Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus55    11

Każdy zrobi jak uważa jedni potrzebują hamować w polu na któreś z kół z osobna jedni wolą mieć jedną pompę wybór należy do użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie chodzi o to jedna czy dwie. Ma być zrobione jak należy, zgodnie z obowiązującymi zasadami. Jedna na dwa koła lub dwie z wyrównywaczem. Tak ma wyglądać bezpieczny układ hamulcowy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ale kolega uparty. Mój z takim układem przeszedł przegląd bez problemu, a z hamulcami nie miałem problemu od czasu jak są zrobione a są już ponad 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No uparty. Za dużo się najeździłem gratami i wiem jak czasami kończą się partyzantki. Nie chodzi o to że przy twojej modyfikacji coś się stanie ale o to że prawdopodobieństwo jest większe. Mniejsza z tym jako tako wiadomo o co chodzi.

Jakiś czas jeździłem zetorem 5340 w górach. Tam hamulce to porażka. Patent z 385. Tarcze rozpierające i dwie hamulcowe na każde koło. Po jakimś czasie zaczeło łapać koło. Lekkie dotknięcie powodowało całkowite blokowanie jenego z kół. Remont, na chwile spokój i znów to samo. Wiesz jak się jedzie z góry po kamieniach z 10-ma kubikami drzewa na przyczepie i przy próbie tylko przychamowania koło staje w miejscy? Masakra. Niemożliwie źle się jeździ jak masz świadomość że nie możesz polegać na hamulcach. Dla tego taki nacisk kłade na sprawne hamulce. To samo koszmarem była jazda z pełnym jednoosiowym rozrzotnikiem do gnoja. Na drodze to nie wiadomo było co będzie jak przyjdzie stanąć na światłach. A 4011 hamowanie to była majorka. To tyle ode mnie. Spadam do roboty.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co wam da wyrównywacz lub trójnik jeśli jeden bęben będzie zaolejony? To, że są jednakowe ciśnienia nie znaczy, że oba bębny będą hamować z tym samym momentem. A te czarne scenariusze o hamowaniu awaryjnym jednym kołem z zawrotnej prędkości 20 km/h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

w 4011 brakowało trzeciej ręki bo rozdzielacz był ze sprężyna w pozycji na dwa koła

jedna ręka kierownica druga podnośnik a rozdzielacz hamulca-- ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 40-tce jeśli przytrzymało się rozdzielacz w jedną stronę i w tym momencie nacisnęło hamulec, to można było puścić rękę a i tak trzymał na jedną stronę do momentu zwolnienia pedału.Także trzecia ręka nie była potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kiedys w programie o nazych panahc policjantach jeden goscio uparcie twierdzil ze hamowal awaryjnie, na co pan z drogowki probowal wytlumaczyc mu ze nie ma czegos takiego jak hamowanie awaryjne.

wiec tu takie male sprostowanie, hamowanie, bez awaryjne -_-

@Mariusz x chyba nigdy nie jezdziles 60 hamowana na jedno kolo, a u nas niestety juz kika lat sie jezdzi, naszczescie bez wiekszych przygod i bardziej po polu

podczep za ciagnik 6t i zahamuj, przy lekkim przodzie idzie na ta strone, na ktora hamuje


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To nawet samym ciągnikiem jak sie jedzie szybko i zahamuje to i tak znosi na strone która hamuje


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Awaryjne miałem na myśli nieplanowane. Nie trzeba być geniuszem żeby z grubsza domyślić się o co chodzi. A policjantów zostaw w spokoju i tak opinia na temat ich inteligencji jest poważnie nadszarpnięta. Awaryjne chodzi o nie planowane, nie przewidziane często z maksymalną siłą bo.... wyskoczyło drzewo, piesek, stara baba albo spadł papieros pod fotel. Proste?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam wie ktoś może dlaczego hamulce w moim C360 hamują bardzo słabo kiedyś było lepiej co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najprawdopodobniej masz zapowietrzone.Musisz odpowietrzyć tam w zwolnicy jest taki odpowietrznik i na ciskasz mocno na pedał odkręcasz śrubkę (na 9 klucz) )zakręcasz puszczasz i tak do momentu aż wyjdzie sam płyn hamulcowy bez powietrza.Zrób tak na dwa koła.Druga sprawa może nie masz płynu hamulcowego zobacz i uzupełnij.Z resztą było już to pytanie mogłeś poczytać :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

właśnie dzisiaj płyn wlewałem i odpowietrzałem pierwsze co to robiłem a płyn szybko ubywał to niewiem chyba że jeszcze raz jutro spróbuje odpowietrzać jak coś pójdzie nie tak napisze POZDRAWIAM ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
Napisano (edytowany)

jesli przy zakreconym odpowietrzniku ubywal Ci plyn, to cylinderki do wymiany

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

A mi płyn ubywał bardzo szybko, pompki ani przewody nie pociły się, teraz rozebrałem do cylinderków i też są suche, nie wiem którędy ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A weż sprawdz może ten wężyk bo idzie od zbiorniczka na wyrównywacz bo on cos zdaje mi się ze jest nie pewny


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Się okaże co będzie jak wszystko złoże do kupy, ten wężyk pójdzie nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A ja dzisiaj znowu odpowietrzałem kupiłem nowy zbiorniczek i wężyk prawe koło odpowietrzyłem płyn pociek ale troche słabo chamuje ale coś tam chamuje natomiast lewe to pod zwonnicą mi płyn uciekał wlałem prawie pół litra płynu i się nie odpowietrzyły nie chamuje te koło prawie nic a płyn dalej ucieka czy to ten cylinderek się zepsuł to chyba zwonnice trzeba ściągać roboty jest troche?chyba że to coś innego poradźcie coś :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

Jak Ci cylinderek poszedł to musisz zdejmować zwolnice.roboty to jest tyle żeby ściągnąć błotnik i kable odłączyć.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Jak powinny być założone szczęki? Z której strony długa, a z której krótka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Krótka z przodu ciągnika dłuższa z tyłu ciągnika. Patrząc z boku ciągnika. Tak podaje katalog.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Jak powinny być założone szczęki? Z której strony długa, a z której krótka?

Pytanie trochę nie z tego tematu moderator powinien dać ci upomnienie pytanie nie na temat w C360 nie ma krótkich i długich szczęk powinieneś zapytać w dziale C-325 do C-335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

Pewnie miał na myśli okładziny na szczękach, bo jest różnica. Ja u siebie odpowietrzałem kompresorem i poszło za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Nic nie pomyliłem @ursus55 także się nie spinaj :)

@ruktaf, o to właśnie mi chodziło, pisałem szybko i krótko, kto chciał to zrozumiał o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj