Polecane posty

MateuszTeam    3

Witam. Czy dobrze poskładam pompke w c-360 ? Kolejność na zdjeciach.. Tylko podpowiedzcie w którą stroną mają być gumki i te inne elementy??

1.jpg

2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
Napisano (edytowany)

Potrzebuję trochę informacji dotyczącej hamulców nowego typu.Jakiej firmy cylinderki (czeskie, chełmno) i szczęki (klejone komfort, zwykle chełmno)? Jaki rozmiar simmeringów i oringów? Czy te czerwone uszczelniacze (silikonowe) wytrzymają chociaż kilka lat? 

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
Napisano (edytowany)

Czy trzeba spuszczać olej ze skrzyni przy wymiamie simmeringów? Potrzebuje tych informacji na cito. 

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
37 minut temu, PaweLisowicz napisał:

Czy trzeba spuszczać olej ze skrzyni przy wymiamie simmeringów? Potrzebuje tych informacji na cito. 

Lepiej spuścić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Widziałem, tylko gdzieś na olx znalazłem też zestaw tylko że tam są inne uszczelniacze i zgłupialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Najlepiej kup nowy siłownik bo na pewno ten stary jest zardzewiały w środku i wymiana uszczelniacza nic nic da.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Siłownik? Chyba chodzi Ci o półoś. Uszczelniacze muszę zamówić przez Internet bo u nas To same gówna po 2zl co są twardsze od tych starych. A że jestem w domu 6 dni w miesiącu to nie mam czasu na zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas501    0

Mam problem z hamulcami w c360, objawia się to tym że hamulce jak najbardziej działają poprawnie, ręczny też, alee... Przy cofaniu piszczą hamulce (tak mi się przynajmniej wydaje). Początkowo wydawało się że taśma gdzieś haczy, to daliśmy dystans na śrubie regulacyjnej, nie pomogło. Na chwilę obecną dekielki są zdemontowane i jak trzeba cofnąć, to pryska się smaru w sprayu na bęben i przechodzi. Ktoś spotkał się z tym, albo wie o co może chodzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Jak przy cofaniu taśmy zaciska to odpuść aż przestanie,następnie na opuszczonym hamulcu oba cięgła do pociągnięcia,do momentu gdy pokasujesz po drodze luzy na dzwigniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszek    2

Panowie c 360  dzisiaj zrobił mi się miękki hamulec który idzie do końca brak płynu  brak wycieku co to może być ? 

Edytowano przez buszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586

O bracie jak ci się miękki zrobił to na forum ci nie pomożemy.

A poważnie to pewnie cylinderek padł .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Koledzy mam problem z hamulcami w mojej 60. Od jakiegoś czasu hamuje tylko jedno koło i przy hamowaniu przeraźliwie piszczy i zdarzyło mi się już kilka razy że złapało tak koło podczas jazdy że aż poszły dymy, i musiałem popuszczać odpowietrznik żeby puściło. Macie na to jakąś radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Tak się zastanawiam, lepiej odpowietrzać na rozłączonym pedale hamulca (tak zwykle odpowietrzałem) czy na złączonym, jak w samochodzie jest pojedynczy pedał na 4 koła, może to mieć jakiś wpływ na szybkość odpowietrzenia, skuteczność np w przypadku nieszczelnego wyrównywacza  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Powinno się na oba naraz, ale przy jakości dzisiejszych pompek to trzeba odpowietrzać na wszystkie możliwe sposoby a jak nie to pompka out. Niedawno kupiłem dwie pompki słowackie i jedna poszła na złom, w ogóle nie zaciągała płynu, nawet jak na odpowietrznik założyłem zasysarkę ręczną to i tak nie poszło. Dopiero druga pompka już była dobra. A co do zestawów naprawczych pompek to nie warto, bo i tak pompka nie będzie działać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

U mnie też poleciała jedna fregakov, jeden dzień może była i się zacięła :) teraz jest jakaś za 35zł, ale znów przewody ciekły, wymieniłem i czekam na pomocnika do odpowietrzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Wiem .. tylko przez kabinę jest to dość problematyczne, akurat będę odpowietrzał zetora, niestety taki sam kijowy układ jak w 60, jak nie w jednym problem to w drugim, tak dla równowagi :)

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

A no tak kabina, ja sprzedałem na szczęście. Zawsze można kupić zaworek zwrotny i dać na wężyk do odpowietrzania i samemu można odpowietrzać pojazdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Nie dałem rady odpowietrzyć, tzn teoretycznie odpowietrzony a nie hamuje. Kupię zaworek i przepompuje cały układ może to coś da. Przez rok może miesiąc były "hamulce", wszystko nowe praktycznie oprócz wyrównywacza i dalej lipa. Dobrze że przynajmniej ręczny dobry :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj