duska

Pomoc przy zakupie Kombajnu!!

Polecane posty

duska    0

Witam

Mam zamia złotych i do swojego gospodarstwa kupić używany kombajn za około 100 tys. i chciałem uzyskać wasza pomoc.

Jestem rolnikiem "bez kasy" ;) i jedyną kasę jaką będę miał to będzie kasa za sprzedaż starego kombajnu i proszę was o pomoc.

Poradźcie mi jak mam sie zabrać za kupno kredyt, PROW itp. I ile będę musiał mieć wkładu własnego.

Jeśli już są takie tematy to bardzo proszę o podanie linka. Szukałem tematów podobnych ale nie za bardzo mi to wyszło.

Pozdrawiam i prośże wszystkich o wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na uzywaną maszynę to chyba dofinansowania nie dostaniesz. W Prowie jest taka możliwość, ale maszyna nie może być starsza niż 5 lat, a wiadomo, za 100 tys 5 letniego kombajnu nie kupisz. Kredyt preferencyjny Młody rolnik też chyba nie może być przeznaczony na używaną maszynę. Zostaje Ci raczej tylko komercyjny kredyt. Jeśli miałeś stwierdzone szkody suszowe, to możesz wziąć niskooprocentowany kredyt suszowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Napisz przede wszystkim ile masz hektarów ,może mały nowy byłby uzasadniony na PROW.A jak masz malutko to może ten stary"obleci" po remoncie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

PROW na kombajn nowy dostaniesz jak masz minimum 100ha własne albo udokumentowaną dzierżawy,przynajmniej tak było w moim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

A czasem nie wystarczy 70ha? ;)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

No nie wiem mię od razu doradca powiedział że nie mam szans więc wo gule nie składałem ale dwoiłem do agencji i tęż mi mówili że minimum 100ha

Chyba że pracownik który mi udzielał informacji był nie kompetentny!!! A nawet 70ha to i tak mam za mało!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska    0

więc tak swojego pola mam około 35 ha ale kombajn używam w dużej mierze na usługi. trochę żeście mnie załamali tym że niemożna używanej maszyny kupić za dofinansowania ale trudno takie życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja byłem ostatnio na szkoleniu to pytałem się jak to jest z kombajnami. No i potrzebne jest 50 ha swojego pola no i kombajn nie starszy niż 5 lat.

@duska Kup sobie jakiegoś Claasa Dominatora 88 albo 98, sam chce taki kupić a nie wiem czy mi środków starczy, chyba pozostanie mi kupno poczciwego Bizonka...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

86 ha własnej lub dzierżawionej ziemi z umowa przynajmniej na 5 lat trzeba miec zeby startowac na kombajn to tak w teorii. W praktyce majac nawet 70 ha mozna zlozyc wniosek tylko nie wiadomo jak do niego podejda w agencji, czy odrzuca od razu czy zarzadaja wyjasnienia co jak i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Ja wiem z autopsji,mam niecałe 84 ha pod kosę (bo to jest istotne żeby brać pod uwagę uprawy do zbioru tą maszyną a niechcieć komb zbozowy jak ma się 100 ha kartofli) podpisałam umowę na kombajn o parametrach do 150 KM i heder do 4,2 m.Napisałam konkretne uzasadnienie i przeszło.Fakt ,ze stresu było niemało bo go kupiłam na własne ryzyko a "zyczliwi" gadali,że na pewno nie przejdzie.Usług nie biorą pod uwagę ponoć naSPO przechodziło takie pisemne oświadczenie czy tez umowa na świadczenie usług u konkretnego rolnika.A co ze zespołowym użytkowaniem byłoby to dobre wyjście jakby ludzie się dogadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jesli się ma mniej ha niż jest wymagane, można podpisać umowy na świadczenie usług z innymi rolnikami, wtedy mogą przyznać wiekszy kombajn :) ... może ktoś wie coś wiecej na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska    0

Czy wie ktos może coś więcej na temat tego wniosku SPO żeby kupić kombajn na usługi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że sprzętem zakupionym na SPO nie można świadczyć usług.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jędruś23    0

Na SPO można było składać na usługi ale czy na PROW można to dokładnie nie wiem.

Co do areału to u mnie przeszło 45 ha udokumentowanych na kombajn DF 185 km heder 4,2 ale musiałem mocno uzasadnić, myślę Duska że twoje 35ha wcale nie przekreślają szans na dofinansowanie z PROW kombajnu małego np. Hemas albo DF ze 130km silnikiem. Większą przeszkodą może być brak gotówki aby przystąpić do programu. Chociaż jak dobrze zrozumiałem pewien wkład masz albo będziesz miał, a to już może zmniejszyć koszty kredytowe. Trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska    0

troszke nie w temat ale czy można jeszcze składać wnioski na SPO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Kombajn na PROW można brać bez żadnych problemów i to nowy, mając 50ha pod kose. Wiem jak było w naszym przypadku mamy pod kose prawie 60ha i wystarczyło zrobić taki myk ze wzieliśmy nowy kombajn (TC56) od dilera w leasing i po pierwszym miesiącu (czyli pierwszej racie leasingu) kombajn figurował juz jako uzywany. Wtedy na taki areał można dostac kombajn nowy ale tak jakby używany ;P nawet problemow żadnych nie robili, a umowa juz podpisana :) Wiec wrto probowac, a jezeli macie bystrego dilera to pewnie sam takie coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Do szczewka. Nie na clasa choć pierwszy telefon był do Korbanków ale jakoś nie ułożyła się współpraca .DF a wzięłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj