Polecane posty

asharot    446

To żeby koła równo hamowały to jest odpowiedzialny regulator ciśnienia ale oba koła muszą być dobrze odpowietrzone.

Być może pomka jest wadliwa,pisałem o tym wcześniej że miałem taki przypadek ale zaraz mnie z krytykowano że nie umiem odpowietrzać.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jest taki jeden myk :P jak nacisnę prawy pedał i docisnę lewy to one są w jednym położeniu :lol: lewy nie poleci dalej o te 5cm... lecz gdy puszczę prawy pedał to lewy poleci te 5cm dalej...i to mnie trochę bawi ale i denerwuje bo tak nie powinno być...jutro zobaczę czy będą wgl te hamulce....


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Hamulce odpowietrza się wciskając oba pedały na raz.Lewy pedał wciskając oddzielnie lewy zawsze lepiej w tym układzie działa lepiej od prawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

dokładnie jak balcerek pisze hamulce odpowietrza trzymajac obie nogi na obu pedalach i pompujac na przemian jednym i drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulian    5

:lol: tak obiema nogami i do tego złap za hamulec ręczny też dwoma rękami i nim też pompuj, :lol: :lol:

Edytowano przez zulian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bolce które popychają tłoczek pompki ustaw oba równo z luzem do tłoczka około 2mm i zapomnij o nich. Nic prócz tego luzu na nich się nie ustawia. Jak będziesz to robił sprawdź dla pewności czy tłoczki cofają się do końca. Czasem bywa różnie, jak się nie cofa to możesz układu w ogóle nie odpowietrzyć. Odpowietrzaj po jednej pompce. Między nimi nie ma połączenia przynajmniej puki wyrównywacz ciśnienia jest szczelny. Puki nie odpowietrzysz hamulce nie będą równe. to raczej logiczne. Jeżeli z którąś pompka jest problem z odpowietrzeniem odkręć przewód i zobacz czy sama pompka tłoczy. Jeśli nie to rozbierz ją. Nie zdziwił bym się jak przeleżało z 10 lat w regale sklepu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Zaraz chyba się przewrócę ze śmiechu :(

Pierwszy raz słyszę żeby dwiema nogami naraz odpowietrzać hamulce.

Nie wiem z czego masz beke. hamulce odpowietrza sie pompujac na przemian obydwoma pedałami . Pewnie naczytałes sie w instrukcji ze kazdy odzielnie. Kiedys dawno temu probowałem odpowietrzyc odzielnie kazdy hamulec i tylko prawy sie odpowietrzył a przy pompowaniu na przemian raz jedna raz drugą odpowietrzyły sie oba i chodza do dzis. Moze wrzuc cos od siebie jak cos potrafisz a nie tylko przepisywac z ksiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak by wszystko było ok to musi się odpowietrzyć pojedynczo każdą pompka po rozpięciu pedałów.

Tak że teorie pompowania na dwie nogi wyśmiał słusznie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

to ciekawe czemu mam ostre hamulce na 2 koła do tej pory pompki sa dobre cylinderki tez myslcie troche szezej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak są dobre pompki to odpowietrza się pojedynczo każdą z nich jedną nogą,przeważnie prawą.

Cała procedura odpowietrzania trwa nie dłużej niż 10 minut .


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak odpowietrzymy dwa oddzielnie tez będą ostre :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek47150    1

U mnie odpowietrzałem osobno a żeby równo hamowały od tego jest wyrównywacz i niema innej opcji przyczyn jest wiele jak np nieszczelny simering w moście (bemben w oleju) to częsta przypadłość albo cylinderek sie rozciekł współczuje tego rozbierania no ale na początek tylko proponuje latarke i zajżeć do komory hamulca

Edytowano przez heniek47150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario9987    7

Witam

Mam problem z hamulcem prawym a mianowicie ostatnio zaczął mi się palić więc odkręciłem odpowietrznik na cylinderku i hamulec odpuścił, po pewnym czasie znów mi się to przydarzyło lecz po wykonaniu takiej samej czynności jak za pierwszym razem zginął mi hamulec. Odpowietrzałem i leciał sam płyn bez powietrza. Pedał jest twardy a hamulec jest praktycznie znikomy, nawet gdy próbuję go wcisnąć na chama to nic nie daje. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario9987    7

Znaczy się tylko jak zobaczyłem że się zaczęło grzać to się zatrzymałem, z tym hamulcem bywały wcześniej problemy z takimi samymi objawami tylko bez blokowania się szczęk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompka blokuje powrót oleju do zbiorniczka. Hamulec się rozgrzewa, z nim płyn który puchnie hamując coraz bardziej koło.

Sprawdz luz pomiędzy trzpieniem idącym od pedału do tłoczka pompki i sama pompkę zanim do reszty załatwisz okładziny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Witam.. jest problem....;/ a mianowicie dzisiaj robiłem hamulce w 360 wymieniłem obie pompki, nowe rurki do cylinderków, nowe cylinderki i nowe okładziny i po złożeniu i długim odpowietrzaniu prawa strona hamuje a lewa ani drgnie.... cały dzień się męczyłem i nie wiem co gra bo wszystko jest nowe....;/ a pedał hamulca jak się naciśnie jest twardy... proszę pomóżcie....

 

Z góry dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Masz jeden pedał w c360 czy dwa oddzielne? jak 2 to pompuj tym co się rzekomo nie odpowietrzył, lub zrób prowizoryczną wysysarkę czyli duża strzykawka taka jak do nalewania oleju, załóż wężyk na odpowietrznik i na strzykawę, odkręć odpowietrznik i wyssij.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Mam dwa pedały.. i osobno pompowałem.... i leci cały czas na odpowietrzeniu z jednego i drogiego płyn... oczywiście jak się odpowietrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak pompkę długą i krótką połączone rurką to przy odpowietrzaniu naciskaj dwa pedały.Masz powietrze w rurce łączącej pompki.A co do twardości pedału to głęboko wchodzi czy płytko.Jak dość głęboko to przypuszczam że masz założony łącznik od zaworu pneumatyki i on stawia si opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Tak mam założony łącznik od pneumatyki bo jest potrzebny ..;) Co trochę targam przyczepy z ładunkiem a odczepiać mi się go nie chce za każdym razem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj