pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

grala13    7

witam:) i ja sie moze wypowiem, co roku sadze 3 ha ziemniakow i tez mam anne i nie narzekam, co prawda zawsze co roku podczas wykopkow trafi sie jakas usterka, przewaznie to jakies łozysko (od zakupu juz wiekszosc wymienilismy, takze znam ja jak wlasna kieszen) ale wiadomo to nie jest nowa maszyna i ma prawo sie cos popsuc:) Ja ja ciagam t-25 (przerobione mam wyjscia hydrauliczne) a ze pola mam w miare rowne to nawet idzie:) ogolnie jako kombajn nie jest zły, ja jak najbardziej polecam:)

t25 anne ciągniesz??? nie ma zbyt cięzko nie kopie sie?? a szczególnie z pełnym koszem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

w moich okolicach to anny nawet z 330 chodzą, a tereny pagórkowate, swoją ciągne 360, lepsze hamulce, większy ciągnik, łatwiejsze nawroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu1602    5

Witam, może i ja się dołączę.Popieram Dominika, Grimme to świetna maszyna i to nie tylko gdy jest nowa. pracuję w gospodarstwie 600-hektarowym, w ubiegłym roku mieliśmy zasadzone 140 ha ziemniaków.część ziemniaków była zasadzona na bardzo zwięzłej ziemi. średnio wychodziło nam dziennie 5- 5.5 ha wykopanych tym Grimmem ziemniaków. Mamy kombajn dwurzędowy Grimme SE 170-60, który współpracuje z ciągnikiem Fendt 818 Vario TMS. kombajn ma już 6 lat i oprócz takich standardowych napraw typu wymiana łożyska, to nic poważniejszego się ie popsuło. Konstrukcja może i jest skomplikowana ale tylko na pierwszy rzut oka, a po kilku latach eksploatacji nie jest wcale ciężko.Dodam że na kombajnie przebywają przeważnie dwie osoby .Mamy również kombajn Grimme GT-170 + Fendt 716 Vario, który po zakończeniu zbioru cebuli ma przekładany "przód" i kopiemy nim też ziemniaki, tyle że wtedy prędkość robocza jest dużo niższa ponieważ wszystkie zanieczyszczenia "lecą" prosto na przyczepę razem z ziemniakami dlatego kopiemy nim ziemniaki tylko na lżejszych ziemiach, ponieważ na zwięzłych jest problem z "grupami" ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter25    0
Napisano (edytowany)

ma ktoś grimme hl750 interesuje mnie długość wałka wom może ktoś pomoże

Edytowano przez piter25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Ja mam bolka ale chętnie kupie w dobrym stanie grimma lk 650 jak ktoś ma na handel jestem zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja podobnie jak kolega wyżej - Bolko. Od nowości pracuje u nas :)

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kup lepiej SE 70-20 zamiast lk650...cena może wieksza ale zapewne bedziesz bardziej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dominik, przesiondnij sie na fotel, weź słownik i poczytaj. może nie jest za późno i coś jeszcze wejdzie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLfAn12    1

RoLfAn12 i jak wrażenia po przesiądzeniu się z anny na grima?

Anna była już tak zniszczona, że musieliśmy zmienić kombajn. Niema co dużo mówić grimme jest o wiele większy i wydajniejszy. Mam nadzieje że sie szybko nie rozwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawelec no masz rację, ale to tylko przez moje nie dopatrzenie a raczej zmęczenie po całym dniu wykładów :) a co do Grimma to jeśli będziesz się z nim rozsądnie obchodził to posłuży długimi latami. Pamiętaj tylko żeby nie myć go szczegółowo, jedynie po wierzchu osłony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Czyli 16 min na zbiornik 4 tony załadunek i rozładunek przy plonie 60t /ha, to chyba sypiesz "w biegu" i pole masz w okręg a może to "magia grimme" ... heh dwurzędowym avr'em (samojezdnym) 26 t z rozładunkiem kopie sie ok 2-3 godz a tu magik ma 30 ton zetorkiem w 2 godz kurcze panowie to ze cena kijowa nie znaczy ze można poprawiać sobie humor kolorowaniem...

więcej obiektywizmu..

Oj kolego jak się źle posadziło - albo nie umie ustawić kombajnu to bardzo mi przykro - ale miałem na testach w tym roku AVR spirt6200 i powiem tak - na lekkich ziemiach - optymalna prędkość - przy ustawieniu głębokości - najpłycej jak się da ale nie tnąc ziemniaków to między 6,5 -a 7 km/h - tak aby ziemia była do 2/3 długości taśmy odsiewającej - podobna prędkość w jak w moim grimme se170-60 - fakt avr nie zapchał się aż do 9km/h oczywiśćie testowane przez chwile - ale przy tej prędkości ziemia już wylatuje jeżem na bok - oczywiście mówimy o 2 rzędowych kombajnach przy 75 cm rozstawie daje ci to 90 arów na godzinę -ale oczywiście trzeba kiedyś wysypywać więc przeciętnie napełniał półtorej przyczepy na godzinę czyli lekko ponad 4 zbiorniki - rekord dzienny avr 10h to 230 ton ( z przerwą na śniadanie) - grimmem podobnie - ale grimme ma już na karku ponad 1000 wykopanych ha - więc co sezon dalej mu od rekordu - co do jakości grimme - hm nie ma większych różnic miedzy avr a grimme - chociaż czasami mam wrażenie że wiele rozwiązań niepotrzebnie komplikują. Za to avr jest bardziej przejrzysty - ale wg mnie delikatniejszy. Stary sl800 kopał dziennie od1 do 1,5 ha czyli między 50 a 75 ton za 10 godzin. A jak miałbym kopać 3 ha dziennie samojezdnym to dałbym sobie chyba spokój, z ziemniakami - mając świadomość że maszyna za bańkę kopie tyle co 3 anny za 30 tys do kupy no chyba że masz pola kwadratowe po jednym ha każde, ale wtedy też wolałbym 3 anny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja mam Karlika stan idealny konczę z ziemniakami może ktoś zainteresowany z mniejszych plantatorów wybierałem nim pasternak marchew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Też mam Karlika 87r. od nowości poza ziemniakami idealnie się spisuje przy plewieniu truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Heh kolego "szarywilk"

ja jak juz pisałem posiadam starego wuhlmausa 1733 ziemie klasy 3a-5 od mad do piachów powierzchnie od 0,20 ha do 14ha, w wielu kawałkach, z wydajnością różnie bywa w dobrych warunkach wykopie 2ha na dzien i jestem zadowolony(niestety w naszych rejonach prace nocne na roli są raczej niespotykane, w nocy śpimy a w niedziele odpoczywamy;))

Dzierżawy mamy często "za podatek", ziemniaki sprzedajemy po 40- 60 gr za kg, dzieki Bogu ropa ma sporą cenę i transport waszych pyr jest od nich samych droższy co na szczęście nas chroni.... Nie dziwi mnie wasz pośpiech wszak ciągle macie wrażenie "że Niemiec wróci na swoje.." (opinia rolnika z okolic Wrocławia) , może przez to część gospodarstw na zachodzie to blacha na 2 metry jako ogrodzenie, dom poniemiecki prawie bez remontu, błoto błoto błoto a na podwórku merc nowe maszyny i błoto błoto... oczywiście to spore uogólnienie i nie chce nikogo urazić ale zapraszam na południowy wschód może i polska B ale jak się mieszka i żyje heh.. osobiście wole plon 40t niż 60t jesli z tego pierwszego wiecej mi w kieszeni zostanie,... mniej roboty mniej nawozu wiecej kasy.. a że sąsiad też sprzeda drożej i zarobi no trudno koszty muszą być;)

Edytowano przez Ukasz52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

pytanie do posiadaczy kombajnów wuhlmaus 1733P 1633P jak wysoko podnosi się zbiornik i czy na tira da rade bezpośrednio ładować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

panowie a jak traktujecie swoje anny po sezonie?myjecie je karcherem,czy psiukacie spreżarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

po co myć? łożyska zaraz siądą. wyczyść go z ziemi na tyle ile potrafisz ale bez myjki, zakonserwuj wyorywacz i heja.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawelec dokładnie tak jak mówisz, moja GRIMMA nie widziała jeszcze wody dzięki czemu zapewnię łożyskom dłuższą żywotność. Wystarczy dobry kompresor, wszystko ładnie odmuchać i jest elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Z ciekawości zobaczcie jak wyglądają wykopki za oceanem

Aż chciałoby się zacytować klasyka - 'mają rozmach skur*^*ny' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

pawelec dokładnie tak jak mówisz, moja GRIMMA nie widziała jeszcze wody dzięki czemu zapewnię łożyskom dłuższą żywotność. Wystarczy dobry kompresor, wszystko ładnie odmuchać i jest elegancko.

 

 

Osobiście myję Grimma co sezon i nic złego się nie dzieje wszystko pracuje jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj