do pompek hamulcowych
      Ogólnie mam problem jedno kolo bierze inne nie,wymieniłem wyrównywacz i dwa razy cylinderki oryginał czeskie,
      mam dość tych hamulców w mojej C-360.
      Mechanik mi znany długo zajmuję się remontami i mówił żeby wypierniczyć ten wyrównywacz.
      Czy da się wkręcić te przewody hamulcowe co idą do cylinderków w miejsce gdzie wkręca się czujnik stopu

Z góry dziękuję liczę na rady,
      dodam że mam dwie krótkie pompki, a przewody dałoby chyba radę wygiąć
    • Przez peter779
      Witam mam takie pytanie posiadam traktor sam z silnikiem andoria  i dyfrem ze stara razem z kolami. Miąłem problem z hamulcami ponieważ było trzeba 2 razy naciskać na pedla żeby cos zaczęło hamować   pompka jest z c360 , w zbiorniczku z plynem hamulcowym był jakiś dziwny płyn bo pachniał spirytusem wlałem nowy płyn dot 4 ale teraz niema wcale hamulca jaka może być przyczyna???