Polecane posty

seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Gdyby jego płyn zżerał uszczelki to jako jego sprzedawca dowiedział by się o tym pierwszy.

To że się to ustrojstwo rozcieka to nie będzie raczej wina dot-4 tylko dziadostwo robią. Do zetora małego i dużego trudno kupić porządna pompkę czy wyprzęgnik i to nawet kupując w Czechach niby oryginały. Wszyscy robią coraz większe buble.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

możliwe nie będe się srzeczał

 

możliwe nie będe się sprzeczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ja sprzedaję frakokova to jeszcze warto założyć, ale resztę to odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja zawsze takie zakładam i to wg mnie wszystko badziew robiony w chinach dla jakiejś marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

@ursus55 Dalej nie wiem gdzie to niby napisałem ,że się zgadzam ,ze Dot 4 się nie nadaje? Zacytuj ten post bo ja go nie widzę.

 

Jakbyś czytał wczesniejsze moje posty to widział byś co napisałem ,że najlepiej zalać nowe układy R3/dot3 lub dot4. A piwem jak napisałeś to możesz zalewać co innego a nie hamulce :D


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
Napisano (edytowany)

nie ma się co kłocić ;) każdy kto coś produkuje potem to ulepsza i ulepsza. Często ulepszenie polega na szybszej technologi wykonywania produktu a idzie za tym jakosć i i nasze niezadowolenie. Bo większość części jest robione teraz na sztukę, niedokładnie wykonane tłoczki np w tym przypadku lub pompki. I nie ma sensu się spierac czy płyn taki czy siaki ważne by nie mieszac płynów. U mnie i u wile znajomych c360 chodzą na Da1 i naprawdę nie ma problemów z hamólcami, brzytwy jednym słowem. Ale po wymianie pompek i cylinderków zaczeły sie dziać cuda z hamulcami(opisałem to kilka stron wcześniej) powodem tego jest bubbel ! czy to Polski czy Czeski ważne że lipa. Fragokov ostanimi czasy stracił uznanie u wilu sprzedawców po tym jak ciągle były reklamacje (przynjamniej w mojej okolicy wycofano ich sprzedaż ) i teraz jakieś Polskie koloru czarnego, cylinderki mozna nabyć. Ponoć że reklamacji nie ma narazie. Życzę wam Panowie udanych cylinderków i pompek oraz owocnych prac :P pozdrawiam

Edytowano przez sylwek23111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

dla jasności to była marka słowacka nie czeska. tak czy tak wg mnie szajs i badziew i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dohc    0

Na tą chwilę dla mnie jedynym wyjściem jest zaślepienie tego włącznika i dorobienie mechanicznego. Wymieniłem pompki, założyłem nowy (kolejny) włącznik, o ile udało mi się odpowietrzyć układ to gdy wyjechałem trochę pohamować. Wtedy pedał wpadł do końca. Po raz kolejny poszedł ten czujnik. BUBEL!!! za produkowanie takiego badziewia powinni karać chłostą. Trudno teraz o konkretne części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11
Napisano (edytowany)

No niestety muszę się zgodzić co do jakości. Mam nadzieję że ROLMAR zacznie robić te czujniki bo do ciśnienia oleju jak na razie wychodzą dobrze.

@Radekk masz racje mój błąd. :mellow:

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do starszych ciągników to wątpię żeby jakość poprawili. Części do nich staniały bo swoje lata sprzęty maja, część przejęli podwykonawcy i nikt za te same pieniądze lepiej nie zrobi. A cenę podniesiesz to masa ludzi i tak tańsze kupi. Niestety sami w pewnym stopniu zaniżamy jakość części kupując tańsze zamienniki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się płynu nie wymienia co 2-3 lata i na dodatek bez sensu zagląda do zbiorniczka kilka razy dziennie, to później układ koroduje. Każdy, nawet najlepszy płyn syntetyczny wchłania wilgoć i trzeba go wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zgadza się. W zetorze wyprzęgnik i cylinderku z tyłu załatwisz chemią i karcherem w pół roku jak będziesz po nich lał bez opamiętania szczególnie przy popekanych osłonach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Do starszych ciągników to wątpię żeby jakość poprawili. Części do nich staniały bo swoje lata sprzęty maja, część przejęli podwykonawcy i nikt za te same pieniądze lepiej nie zrobi. A cenę podniesiesz to masa ludzi i tak tańsze kupi. Niestety sami w pewnym stopniu zaniżamy jakość części kupując tańsze zamienniki.

Nie mów że nie robią bo już po mału można kupić tryby do skrzyni do 360 i 330 robi je waryński także robią wieszaki,łączniki centralne, odciągi itp.jest to konkretne i jest już trochę więcej tego zestawy naprawcze silnika i panewki też są dobre. Cena jest trochę wyższa ale ludzie pomału się przekonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To niewielki procent w porównaniu do tego co się sprzedaje. Biorąc jeszcze pod uwagę wiek takich ciągników jak 60-ki, 30-ki czy stare zetory i fakt że każdy jak może stara się to zamienić na coś lepszego marna szansa na zmianę nawet połowy asortymentu części na lepsze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Witam, ja niedawno wymieniłem cylinderki hamulcowe w C-360 i problem leży w tym że hamulce nie działają. Po próbach odpowietrzaniu pedał gdy jest złączony jest twardy. Jednak gdy się je rozdzieli to każdy wlatuje do końca i nie ma większych oporów. Po mocnym naciśnięciu złączonych pedałów podczas jazdy hamuje ale bardzo delikatnie. Wiecie gdzie może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

stawialbym na pompki, jesli nie mozna odpowietrzyc to znaczy ze nie podaja plynu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2
Napisano (edytowany)

Jeżeli na złączonym pedale pod pompuje parę razy to czy to z lewego czy prawego odpowietrznika płyn leci. Gorzej jak rozłączę pedały wtedy tego płynu jest mniej oraz pedały są bardzo miękkie. Jedna pompka była niedawno wymieniana.

Edytowano przez jaca634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja mam identycznie od nie pamiętam kiedy oba mam spięte i hamulce brzytwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Że nowa to nie znaczy że jest sprawna,

jak byś czytał wcześniejsze wypowiedzi to byś zauważył że co nie którym dopiero za trzecim razem udało się kupić sprawną pompkę.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Witam panowie. Mam taki mały problem, kupiłem niedawno nową pompkę hamulcową krótką do c360. Chciałem założyć ją do kombajnu. Ku mojemu zdziwieniu pompka nie tłoczy płynu. Postanowiłem więc bez zakładania sprawdzić co i jak. Wlewam płynu, ruszam tłoczkiem, pompka pobiera płyn i tłoczy, sprawdzam dalej, to samo, czyli sprawna, po kilku razach pompka przestaje wypuszczać płyn, a tłoczka nie można wcisnąć. Ktoś się już spotkał z takim czymś? Proszę o normalne wypowiedzi, a nie typu kup nową pompkę, itd, jeżeli nie masz nic mądrego do napisania lepiej nie marnuj czasu i nie pisz. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalne, czyli jakie? Jak potrafisz to ją napraw, ale skoro zadajesz pytanie, to nie potrafisz. Czyli pozostaje reklamacja w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Prosiłem o "normalne" odpowiedzi, tzn czy ktoś się już z takim czymś spotkał i jeżeli tak, to jak rozwiązał ten problem. Kolega wyżej jak widzę nie ma nic mądrego do powiedzenia, a pisze. Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Wyrównywacz siły hamowania? Wadliwa była pompka, była bo już nie jest. W poniedziałek muszę kupić nową, oby dobrą. Pompka pobierała płyn i tłoczyła, ale do pewnego momentu, później płyn gromadził się wewnątrz pompki, tak, że nie można było wcisnąć tłoczka. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

czy tak ciezko reklamowac uszkodzona pompke, jak napisal @Elektrotechnik :blink:

nie widze w jego wypowiedzi nic "nienormalnego", wiec chyba to Ty masz problem ze soba <_<

gdybys przeczytal kilka ostatnich stron tego tematu, dowiedzialbys sie jakie czesci teraz potrafia produkowac do 360, niby tanie i latwo dostepne :lol: tylko ich jakosc jest jak widac <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj