Polecane posty

locke    293

Ja kupiłem dzisiaj nowy cylinderek fragokov i tam jest kapturek.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

na pewno mówimy o tym samym kapturku? Nie chodzi mi o kapturek, który nakłada się na odpowietrznik tylko na tą całą dziurę w obudowie hamulca.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jemu chodzi o zaślepkę całego otworu gdzie wchodzi rurka i wystaje odpowietrznik.A takiego czegoś nie może być bo hamulce muszą być chłodzone a to tylko jedne otwór z którym szczęki mają kontakt z powietrzem.No prócz tego jest otwór zaślepiony blachą od góry.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

@locke

Gdzie tak zagrzeją się te hamulce w c 360 ? Ja jednak dobrze zrozumiałem o co chodzi @majes i zaklej to tak ja opisałem i bedziesz miał spokój ,że dostanie sie tam syf. Ja mam to pozaklejane w c 360 ,zetorze i nic się nie dzieje.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he no właśnie. Druga sprawa jak mają się chłodzić gdy cyrkulacji powietrza nie ma przez jeden otwór. Zatkaj to czym masz pod ręka byle wyglądało schludnie, nie wpadło do środka i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

ok, dzięki. Myślałem że są gdzieś dostępne gotowe zaślepki. Tak jak mówicie trzeba będzie zrobić coś żeby wyglądało przyzwoicie.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Witam, panowie ja mam taki problem że po wymianie w c360 szczek, cylinderków, pompek prawy pedał jest wysoki i hamuje tak że można nawracać w miejscu a lewego niema praktycznie w ogóle. Dodam że lewy pedał był i super hamował po zrobieniu jednej strony a teraz znikł, Płyn leci bez powietrza a pedał nie rośnie. Uszczelniacze łącznie ze zwolnicą również wymienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

albo lewa pompka albo wyrównywacz w prawej pompce.Zamień rurki w długiej pompce te co idą do cylinderków i zobacz co będzie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

zmieniłem rurki i dalej prawy jest a lewego nie ma więc co jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

zamieniłeś rurki przy pompce i prawy pedał hamuje na lewe koło tak?To znaczy że lewa pompka jest do wymiany.Wymontuj lewą pompkę i sprawdź czy ona jest sprawna.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

mam pytanie chciałem odpowietrzyć hamulce przy C-360 zięcia i przy odkręcaniu odpwietrznika urwałem odpowietrznik i klucz nasadowy 9tka wpadł do środka jak go wydostać i jak wymienić cylinderek ciągnik z kabiną za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wyjęcie zwolnicy z ciągnika, czyli standardowo rozbiórka jak do naprawy hamulcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

Witam

mój problem polega na tym że wymieniłem cylinderek pompkę hamulcowa odpowietrzałem układ ale dalej pedał hamulca wpada i prawe koło nie hamuje dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Masz przepchany wyrównywacz zepnij oba pedały i jeździj powinno sie wyrównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wiem z doświadczenie że tak się dzieje gdy używa się jednego hamulca ( z wyrównywaczem) w czasie gdy z drugiego cieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskars    0

Witam mam taki problem w mojej 60 czasami jeśli kilkakrotnie naciska się chamulca bardzo słabo działa. Dodam jeszcze że w wężyku od pojemniczka z płynem widać banieczkę powietrza. Co jest tego przeczyną i jak to naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhool    0

Zaciekawiła mnie pewna sprawa . Mianowicie od kiedy kupiłem ciągnik nie miałem prawego hamulca a lewy zatrzymywał koło w mscu. Musiałem wymienić płyn (bo nie wiedziałem jaki dolewać). Standardowo odpowietrzyłem i było wszystko ok do kiedy rozpiąłem hamulce i prawy wpadł. Podpompowałem go żeby się wyrównał i spiąłem ale i po tej operacji hamulce były żałosne. Zrobiłem takie coś, że dalej je rozpiąłem, tak żeby lewy trzymać nogą a prawym pompować ręką i lewy zaczął się podnosić a prawy twardnieć aż do chwili gdy się zrównały i je spiąłem. Teraz koło dalej staje w miejscu tylko "Tu" rodzi się problem bo teraz staje prawe a lewe tak "o" Już nie mam pojęcia jak to ugryźć, zapewnie chodzi o ten nieszczęsny wyrównywacz ale to dla mnie niespotykana do tej pory rzecz. Ogólnie niby jest ok bo hamuje ale z prawego cylinderka leje i w takim układzie dość szybko pozbyłbym się płynu :(

 

Tak czy siak hamulce są do roboty ale czekam aż się sezon skończy bo ot tak nie będę zdzierał sokółki i zwolnic a jeszcze chcę orkę zrobić ( nie urzywam hamulców do zawracania )

Edytowano przez vanhool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhool    0

ten problem już rozwiązany, inny pojawił się z hamulcem ręcznym: po regulacji jadąc na wstecznym taśmy same się zaciągają, co może być przyczyną?? Padło już takie pytanie ale nie było odp tak że chyba problem nie nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

A mechanizm zaciągania taśm w środku dobrze złożony?

A po zaciągnięciu dzwigni hamuje normalnie?

Może zbyt mocno zaciagnięte śruby naciągnięcia taśm.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Przyrdzewiały bębny i ciągnie taśmę.W moim jest to samo w szczególności jak umyje ciągnik i postoi 2-3 dni to to samo się dzieje ale zaciągam ręczny i przejadę kawałek na ręcznym tak żeby mógł uciągnąć przetrą się bębny i problem mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj