pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pmichal56    15

ja anną w tym roku 1,5h - 2 przyczepy = 10t ziemniaka. rekord wydajnosci. Mysle za dałoby sie jeszcze szybciej, gdyby przyczepa podjezdzala pod kombajn, a nie odwrotnie.

chyba kolego masz sam piach na polu bo u mnie nie dało nigdy tak kopać Anną, po prostu inne ziemie mamy Anna na dołku to tak jak teraz sucho to 1 polowa i w czterech nie odbierzesz, a tym jadę w dwóch na taśmie i 2 polowa najwolniej trafiały się rajeczki co 3 się jechało(posiada regulowaną szczelinę na kolczatce) . takie moje porównanie bo miałem Annę a teraz grimme lk650- hydauliczna oś,dyszel,wysyp,kosz podnoszenie i kosz rozkładanie. 2t w zbiorniku ale wejdzie tak około 2100 bo workowałem 2 zbiorniki z przyczepy i tak wyszło. może to nie 7530 czy inny wyższy model ale dla mnie wystarczy w zupełności.te lk 650 czy sl 750 są dużo tańsze od tych 7520-7530-7540


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mieszkam 10km od lublina. zero piachów, gleby bielicowe, czasem glina, 2-3 klasa. generalnie urodzajne.

to ze kopię szybko anną, tzn ze potrafie tak przygotowac pole(przed sadzeniem, formowanie, itd) ze nie mam brył w ogole.

jadę 4 polową zetorem 7211. 90minut - 10ton vinety. na kombajnie jest jedna osoba ktora nie ma co robic. sąsiad obok, jedzie tez anną i w 3 osoby nie nadążają. dziś wykopałem 12 przyczep x 5ton = 60t.

 

można?

zapraszam niedowiarku :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

mieszkam 10km od lublina. zero piachów, gleby bielicowe, czasem glina, 2-3 klasa. generalnie urodzajne.

to ze kopię szybko anną, tzn ze potrafie tak przygotowac pole(przed sadzeniem, formowanie, itd) ze nie mam brył w ogole.

jadę 4 polową zetorem 7211. 90minut - 10ton vinety. na kombajnie jest jedna osoba ktora nie ma co robic. sąsiad obok, jedzie tez anną i w 3 osoby nie nadążają. dziś wykopałem 12 przyczep x 5ton = 60t.

 

można?

zapraszam niedowiarku :)

no dobra ale na glebie gliniastej(http://pl.wikipedia.org/wiki/Gleba_gliniasta) to sobie można nawet 10razy uprawiać a robie uprawę 914 plus agregat Grudziądz 2,8 na wąskiej stopce ile wejdzie i nie mów mi o uprawię że nie wiem jak bo 100 metrów od niej tak samo robione i nie ma brył, a było wszędzie formowane, jadę 1 szosową bo szybciej to po 1 za mało mocy w 3p a po 2 szkoda ciągnika żeby udowadniać komuś że ja to najszybszy , będzie większy traktorek to się szybciej pojedzie, gleba gliniasta jak się wysuszy to tak jak dziś bryła na bryle dobrze że nie mam anny bo bym jeszcze był w polu i kopie tylko we 2 na kombajnie, a tak obiad zjedzony i chwilka przerwy a potem się biorę za rozładunek, ostanie 2 przyczepy, dzisiaj fajrant kopania na zimę.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśmy w tym roku I sezon uzytkujemy kombajn GRIMME SE 7540. I przesiadając sie z Anny na taki kombajn to jest wielki szok technologiczny. Narazie nie mogę złego słowa powiedzieć. Wydajnośc jaką ostatnio osiągnełem to w 45 minut to czubata przyczepa Autosan D 55 6 tonowa z podwójnymi burtami to jest ok 7 ton. czyli myślę ze to jest dobry wynik. w trudniejszych warunkach (mokry teren i wieksze zabrylenia) uzyskuje wydajnośc 2 takich przyczep w 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

anną w 45 minut 5ton. narazie rekord, który trudno będzie przeskoczyć.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja mam Bolko i jak na razie sprawuję się super, tylko ciężko się kopie jak ziemniaki są zachwaszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, fajny temat założyliście:)

 

Pochodzę z Łódzkiego z okolic Radomska.

Osobiście pracuję jeszcze ANNĄ Z 614 z 80r. na 18 ha ziemniaka i Z 644 ale ta to kopie tylko wczesne ok.2 ha. Właśnie wczoraj skończyliśmy wykopki i Z 614 ani razu się nie zepsuła w tym sezonie. Ogólnie złego słowa nie mogę powiedzieć o niej. Wydajność zbliżona do Grimme SL750, SL800 tylko że trzeba przy niej cały czas jeździć z przyczepą i jeszcze to niski podajnik na przyczepę:/ co najwyżej autosanke D47 z zastawkami się nasypie do oporu z D55 juz jest problem.

Planowaliśmy z tatą kupić coś nowszego z uwagi na to że wszyscy w regionie kopią już SE 75-30,SE 75-40,SE 170-60, Wulhmausami Bergmanami ale chyba narazie bez zmian bo cena w tym roku kiepska :// Na całe szczęście blisko mam zaprzyjaźnioną firmę Bugaj która odbiera ziemniaki od okolicznych gospodarzy( nie ma większych problemów ze zbytem) tylko że ta cena://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja mam Karlika ok 90 roku z początku miałem 3 ha potem stopniowo coraz mnie ostatnimi laty pół ha i mniej i myślę że już nie będę sadzić ,teraz schowane zastawione w garażu wiosną wystawię na allegro jestem dawne Pilskie woj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku przesiadłem się z ciągle psującej się anny na grimme se-140. Po prostu nie ma co porównywać. Co do grimme to nie powiem żadnego złego słowa, super kombajn. Wydajność około 2,5 do 3 ha dziennie przy wydajności ponad 60 ton/ha, problem jedynie jest z odwożeniem ziemniaków:)bo nie nadążają podstawiać mi pustych przyczep na pole. Jakby ktoś potrzebował bliższych info to chętnie ich udzielę.

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

podaj mi proszę z jaka prędkością jeździsz , jakim traktorem to ciągniesz i jakie długie masz pole oraz jakie szerokie redliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzysz, ale Grimme ciągnę Zetorem 7245 :) Szef Grimme Polska jak przyjechał do mnie na pole zobaczyć jak idzie maszyna to też nie mógł uwierzyć że Zetor daje rade. Ale idzie bez problemów. Więc co do prędkości to Tobie dokładnie nie odp, sam wiesz dla czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja mam Anne Z644 od nowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Anna Z-644 rok 97 stan idealny od 5 lat stoi nieurzywana w garazu ;)


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Nie uwierzysz, ale Grimme ciągnę Zetorem 7245 :) Szef Grimme Polska jak przyjechał do mnie na pole zobaczyć jak idzie maszyna to też nie mógł uwierzyć że Zetor daje rade. Ale idzie bez problemów. Więc co do prędkości to Tobie dokładnie nie odp, sam wiesz dla czego.

małe pytanko jesli pozwolisz. jak radę daje hydraulika, jakim cudem nie podnosi przodu, jak dlugo kopiesz 3 ha ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika o dziwo daje rade bez większych problemów. Tylko jest potrzebne gniazdo do swobodnego spływu oleju, to trzeba niestety dorobić. A poza tym to idzie ok. No przodu Ci nie podniesie ale zaczep dolny wzmacnialiśmy dość mocno bo oryginalny nam się wyginał, ale po wzmocnieniu było ok. A co do czasu kopania to wiadomo, zależy od warunków ale około 11-12 godzin, czyli wychodzi Tobie 1 ha na 4 godziny.

 

A i co do hydrauliki to ja tego nie podłączyłem bo nie ma jak u Zetora ale jest dobrze jak ciągnik na system LS. Służy on do odciążenia pompy, żeby nie miała tak ciężko. No ale bez tego też idzie jechać. Ale jakbyś kupował ciągnik pod Grimke to dobrze radze, kup z systemem LS. No i zobaczymy jak w tym sezonie pójdzie z Deutz Fahrem M600, czy wydajnośc się jeszcze podniesie...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Czyli 16 min na zbiornik 4 tony załadunek i rozładunek przy plonie 60t /ha, to chyba sypiesz "w biegu" i pole masz w okręg a może to "magia grimme" ... heh dwurzędowym avr'em (samojezdnym) 26 t z rozładunkiem kopie sie ok 2-3 godz a tu magik ma 30 ton zetorkiem w 2 godz kurcze panowie to ze cena kijowa nie znaczy ze można poprawiać sobie humor kolorowaniem...

więcej obiektywizmu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam Ciebie na pole jak będę kopał ziemniaka. Mój są sąsiad ma dwu rzędową Grimme i kopie dziennie 5.5 do 6 ha w tym samym czasie. To, że nie którzy jeżdżą delikatnie to nie znaczy, że wszyscy mają czas się wlec po polu. A poza tym nie którzy wszystko odrzucają na polu przez co czas kopania się mega wydłuża, a u mnie ziemniaka się sortuje na hali. A poza tym odlicz czas na podjazd pod przyczepy tak jak większość to robi bo to jest strata czasu, u nas podjeżdżają przyczepami pod kombajn dzięki czemu zaoszczędza się dużo czasu.

 

A poza tym co to jest za kombajn o którym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

"piotreq8011" Jak nabijasz posty to przynajmniej pisz z sensem...

Kombajn o którym mówiłem to coś podobnego:

wwydajność o której piszesz jest może i technicznie możliwa w warunkach polowych jednak uważam że przez cały dzień cieżko nawet Ci sie zbliżyć do niej ze względu na warunki: ludzie, sprzęt, warunki polowe, kamienie, grudy chyba że faktycznie połowa zbiornika to ziemia i kamienie, zgnite, łodygi itp. tylko wtedy może lepiej było zainwestować w dwurzędową kopaczkę... ja osobiście wole wykopać bezpośrednio na tira i do fabryki niż gonić po polu na szosowych na 5 ciągników i potem jeszcze raz przebierać cały syf na magazynie ... tylko ze w magazynie sąsiedzi już nie widzą co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zaniedbane pola i pełno kamieni itd to może i faktycznie masz pół zbiornika kamieni i syfu. A grupa nawet jeśli jakiś jej procent przeleci do zbiornika to i tak się rozkruszy i nie ma po niej śladu. A poza tym żeby dobrze Tobie odebrali na kombajnie wszystko to byś musiał wlec się jak żółw co jest bez sensu. No cóż, każdy ma inne podejście i tak to już jest. Mój sąsiad jedzie dwu rzędową i on np w ogóle nic nie przebiera na hali tylko sypie prosto na pryzme. A tak w ogóle to ile (Ukasz52) sadzisz ha ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Odbierają wszystko bo leci na fabrykę płace za transport i potrącenia 10% mnie nie interesują zwykle mam 1-3%

ziemniaków średnio 20 ha ... polecam wuhlmausa prosty sprawny kombajn grimme jest dobry jak nowy jak zacznie sie sypać to kiepsko bo mocno skomplikowana konstrukcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dominik, a ile Ty maasz rocznie do wykopania?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

witam:) i ja sie moze wypowiem, co roku sadze 3 ha ziemniakow i tez mam anne i nie narzekam, co prawda zawsze co roku podczas wykopkow trafi sie jakas usterka, przewaznie to jakies łozysko (od zakupu juz wiekszosc wymienilismy, takze znam ja jak wlasna kieszen) ale wiadomo to nie jest nowa maszyna i ma prawo sie cos popsuc:) Ja ja ciagam t-25 (przerobione mam wyjscia hydrauliczne) a ze pola mam w miare rowne to nawet idzie:) ogolnie jako kombajn nie jest zły, ja jak najbardziej polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rocznie kopie w granicach 35-40 ha ziemniaka. I nikt nie zaprzeczy, że maszyny Grimme są najlepsze w swoich kategoriach. Nie ma lepszych maszyn. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj