Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylwek23111    330

ale w transporcie ten ciągnik niewiele działa. Najwięcej to polu i trze ;) Ale tak macie rację panowie z tym. widziałem gdzieś na yt filmik jak ciągnik 4x4 jakiś tam około 160km zahamował i wyrwał cały przedni most i podwinęło go pod ciągnik :D Więc zrezygnuję z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To był zbieg okoliczności.

Dla czego coraz więcej ciągników hamuje przednimi kołami? Nawet są zetory z hamulcami tarczowymi w przednich zwrotnicach a coraz częściej spotyka się ciągniki w których załącza się przedni napęd w czasie hamowania.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Kolego sylwek23111 tylko jak będziesz robił już ten remont tyłu to nie kupuj gotowych szczęk tylko kup same okładziny i zakuj na starych szczekach, bo te nowe mają kijowe odlewy i wypadają bolczyki z cylinderków po czym blokuje szczękę w bębnie. Ja rozbierałem po 3 razy stronę aż zakuliśmy okładziny na starych i problem znikł. Jak masz przekręcone śruby to nam zeszło spokojnie z dojazdem po części 4 godziny jedna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Kolego Seweryn jak bedzie most to raczej zrobię ten hamulec na przód pod warunkiem że cylinderek uda mi sie skombinować do tego mostu za nie duże pieniążki oraz przewody hamulcowe.

 

Kolego DK94 ciężko powiedzić czego to wina była że hamulce mi padły w tak krótkim czasie. Może coś źle zrobiłem czegoś nie dopatrzyłem, nie mam pojęcia już, chwilowo czasu nie mam więc hamulce nie robione, w polu w tygodniu orki pokończone. W zimie się pomyśli o tym. Nie zawsze ma mi kto pomóc przy tym a zwolnica swoje waży, raz sam zakładałem zwolnice to ile się musiałem namyśleć na kombinować na podkładać, pasy sznurki itp ale założyłem sam, a jak jest z 2-3 osoby to jeden taśmę podtrzyma drugi podniesie i zawsze to o wiele sprawniej. Szczęki hm, one akurat nie miały problemu z odlewami tylko coś chyba z hydrauliką bardziej, nie podobało mi sie że nagle nie było hamulców a na drugi dzień już jak złoto hamowało i sytuacja się powtarzała kilka razy aż nagle zniknęły hamulce pedał miękki był i potem zagrzała się cała pochwa. Rozbiorę w swoim czasie to może cos znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak już robić to najlepiej aby tył wcześniej brał od przodu, aby go odciążyć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zawsze ma mi kto pomóc przy tym a zwolnica swoje waży, raz sam zakładałem zwolnice to ile się musiałem namyśleć na kombinować na podkładać, pasy sznurki itp ale założyłem sam, a jak jest z 2-3 osoby to jeden taśmę podtrzyma drugi podniesie i zawsze to o wiele sprawniej.

Jak się potrafi i ma się sprzęt to samemu można założyć zwolnicę w pięć minut nie męcząc się przy tym wcale. Jak bym miał płacić 2 osobom za pomoc przy montażu to już dawno bym zbankrutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

"Jak sie potrafi i jak się ma sprzęt " no właśnie nie mam sprzętu bo nie prowadzę zakładu mechanicznego czy tego typu usług a do własnych potrzeb nie będę kupował takiego sprzętu by raz na kilka lat podnieść silnik czy jakiś inny element ciągnika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Jak się potrafi i ma się sprzęt to samemu można założyć zwolnicę w pięć minut nie męcząc się przy tym wcale.

A masz jakiś wózek do tego, Mógłbyś zaprezentować. Myśmy zwolnice w dwie osoby wkładali i wyjmowali, po 6 razach dochodzi się do wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Rura obrotowa przy ścianie z przyspawanym teownikiem na nim wciągarka najlepiej łańcuchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycepa    0

Cycepa a co bolało Twoją maszynę? ja nie wiem czy jak bd miał z przodu most od stara 660 czy hamulce nie zrobię na przód tylko, przynajmniej rozbieranie łatwiejsze. Pozdrawiam

 

 

 

dalej nie wiem :P jeździłem w sobotę bez hamulców na jedno koło ale przed tym wszystko było ok zacząłem odpowietrzać i w pewnym momencie jażmo mi pękło tu gdzie przykręca się cylinderek kupiłem używke bo nowego nie mogę dostać u siebie za 50 zł do końca tygodnia przyjdzie a do tego kupiłem pompkę długą i przewód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Witam. Mam taki problem. Przypuszczam że w swoim C 360 mam zjechane szczeki hamulcowe. Hamowanie jest bardzo słabe, pompki wydają się w porządku nie ciekną układ jest odpowietrzony pedał nie jest miękki. Ciągnik już ma swoje lata (33) więc mogą to już być zurzyte szczęki. I teraz pytanie czy jak odkręce sruby mocujące pochwe do korpusu tak jak na zdjęciu

 

To wyciągne całą zwolnice z korpusu, jak na zdjęciu

 

Rozumiem że beben hamulcowy zdejme później, ale najważniejsze czy wyjdzie mi cała zwrotnica czy jest ona jeszcze jakoś zabezpieczona w korpusie skrzyni???

 

Zdjęcie 1 http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://topagra.eu/ursus/c360/schematy/hamulce1.jpg&imgrefurl=http://topagra.eu/ursus/c360/hamulce-nozne.php&h=359&w=580&sz=57&tbnid=pZ_u_-t2pHoFbM:&tbnh=90&tbnw=145&zoom=1&usg=__fIz4q8G-Wp3XdZnFhm7p-m4gxpg=&docid=8TorGY78q2z-sM&sa=X&ei=SpChUp7yJOqH4ATM54GQBw&ved=0CDUQ9QEwAA

 

Zdjęcie 2 http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img06.tablica.pl/images_tablicapl/71995369_4_644x461_ciagnik-ursus-4011-c360-zarej-po-remacie-zobacz-rej-oc-rolnictwo_rev001.jpg&imgrefurl=http://tablica.pl/oferta/ciagnik-ursus-4011-c360-zarej-po-remacie-zobacz-rej-oc-ID2yxx7.html&h=461&w=615&sz=39&tbnid=4p6HLjVw8kejhM:&tbnh=91&tbnw=121&zoom=1&usg=__oXz90Iy9yi-7AZ4safEG0eKqKds=&docid=_8fXEVMSZ3gdvM&sa=X&ei=SpChUp7yJOqH4ATM54GQBw&ved=0CDsQ9QEwAw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zwolnicę musisz wyjąć razem z pochwą. Jeśli chcesz pochwę odkręcać od zwolnicy to zanim wszystko wyciągniesz z mosty popuść śruby.

Poza śrubami naokoło pochwy nic więcej nie trzyma tego w tylnym moście.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

To dobrze. Ale przy wymianie szczęk nie musze rokrecać pochwy od zwolnicy?? Wystarczy zdemontować to w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie trzeba pochwy odkręcać jeśli chcesz tylko hamulce robić. A i taśmy ręcznego trzeba popuścić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

o ile dobrze pamiętam to rozkręcasz pochwę od zwolnicy tylko po to by dostać sie do łożysk półosi i uszczelniacza. Tak że spokojnie jak wyjmiesz całe udko, zabezpieczenie bęben to masz szczęki. I UWAGA! jak montujesz nowe szczęki to mają lekko się poruszać (jeszcze przed założeniem sprężynki). Gdyby ciężko chodziły to szlifierka i założyć jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a może ktoś mi podpowie co mojej c 360 boli od kad pamietam hamulca na lewe koło nie było wymieniłem cylinderek pompke płyn i nic wymieniać jeszcze ta z wyruwnywaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jqak długo nie było na lewe koło to pewnie teraz sprawa wyrównywacza w długiej pompce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zamien przewody na dlugiej pompce, jesli bedzie hamowac tylko lewe, to wiesz ze pompka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

Witam

mam problem ponieważ miałem do wymiany bęben hamulcowy oraz cylinderek w c360 wymieniłem przy okazji uszczelniacze i mam problem ponieważ jak mam tę0050426070.jpg

uszczelke i nie moge założyć pierścienia segera brakuje z 1mm co moge zrobic żeby to naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ścisnąć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Znajdź rurkę taką by tylko weszła na wałek i nie większa od segera. Załóż segera i pobij go tą rurą, ściśnie uszczelniacz i wskoczy na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

Tak jak kolega pisze tylko uważaj na pierścień zabezpieczający bo przy biciu może wyskoczyć i bęben nie będzie na swoim miejscu.To jest najgorsza część do założenia przy hamulcach nowego typu przy c-360 ja u mnie strasznie się męczyłem ale jakoś poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj