Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c-360
ruktaf    0

Pewnie miał na myśli okładziny na szczękach, bo jest różnica. Ja u siebie odpowietrzałem kompresorem i poszło za pierwszym razem.

SipmaZ224    59

Nic nie pomyliłem @ursus55 także się nie spinaj :)

@ruktaf, o to właśnie mi chodziło, pisałem szybko i krótko, kto chciał to zrozumiał o co chodzi

Wiadomość z agroFakt.pl

SipmaZ224    59

Krótka z przodu ciągnika dłuższa z tyłu ciągnika. Patrząc z boku ciągnika. Tak podaje katalog.

Gdzie znajdę ten katalog?

Mógłbyś jeszcze mi powiedzieć z której strony szczęki okładzina powinna być krótsza? Od tłoczka? Czy od sworznia?

Bo mam założone dwie długie szczęki i nie wiem z której strony ją uciąć,a zapomniałem jak było z przy drugiej stornie :wacko:

locke    291

Katalog znajdziesz w internecie:

-katalog części

-instrukcja obsługi

-instrukcja napraw

Albo w Agromie na 20 zł każdy

SipmaZ224    59

Tylko że w tych w necie nie mogę znaleźć tego zdjęcia z której strony ma być dłuższa okładzina, mógłbyś spojrzeć u siebie?

locke    291

No rzeczywiście nie widać...A nie wiem jak tam powinno być.

SipmaZ224    59

Wyczytałem w tym temacie gdzieś na początku, że jest dwie rożne szczęki, współbieżna i przeciwbieżna. A różnią się tylko długością okładziny, jedna z nich powinna mieć krótszą okładzinę od dołu, czyli od sworzni, niestety dowiedziałem się o tym za późno i uciąłem od góry :wacko: z tym, że w nowszej zwolnicy była już założona krótka i długa, a w starszej były dwie długie i nie wiem czy to ktoś przez swój błąd tak założył czy były dwa rożne warianty?

ursus55    11

No to możliwe ale teraz montuje się 2 jednakowe tj. na foto wyżej, wiem to stąd że sprzesałem już kilkaset szczęk od różnych producentów i nie spotkałem się jeszcze żeby były krótkie i długie. Teraz wszyscy montują tj. na foto dwie jednakowe i jest wszystko jest ok. sam mam u siebie tak założone i hamulce mam takie że koło stoi w miejscu.

master228    0

Ej panowie, kto mi powie jak krok po kroku wymienic szczeki w c 360 ?

Prosze o pomoc jestel lajikiem w tym temacie.

izydor6280    483

dokladnie juz nie pamietam, ale z grubsza: zdejmujesz blotnik, zwolnice razem z pochwa

dalej juz sam sie domyslisz, chyba trzeba zdjac jeszcze beben i uchwyt od szczek, wybijasz bolce, zdejmujesz sprezyny, dajesz nowe i skladasz

Czy wymiana przewodu hamulcowego jest związana z ryzykiem urwania śruby od strony cylinderka? Czy wtedy pozostaje tylko zrzucenie zwolnicy? Rozumiem, że normalnie wymiana przewodu nie wymaga dostępu do środka pochwy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ryzyko urwania śruby przy odkręcaniu zawsze istnieje, jednak przeważnie jak już, to prędzej przewód się ukręci, ale jak jest i tak do wymiany, to nie Masz czym się przejmować. W razie urwania śruby, to zwolnica na bok, bo cylinderka inaczej nie wymieni.

piter1081    0

Mam problem z hamulcami w C-360. Pompki nie pompują ponieważ płyn wraca do zbiorniczka. Co może być przyczyną?

seweryn20    586

Wyrobiony uszczelniacz na tłoczku. Wciskając pedał tłoczek zamyka kanał zasilający w płyn i wytwarza ciśnienie. U ciebie pierwszy uszczelniacz jest zużyty i koło niego wraca płyn do zbiorniczka. Z racji ceny pompek nie warte regeneracji. Wymiana.

seweryn20    586

Jak nie zrobisz przy braku jednego z pompki się leje a drugiego nie robi ciśnienia. Płyn cofie do zbiorniczka.

kraj1982    1

Witam. Mam zamiar przerobić hamulec w C-360 tylko na krótką pompkę, ponieważ i tak nie używam rozpiętego, a hamuje mi nierówno. Czy ktoś mógłby "łopatologicznie" napisać co kupić i jak przerobić. Z góry dziekuję za pomoc.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trójnik nic mu nie da, za mała pompka hamulcowa by skutecznie hamowała ma dwa koła.

Pewnie ma 2 pompki hamulcowe i warto pamiętać, że w tej prawej jest wbudowany korektor siły hamowania.

W pierwszej kolejności odpowietrz układ następnie sprawdź działanie obu pompek a jak to nie będzie to ,to sprawdź okładziny hamulcowe. Mogą być zaolejone lub zdarte

kraj1982    1

Może niedokładnie opisałem. Obie pompki są oryginalne z 85 r. i juz zaczynają wypuszczać płyn, przez co muszę dolewać. Dodatkowo lewe koło czasem po hamowaniu się blokuje, i muszę nacisnąć sam prawy pedał żeby pusciło. Dlatego postanowiłem zrobić remont i po przeczytaniu prawie wszystkich postów doszedłem do wniosku, że najlepiej zrobić tak jak pisze "seweryn20" i zrobić oba koła na jednej pompce. Nie uzywam rozpietego hamulca, wiec po co sobie komplikowac. Tym bardziej, ze podobno duzo lepiej sie hamuje. Dlatego prosze o porady co kupic i gdzie zalozyc. Jezeli chodzi o zaolejenie, to wczoraj podciagalem tasmy od recznego i wszystko jest suche. Jutro mam zamiar zakladac alternator, wiec bede w sklepie z czesciami i wszystko bym sobie kupil.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzys924
      witam... co może być przyczyna tego iż gdy c360 postoi parę dni to gdy go odpalam i wrzucę jaki kol wiek bieg do przodu i puszcze sprzęgło to lewe tylne koło stoi w miejscu a prawe rwie do przodu i nie mogę ruszyć ,dopiero jak wrzucę wsteczny to koło sie odblokowuje? co jest tego powodem??
    • Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez tomi81ggd
      witam ,czy moze ktos mi pomoc kupilem i zalozylem nowy czujnik stopu w c-360 i nacisnolem pedal hamulca i nowy czujnik pekl i olej wylecial .dwa nowe czujniki tak rozerwalo jaka jest przyczyna ,dodam ze dwa miesiace temu wymienilem nowe pompki hamulcowe.
    • Przez benyk123
      Witam!
      Mam pytanie czy da się przerobić hamulce w Ursusie C-360?
      Myślę nad tym aby wyrzucić wyrównywacz i przewody hamulcowe bezpośrednio połączyć do pompek hamulcowych
      Ogólnie mam problem jedno kolo bierze inne nie,wymieniłem wyrównywacz i dwa razy cylinderki oryginał czeskie,
      mam dość tych hamulców w mojej C-360.
      Mechanik mi znany długo zajmuję się remontami i mówił żeby wypierniczyć ten wyrównywacz.
      Czy da się wkręcić te przewody hamulcowe co idą do cylinderków w miejsce gdzie wkręca się czujnik stopu

Z góry dziękuję liczę na rady,
      dodam że mam dwie krótkie pompki, a przewody dałoby chyba radę wygiąć
    • Przez peter779
      Witam mam takie pytanie posiadam traktor sam z silnikiem andoria  i dyfrem ze stara razem z kolami. Miąłem problem z hamulcami ponieważ było trzeba 2 razy naciskać na pedla żeby cos zaczęło hamować   pompka jest z c360 , w zbiorniczku z plynem hamulcowym był jakiś dziwny płyn bo pachniał spirytusem wlałem nowy płyn dot 4 ale teraz niema wcale hamulca jaka może być przyczyna???