Zaloguj się, aby obserwować  
szycam

Deutz Fahr Agroplus 77 -Czy da radę na 25 ha ?

Polecane posty

szycam    0

DEUTZ FAHR AGROPLUS 77 czy ten ciągnik poradzi sobie w gospodarstwie o powierzchni 25ha jako główny. Będzie pracował głównie z prasą rolującą ładowacz czołowy i tym podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

a jesteś nastawiony w 100% na niego?


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Moim zdaniem tak, sąsiad ma takiego i nie narzeka. Moc wykorzystuje w 100%. Z Sipmą Power Cut pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dobrym rozwiązaniem byłoby kupić troszkę większego brata Agroplusa 85 4cylindry Turbo 84km znajomy właśnie nie dawno kupił używkę z 2000roku ciągnik mi akurat się bardzo podoba posiada skrzynie 20/20 dobra widoczność,taka moc będzie w sam raz to prasy myślę że w ten ciągnik dobrze nadaje się do tura Agroplus ma ściętą maskę a kilka koni więcej nie zaszkodzi.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

a jaka jest różnica cenowa pomiędzy nimi?


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja na takie gospodarstwo z DF to polecam DF Agroplus 87 83KM z szerokim laciem 420/70R20 i 54070/r30 w zależności od tego ile chcesz wydać może on być mega wyposażony ja w moim mam np. 45x45 biegów 3 biegi pod obciążeniem na każdym z biegów sprzęgło w guziku dźwigni zmiany biegów, revers elektrohydrauliczny system stop&go na hamulec naciskasz staje ciągnik robisz manewr ładowaczem możesz sobie wymienić kierunek jazdy reversem puszczasz hamulec ciągnik płynnie rusza, mam w nim Overboost przy prędkości powyżej 20km/h elektroniczna jednostka sterująca silnika działa na układ wtryskowy powodując zwiększenie mocy i momentu obrotowego o 10% przez 15 sekund i powtarza to aż do zakończenia przeciążenia silnika np. pod góre ciągnąc niezły ciężarek, siedzenie pnełmat, dach wysokiej widoczności szklany szyberdach, uchylna przednia szyba, cbm, skrzynia 42KM osiąga przy obrotach eco 1800obr/min, EHR zapamiętywalny gaz ręczny np. stara się utrzymać zadane 1500obr z rozrzutnikiem podczas pracy. wom auto wyłancza sie przy przekroczeniu granicy podniesienia, i wiele innych żeczy.

 

Różnica w cenie 77 a 87 jest minimalna a mocy więcej lepiej się zachowuje silnik. Zalezy ile $do wydania moja wersja napewno sobie by poradziła z wszystkim na 30ha w razie pytań o df 87 na gg pozdrawiam i nie ganie konkurencji możesz luknąć na NH TD5040, JD5080R,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Krzysiu a ile dałeś za tak wyposarzonego Agroplusa i kiedy go kupiłeś? Kupiłeś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

No no krzysiu fajnie wyposażony ten twoj agroplus. Co do mocy to zawsze wziąźć troche mocniejszego jak rożnica w cenie jest nie za duża to czemu nie moc zawsze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Agroplus dobry jest z turem bo zwrotny i mały jest ten ciągniczek.

A tak jak osoby wyżej też uważam,że lepiej parę koni więcej i parę tysięcy więcej niż mniej kasy i mniej koni.

 

A czy agroplus 87 nie ma 87 koni?

Bo czytałem na ulotce kiedyś,że on ma 87 koni a nie 83 ale może było źle napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

zależy wg jakiej normy ja przyjmuje tą cięższą że tak powiem i wg. (ECE R24.03) MA 83KM a wg (2000 25/WE) 87KM do tego oczywiście Overbost +10%przy przeciążeniach, jest to silnik 4cyl 4l poj. turbo 348nm wmiare nisko uzyskiwany 1400-1600obr/min nie dodałem poprzednio że agroplusik 87 ma hamulce na 4 koła w kompieli olejowej tarcze na przodzie równierz, norma to dwuprzewodowa pnełmatyka i zwykła równierz 3 rozdzielacze hydr podwójnego działania 1 z regulacją szybkości przepływu plus szybkiego powrotu górny zaczep ruchomy góra dół +dolny zaczep + 3 mega mocny zaczep dolny blisko ciągnika, ja za ciągnik ile dałem już pisałem 125tys+VAT płacony 12 listopada, wiadome w tym klima też jest i komplet obciążników, kupiłem nowego w Rolsad Rawa Mazowiecka, i wtedy jak brałem to mi zrobił wycene na 3tys mniej 77 a ten 77 ma 70KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Wsztstko pieknie ,tylko do niektórych prac przy mały gabaryt.(prawie wcale nie gorszy wypas niż w agrotronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

I tak stawiał bym na agrofarma który i tak jest przy lekkim ciągnikeim, bo cały agroplus 87 fajnie, ale ten owerbust to z nieba się nie bierze i na spalaniu ma napewno odbicie i tu pytanko czy lepiej zredukować bieg niżej czy żeby wyszło że w transporcie cechlał ze 7l/godz, wszystko było by super tylko jakby przeliczyć ceny tych zabawek po obecnym kursie euro to sie robi strasznie drogo.

A tak wogóle to nie wyobrażam sobie tego agroplusa z ciężejszymi maszynami na mój gust to jest mf 255 z przodkiem i turbiną bo takie ma gabaryty i masy ciagnik chyba tylko do prasy kosiarki i opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

tak u mnie pracuje z: wóz paszowy codziennie cały rok 8m3 KUHN, kosiarka JFstoll 2,8m 760kg wagi centralne zawieszenie składana do tyłu, zgrabiarka Krone Swadro 42 4,2m, rozrzutnik obornika 8t tandem, owiarka do balotów na kołach z Sipma samozaładowcza, rozsiewacz nawozów mx1200 1200kg wchodzi, brony 5 polowe ciężkie Pom Augustów kolce 20cm szer. 5m składane hydraulicznie, prawowanie tylko słomy Sipma 590/1, transport zboża najczęściej 6t pronar niekiedy 6+4 wiadome + masa przyczep. w tych sprzętach zrobi u mie troche ponad 1000mth rocznie. Ciągnik ma 3,6m długości bez obciążników przednich to z nimi 4m, szerokość 208cm wys 247cm, rozstaw osi 2190mm. mój waży z przednimi obciążnikami 3550kg wiadome nie jakiś ogromny jest to mały zwinny ciągniczek mega szybko się zawraca cofie i wogóle zwrotny i tyle, ja już duże ciągniki mam więc nie będe rozważał Agrofarma czy Agrotrona jak kupuje zastępczy za C330 a na 30ha jako główny to bedzie miał lajt i pług i agregat też uciągnie skoro C360 ciągały a tu można mieć 420/70r20 i 540/70r30 lacie to jest mega dużo wagi też starczy. nie mierzyłem jak to się ma z tą mocą dodatkową ale dobrze że to ma normalnie to pali w wozie paszowym tak 74-76litrów na 16-17h ale nie boję się powiedzieć że uważam jak w dupe dostanie to może i 9litrów na h spali zobaczy się fakt jak zapiołem 10t zboża+4t przyczepy i gazowanie to wskaźnik z baku spylał dużo szybciej i nie dziwne jak z 8litrów by wtedy palił czy i 9litrów, Agrofarm większy zależy co ktoś potrzebuje i co oczekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

To -po dylemacie-powinno być dla autora tematu, chociaż ja biorę agrotrona na ciut większe gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

to gratulacje witam w klubie df mam nadzieję na porządną relacje jak się sprawuje i czy mogę bez obaw też podmienić mojego z większych na agrotrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

TZN.akurat ja nie zawracałem d..y dealerom innych marek i od początku wiedziałem czego chcę,więc w klubie powinienem byc od 1,5 roku :)

(oczywiscie porównywałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

U mnie w gospodarstwie posiadam bliźniaka DF Agroplusa77, a mianowicie Lamborghini R2.76 można powiedzieć, że w wyposażeniu podstawowym, na oponach przód 380/70R20 tył 480/70R30. Skrzynia 20-10 i dodatkowe siedzenie pasażera. Założony jest do niego tur4 (jest podpięty bezpośrednio w hydraulikę ciągnika) i muszę przyznać, że podług Tura-16 zamontowanego na TDD 80 to działa bardzo szybko. A sąsiada tur4 zamontowany do Zetora 7341 podpięty jest pod wyjścia hydrauliki to pracując z tym turem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ciągnik ten ma zamontowane na tylnych kołach dodatkowo po 3 obciążniki i myślę że przy załadunku obornika założę mu jeszcze dodatkowo skrzynię którą mam od tura1. Ciągnik nie był jeszcze eksploatowany w polu jak na razie tylko transport i praca wokół gospodarstwa.

 

Mam pytanie jakie ciśnienie w ogumieniu zastosować w pracach z ładowaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

1,8 bar :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tam posiadam same rollera 70 z 2001 r jest to glowny ciagnik na 33 ha pracuje z wiekszoscia maszyn co do spalania to powiem ze pali od 2,5 na godz przy ugniataniu kukurydzy przy prasie sipma belujacej pali od 3 do 4 litrow na godzine zrobie w godzine okolo 22 do 24 balotow slomy jak bym mial siatke to pewnie i 30 bym zrobil w orce 4x35 pali okolo 7 moze 7.5 litra na godzine max jego spalanie to okolo 9 litrow na godzine ale to juz bylo max przeciazenie i obroty stale powyzej 2400 az smierdzilo olejem hehhehe zrywalem wtedy ugor talezowka 2,7 metra wiec na 2 biegu naprawde mial co robic

ciagnik ogolnie jest spoko przydal by mi sie jeszcze jeden taki poprostu zwinny bardzo szybki jak dla mnie ok

wiec mysle ze agroplus 77 lub 87 bedzie na 25 ha jak znalazl

jak cos to sie skontaktuj a Halunem on ma tez agroplusa i pracowal nim na dosc sporym areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

R2.76 z ładowaczem czołowym sobie radzi. Do Agroplusa 77 możesz założyć Stoll Robust F8 lub F10. Możesz zamontować tur 4. (tylko upomnij się aby był podłączony w układ ciągnika a nie pod wyjścia hydrauliczne). Możesz załorzyć także ładowacz z Pronaru LC3

Z prasą belującą myślę, że sobie poradzi. Ja pracowałem prasą Sokółki która nalżała do znajomego z różnymi ciągnikami MTZ-82(nie czół prawie kiedy sie dobija belotę ) tak samo TDD80. Z tą prasą pracował też C-360-3P no to te 47 koni to było tak na styk, a niekiedy to było za mało i pod koniec zwijania beloty jak złapał większą kupkę trawy to ciągnik potrafił zgasnąć i trzeba było mu "popuścić" komorę aby można było owinąć sznurkiem.

Tak więc 70KM w R2.76 z prasą bedzie śmigał chyba, ze posiadasz prasę która potrzebuje więcej KM.

(Prasa Sokółki potrzebuje ciągnika o mocy 47KM)

Natomjast jeśli pytasz o inne prace to R2.76 którym będę kierował będzie pracował z siewnikiem punktowym do kukurydzy z agregatem uprawowym Kombi 3, a pozatym to transport.

Jeśli będą pytania dotyczące R2.76 + Tur4 + łyżka + krokodyl 1,4 + chwytak bel, to postaram się pomóc :)

 

Zerknij też na zdięcie dodane przez @Zetorek7711, a mianowicie zestaw Lampo + Sipma

http://www.agrofoto.pl/forum/Lampo-70-i-si...image26134.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

witam

 

chcialem sie was zapytac co myslicie o df agroplus 310 - jest to traktor 3-cylindrowy o mocy 70 km. gdyz zastanawiam sie nad nim oraz nad agroplusem o 4-cylindrowym o mocy 74 i 82 km . jednak bardziej sklonny jestem na ten 70 km gdyz ma 3 cylindry czyli zapewne spalanie rowniez bedzie mial znacznie mniejsze. dodam ze traktor mialby byc glownym w gospodarstwie oczywiscie z turem. pracowalby z plugami 3, i innymi maszynami. dodam ze posiadam gospodarstwo 11 ha a do tej pory pracowalem dwoma c 330 ktore sa juz mocno wyeksplatowane. bede rowniez wdzieczny jesli znacie cene takiego df oczywisice bez zadnych bajerow typu klima czy zegary cyfrowe albo szyberdach . chodzi mi o najprostsza czyt. najtansza wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

a co sądzicie o silnikach w agroplusach? bo w modelu 77 jest 4 wolnossąca, a w wyższym modelu 87 jest 4 turbo... który jest lepszą opcją? nie jestem też pewny co do spalania... sądzicie że różnice byłyby duże?

wydaje mi się że na 11 ha to ten ciągnik to byłoby coś na prawde wystarczającego ;) a cena podejrzewam że mógłbyś już go mieć za 120 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W wersji target (która jest dużo lepiej wyposarzoina od wersji target w agrofarmach) napewno wytargował byś za tą cenie, jak na 11 ha skłaniał bym się w stronę 77 bo

1. 6-7 tyś tańszy ( uwzględnij 2 tyś za które musisz dopłacić za takie koła jak w 87 więc relatywnie 4-5 tyś)

2. nie masz turba więc na ciągnik do wszystkiego co chwie możesz gasić i palić na podjazdy a pewnie w większości takei prace wykonywać będziesz

3. w 87 silnik jest naładowany elektroniką i ma powerbusta który wpływa i to bardzo na spalanie, więc jeśli nei planujesz wymiany wszystkich maszyn itd nie ma po co brać 87 a każde moicniesze wciśnięcie gazu w transporcie przekładać się będzie na spalanie

4. moc w ciągniku o wadze 3,3t i z 77mki jest duża

5. patrz punkt 1 za koła do 77 trzeba by dopłacić

6. za różnicę w cenie możesz wziąść klime która jest niezbędna w tej małej kabinie

7. obowiązkowo obciążniki na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@ Ferdek07, nie cygań mi tu kolegi hih "żartuje"\\

87 jak za elektronike nie zapłaci to będzie tak mechaniczna jak 67 i 77 i poverbost posiada tylko 1 wersja 87 ta która posiada elektrohydrauliczny revers i skrzynie w wydaniu D czyli 45x45 biegów z dodatkowym elektro sprzęgłem w gałce zmiany biegów i to urządzenie włancza dodatkową moc 10% tylko i wyłącznie wtedy jak ciągnik jedzie ponad 20km/h czyli tylko i wyłącznie w transporcie i dużej szybkości podstawowe a nawet ładnie wypasione 87 nie posiadają tego dodatku i nie mają elektroniki praktycznie wcale w standardzie na te ha to ja polecam ten 3cyl ale jeżeli by brał ten 77 to lepiej już jednak do niczego nie dopłacać a wziąść 87 bo jak ja brałem to różnica była dokładnie 5 tys a w spalaniu jest maława różnica przynajmniej bez obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj