Polecane posty

GoRAL1    63

jakoś nikt nie wspomniał o używaniu hamulca na nierównościach w polu często jest to jedyny sposób aby osiągnąć właściwy tor jazdy( oczywiście na jedno koło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
Napisano (edytowany)

Witam co może być przyczyną słabych hamulców kiedyś miałem mocniejsze teraz cisne pedał do końca i hamuje ale słabiej

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Z tym cofaniem to chodziło mi że się wjeżdża jedną stroną z przyczepką i po odchaczeniu jej nie było by możliwości swobodnego wyjazdu bez hamowania na jedno z kół. Bo przy cofaniu to nie bardzo wypada hamować na koła bo można by coś urwać chociażby zaczep. A o hamulce to mi bardziej chodzi o używanie ich w polu a dokładniej w uprawie, bo na asfalcie to nie polecam tego stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

i nikt nie mówił że się kręci ciagnikiem o 360 stopni tlyko delikatnie manewruje


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No właśnie @HondaMtx słusznie zwrócił uwagę, tu chodziło o hamowanie na jedno z kół w celach pomocniczych żeby sobie trochę ułatwić manewry (życie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Witam jestem tu nowy. mam ciagnik c-355 i chciałbym odpowietrzyc hamulce ale nie mam odpowiedniego klucza do odpowietrzania. wiec moje pytanie brzmi . Mozna odpowietrzyc hamulec bez odpoiwietrznika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W polu zamiast mordować jedn a ręką ręczny gaz kręcić kierownicą i trzymać hamulec to wole zagony dwa metry większe zrobić. Tak samo nie wyobrażam sobie jak można cofać hamując jednym kołem. Jazda z rozpietymi to samo. Trafi się awaryjnie hamować na drodze, depniesz na jeden i ciagnik na dachu. Wiem że niektórzy mają po 15 lat i nie gonią po drodze ale to zły nawyk. Ogólnie po coś to jest zrobione i na pewno zdarzaja się sytuacje gdy się przydaje ale na pewno nie jest to niezbędne. Mniejsza z tym jak ktoś nie korzysta z hamowania jednym kołem a chce mieć spokój z hamulcami to jedna pompka jest najlepszym wyjściem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

jeżeli ktoś ma całkiem płasko to może to może jeździć na jednej pompce

 

ale wyobraź sobie na stoku jazdę z rozrzutnikiem dwuosiowym lub kosiarką bez możliwości rozpięcia hamulców i skorygowania toru jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Beskidy. Płasko nie jest. Kosiłem nieużytki w górach 4011 . W życiu nie jechałem na hamulcu na jedno koło. Stoki takie i tak w jedną stronę się dało jeżdżić. Dla tego napisałem..... kto nie korzysta.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Panowie prawda jest taka, że jeśli ktoś pracuje ciagnikiem na prostych polach to jemu rozpinanie hamulców jest nie potrzebne i będzie innym tłumaczył, że to jest złe i nieodpowiedzialne tylko, że jeśli sam by wjechał w przechyłe pole na którym jedynym ratunkiem, żeby opanować tor jazdy jest hamulec to by inaczej wtedy mówił :) możecie mnie w tym momencie wysmiać ze mam 18 lat i co ja nie tu nie wygaduje ale taka jest prawda. Mam trochę doświadczenia w tym bo od kilku lat pracuje ciagnikami na górzystych terenach gdzie jedynym ratunkiem jest rozpięcie hamulca bądź 4x4 ale to już inna sprawa :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Nadal będe trwał przy tym aby wyposarzyć ciągnik w dwie pompki i wyregulować na popychaczach widełek aby równo koła łapały i to wszystko i hamulce są tak samo skuteczne jak na patencie z jedną pompą, mają taki sam moment tłoczenia także wychodzi na jedno, a do tego mamy opcję skręcania kół hamując na jedną z pomp. Prosty przykład to tak jakby kupować samochód bez klimatyzacji bo nie jest ona komuś potrzebna a cena auta jest taka sama a chyba lepiej jest mieć dodatkową opcję tak jak w tym przypadku z hamulcami po co rezygnować z czegoś lepszego i zamieniać to na gorsze. Ps. na drodze wystarczy spiąć pedały razem i już nic nam nie grozi jeśli podczas jazdy przypadkowo omsknie nam się noga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Wy dalej swoje. Dwa razy napisałem... dla kogoś kto nie korzysta jedna pompka to dobra rozwiązanie. Prosty przykład to tak jak by kupić samochód z klimatyzacją i nigdy jej nie użyć. Niepotrzebna komplikacja. Ja osobiście w 4011 nie korzystałem, 330 zaś dużo. Wszytko zależy od potrzeby. To co napisałeś "moment tłoczenia" to nie jedno z dwoma a z jedną. Możesz nie czuć różnicy ale jest. To fizyka. W taki sam sposób podnosi się udżwig podnośnika. Dokładają siłownik wspomagający. To taki sam manewr jak odjęcie jednej pompki hamulcowej.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

no chyba juz wszystko w temacie zostalo powiedziane, jesli komus potrzebme to niech jezdzi na 2 pompkach, a jesli nie ma takiej potrzeby to mam talie samo zdanie jak seweryn, jedna krotka

Witam jestem tu nowy. mam ciagnik c-355 i chciałbym odpowietrzyc hamulce ale nie mam odpowiedniego klucza do odpowietrzania. wiec moje pytanie brzmi . Mozna odpowietrzyc hamulec bez odpoiwietrznika??

nie mozna, kluczyk 9 jak dobrze pamietam, mozesz liczyc an to ze kiedys sie odpowietrza :D


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11
Napisano (edytowany)

Wy dalej swoje. Dwa razy napisałem... dla kogoś kto nie korzysta jedna pompka to dobra rozwiązanie. Prosty przykład to tak jak by kupić samochód z klimatyzacją i nigdy jej nie użyć. Niepotrzebna komplikacja. Ja osobiście w 4011 nie korzystałem, 330 zaś dużo. Wszytko zależy od potrzeby. To co napisałeś "moment tłoczenia" to nie jedno z dwoma a z jedną. Możesz nie czuć różnicy ale jest. To fizyka. W taki sam sposób podnosi się udżwig podnośnika. Dokładają siłownik wspomagający. To taki sam manewr jak odjęcie jednej pompki hamulcowej.

Chciałbym jeszcze poruszyć dość ważną kwestię dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przybliżając chodzi mi o opcję z jedną pompą hamulcową, jest to dość ryzykowne wyjście które poleca nam kolega @Seweryn20, chodzi mi głównie o to że jadąc w dłuższą trasę np. ze zbożem z przyczepami nie daj Boże pójdzie nam pompa hamulcowa czyli poprostu nawali to nie wiem, czy jazda z przyczepami nawet z dobrymi hamulcami będzie dla nas bezpieczna lub chociaż gdybyśmy jechali samym ciągnikiem to w razie awari nie zostaje nam żaden hamulec poza ręcznym. Gdy zastosujemy moje rozwiązanie na dwie krótkie pompki to w razie awarii zawsze zostaje nam drugie koło, także chyba już nikt nie ma wątpliwości które rozwiązanie jest bezpieczniejsze i lepsze, nigdy nie wiadomo czy pompka się zepsuje czy nie. Ps. Nie podważam teori kolegi @Seweryna20, ale z uwagi na bezpieczeństwo wole mieć 2 pompki, a kto jak zrobi to już kolegów sprawa.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kolega @ursus55 dobrze mówi.Mi kiedyś w transporcie wysiadła lewa pompka ale dobrze ze jest druga.Z resztą w transporcei z przyczepami to się chamuje przyczepą nie ciagnikiem


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No dokładnie przyczepu hamują ciągnik, ale jakby tak jechać z siewnikiem, albo jakimś agregatem to już by nas nie miało co przyhamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Chyba lepiej wozić zapasowe tylne koło bo większa jest szansa że przebijesz oponę niż wysiądzie pompka hamulcowa.

Przy takich prędkościach jakie są w C-360 to w razie awarii można bez hamulców do domu dojechać.

Rozwiązanie z dwiema pompkami bez regulatora to według mnie najgorsze jakie może być,już dużo lepsze jest z jedną pompką i trójnikiem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś 40-tki miały jedną pompkę i jakoś ludzie jeździli, a ciągniki trochę więcej jeździły w transporcie niż dzisiaj. Zresztą ja z hamulcami w 60-tce nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Chyba lepiej wozić zapasowe tylne koło bo większa jest szansa że przebijesz oponę niż wysiądzie pompka hamulcowa.

Przy takich prędkościach jakie są w C-360 to w razie awarii można bez hamulców do domu dojechać.

Rozwiązanie z dwiema pompkami bez regulatora to według mnie najgorsze jakie może być,już dużo lepsze jest z jedną pompką i trójnikiem.

No rzeczywiście jeśli ktoś jeździ 60tką na pole przez drogę to się nie obawia jazdy bez hamulców w razie awarii pompki, ale ja mam do jednego 25km i muszę przejechać przez nie małe miasto i nie wyobrażam sobie jazdy przez zatłoczone miasto np. z pełnym opryskiwaczem redukując biegi przed każdymi światłami, także widzę że co niektórzy mają dość mało przejechanych km po asfalcie i jeżdżą tylko po podwórku i po polu że tak wypisują. Możliwe że awaria pompy to rzadkość ale jest to rzecz prawdziwa także trzeba się nad tym trochę zastanowić. I przy hamulcach przy pompkach nie ma regulatora tylko wyrównywacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Człowieku bzdury piszesz i tyle. Ponad 20 law w 4011 i jeden raz pompkę wymieniałem!!! Tylko dla tego bo ciekła a nie przestała hamować. Zanim pompkę szlag trafi to albo się z niej leje albo opada pedał jak przytrzymasz dłużej. Jeżeli nie umiecie sprawdzić stanu w jakim macie hamulce to po co w ogóle się wypowiadaci na forym? Druga sprawa jeśli nawet masz dwie tak jak piszesz i dziwnym trafem nagle jedna przestanie działać a ty jadąc z maszyną na podnośniku musisz hamować awaryjnie. Powodzenia z hamulcem na jednym kole. Jak będziesz miał szczęście to zabijesz tylko siebie. Hamulce w ciągniku MUSZĄ równo hamować na oba koła. I tak jak piszes awaria pompki do takiego stopnia by całkowicie pozbawić się hamulcy to rzadkość i gdybanie że na jednej jest jakieś tam ryzyko to bzdura. Większe niebezpieczeństwo niesie twoja pewność że na obu układach na osobnej pompkach bez wyrównywacza masz oba koła hamujące równo. A jak coś się zmieni i nie zachamuje równo? Prawdopodobieństwo większe dwa razy bo i pompki dwie i zrobione sprzecznie z wszelkimi zasadami równego rozprowadzenia ciśnienia. Dodam jeszcze że nie bez powodu w KAŻDYM pojeździe jedna oś jest zasilana jedną sekcją tłoczącom pompy hamulcowej i nie spodkasz układu gdzie było by to rozdzielone a jeśli już nie to zawsze jest wyrównywacz ciśnienia. Ciekawe czemu?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Każdy robi tak jak chce,jeden mowi ze jedna pompla "Tak jedna pompka"!! drugi "Nie.dwie pompki"!! ja mam 3p, 2x 360 po dwie pompki i jakoś nie widzi mi się abym zmieniał na jedną.Jak ma sie dobre hamulce to po co kombinować? i bawić się w koszty,meczyć się z odpowietrzaniem.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To że dwie ok. Ale między nimi ma być wyrównywacz ciśnienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wyrównacz musi byc.Bo bez tego to nie robota


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj