darek4x4

Lamborghini, Same,DF długość mth

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek4x4    0

Zwracam się z pytaniem do posiadaczy Lamborghini R2, Same Dorado Clasic, Deutz-Fahr Agroplus. Jaką długość mają mth. W mojm R2.76 jest licznik elektroniczny wychodzi ze wstępnych obserwacji że 1mth=1godz zegarowa niezalerznie od obrotów silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Dzięki za odpowiedz. A może, któryś z urzytkowników AF napisze jak to wyglądało we wcześniejszych wersjach np. Lampo, albo w same Roler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0
Zwracam się z pytaniem do posiadaczy Lamborghini R2, Same Dorado Clasic, Deutz-Fahr Agroplus. Jaką długość mają mth. W mojm R2.76 jest licznik elektroniczny wychodzi ze wstępnych obserwacji że 1mth=1godz zegarowa niezalerznie od obrotów silnika.

 

 

U mnie w Lamborghini R3 100 jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Proszę sobie poczytać o motogodzinach w maszynach o zmiennych obrotach czyli w ciągnikach rolniczych <_<

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Motogodzina


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1987    0

ja mam w same laser z 1989roku 1mtg=1godzina pracy przy obrotach silnika 1950-2000 na minutę, nie wiem czy to ma coś wspólnego ale mój silnik ma maksymalny moment obrotowy przy 1950obr/min więc może dlatego przy takich obrotach jest liczona mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

u nas w df agroplus z 2001r. to zalezy od obrotów silnika a moim zdaniem takze od predkosci z jaka sie jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo97    3

ja mam Lamborghini lampo 70 z 2008r i 1mtg=1godz. pracy niezależnie od obrotów silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

lambo r 3 target i zegary mam bez elektroniki takie 3 okrągłe jak w lambo r1 i też przy nieważne jakich obrotach wybija 1mtg co 1 godz a jak na wolnych obr to max 1 godz i 2-3min ale krucej jak 1godz nigdy nie wybije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Lampo 60 z 2000 roku 1 Mtg = 1 godz niezależnie od obrotów silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

A jak jest z tym w agrotronie serii K?(Za mało mam mtg i nie bardzo zwracałem uwagę,a pasowałoby obliczyć mniej-więcej spalanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Czy ktoś czytał to co podałem w linku ? Chyba nie bo gdybyście przeczytali to byście wiedzieli jak to jest z tymi motogodzinami...

 

Podaję jeszcze raz... http://pl.wikipedia.org/wiki/Motogodzina


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

@Olik patrzyłem na tej stronie co jest napisane i właśnie nie mogę z tym się zgodzić bo u mnie w R2.76 1mth=1godz zegarowa niezależnie od obrotów. Np. w C360-3P 1mth=1godz pracy ciągnia przy 1500obr/min.

Założyłem ten temat gdyż byłem ciekawy jak wygląda to w innych modelach koncerny SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Mth nie moze być "nabijana" bez względu na wysokość obrotów bo od nich jest, jeśli się nie mylę, uzależniona.

 

mth to: (obroty maszyny w jednostce czasu "obr/min" * czas "h") : obroty znamionowe "obr/min"

 

 

Czyli, jeżeli utrzymujesz maszynę na obrotach znamionowych to 1mth= 1h, a jeżeli silnik pracuje na wolniejszych obrotach niż znamionowe to zegar "nabija" je wolniej niż 1mth w 1h.

 

Więc jakim cudem może ciągnik liczyć 1mth=1h bez względu na obroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

A takim cudem że jednostka czasu pracy silnika sa godziny pracy silnika a nie motogodziny. Ja mam tak np w Belarusie ze niezaleznie od obr silnika licznik nabija jednakowo co godzine. Zreszta jest napisane h a nie mth. Obecnie w wielu ciagnikach tak jest ze licza w godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja też nie mogę wyjść z podziwu jak to możliwe, ale chyba rzeczywiście mój Agrofarm nabija 1 mth co godzinę zegarową niezależnie od obrotów (nie sprawdziłem jeszcze dokładnie). Serwisant w to nie wierzył, bo mówił, że gdzieś tam z alternatora liczone są mth, więc zależnie od jego obrotów powinny być liczone mth. Sam jeszcze się nie przyjrzałem jak to tam wygląda, ale w C 360 to jest linka obrotomierza i ona podłączona jest do takiego ślimaka przy rozrządzie, więc liczy naprawdę obroty silnika i licznik nabija 1 mth ww godzinę przy ok 1800 obr/min. W U 3512 1 mth = 1 godz. przy 1500 obr/min (tak jest w instrukcji obsługi).

Już od innych słyszałem, że teraz nowe ciągniki liczą mth co godzinę zegarową i wydaje mi się, że to nie dobrze bo wtedy częściej trzeba robić przeglądy nawet jak traktor tylko lekko pracował. Ale za to mogę się pochwalić, że Agrofarm przy robieniu kiszonki na pryzmę spalił ok 2,60 l/mth!!!:P Sam w to nie wierzyłem, ale jak rozrzucałem trawę widłami to go nie gasiłem a on nabijał pewnie motogodziny na wolnych obrotach paląc mało paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Michu7 100ka spaliła tyle? jakim sposobem mierzyłeś? ja zawsze mam pełno i przed nową robotą dolewam pod korek, ale mi najmniej wychodzi 3,2l/mtg z tym że ciągnik jeździ ze zgrabiarką rozrzutnikiem, chwile postoi na wolnych obr jak się przeczepiam i wogóle w takich pracach to 20 l spokojnie wystarcza na 6-7 mtg oczywiście jeśli nie przesadza się z obrotami he he

ps. @Michu7 dostałeś pw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@ŁukaszZduny nie unoś się tak :P koledzy powyżej pisali, że chodzi im o mth nabijane co godzinę a nie godziny, więc się zdziwiłem

PS. sam mam Belarusa, nabija w "h", ale ilość mth też mozna policzyć tylko trzeba zwracać uwagę ile mniej-więcej czasu ciągnik chodzi na jakich obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

@Ferdek07 mierze takim samym sposobem jak Ty. Taką ilość spaliłem przy robieniu kiszonki. Pracowałem nim przy pryzmie. Woże zebraną masę rozrzutnikami na pryzmę i po zwaleniu ok 5 - 7 minut zajmowało mi rozrzucenie widłami gromad, które pospadały z rozrzutnika. W tym czasie nie gasiłem traktora, więc na każdą mth pracy przymadało ok 15 minut na wolnych obrotach i tym sposobem spalił tak mało w przeliczeniu na mth. I z tąd wnioskuje, że mth się szybko nakręcają w tym ciągniku bo inaczej nie byłoby chyba możliwe tak niskie spalanie.

Sam bym nie wierzył gdyby mi ktoś powiedział, że ciągnik może spaliś niecałe 3 litry na mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@Michu7

Z alternatora "napędzany" jest obrotomierz.

 

DF Agrotron K, tak samo jak Lampo 1 mtg =1 godz. zegarowa niezależnie od obrotów. Ciągniki te mierzą więc godziny pracy, a nie motogodziny, które wg producente chyba są nieistotne (lub taniej jest wykonać licznik godz. a nie mtg:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

koledzy kupiłem sobie takie cudenko dorado 76 ,74 km ile taki traktorek spali na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

według moich obserwacji na Agrotranach K i mk3 1mtg=1godzinie zegarowej niezaleznie od obr silnika. taka sama reguła obowiązuje ciagniki Fendt zarówne starsze jak i nowe


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj